DIY kendin yap
Master sınıfları, talimatlar, faydalı ipuçları, yemek tarifleri.
» »Papyon
Bir insanın ne anlama geldiğinin önemi yok olmasına rağmen, statik ve zarif bir şekilde bakmak istiyor. Ek olarak, hiçbir hava uygun bir şekilde bakmanızı engelleyemez, asıl mesele türünüz için her şeyi yapma arzusunun olmasıdır. Ne de olsa, toplumda ne kadar küçük göründüğünüz, kıyafetlerinizin küçük ayrıntılarına ve onlar için iyi seçilmiş olan aksesuarlara bağlıdır.
Bir top mu, yoksa sıradan bir parti mi - muhteşem görünmek zorundasın! Bunu yapmak için, yeni şeyler satın almak gerekli değildir, önden çıkış elbisenizi sadece bir bluzla sulandırabilirsiniz. Harika bir yaka bluzunuz varsa, ancak olağandışı görünmesi için buna ne ekleyebileceğinizi bilmiyorsanız, o zaman bu bir sorun değil! Kendi ellerinizle papyon yapabilirsiniz.
Papyon bugün oldukça popüler bir trend. Sıradan bir satın alınan kelebek o kadar zarif ve sıradışı olmayacak, ama bildiğimiz kadarıyla her şey elimizde, o yüzden onları düşürmeyelim, onlarla bir başyapıt yaratacağız.
Fiyonk yapmak için, şu malzemelere ve araçlara ihtiyacımız var: geniş saten kurdele (genişlik - 5-6 cm, uzunluk - yarım metre), ince saten kurdele (uzunluk - metreye kadar uzunluk, genişlik - 0.5-1 cm) iğne, makas, tutkal, renksiz oje, parıltı (iki renk), papyon için özel kancalar.

kelebekler için malzemeler


Şimdi kravatımız üzerinde çalışalım. Öncelikle, geniş saten şeridimizi kesiyoruz, böylece bir kısmı elimizin dört parmağından fazla olacak.

bant


İlk önce bir bant alırız, düzeltiriz ve bandın ortasındaki dikişleri bir iğne ile geçiririz.

düzenli bant


İpliği sıkar ve birkaç kez sararız, böylece bir yay elde ederiz. İkinci yayı da aynı şekilde yapıyoruz.

yay


Her iki yayı da bir diş ile tutkallayıp sıkılaştırırız, böylece diş iki yaydan geçer.

Her iki yayı tutkalla yapıştırın

iplik iki yaydan geçti


Şimdi ilk (küçük olan) yayın kenarları boyunca tutkal taşları yapıştırın. Önce bir satır, daha sonra farklı renkteki taşları olan daha küçük bir satır. Üstüne renksiz vernikle kaplıyoruz ve taşların iyi yapışması ve vernik kuruması için 15 dakika bekledik.

taşları kenarlarından yapıştırmak


İnce bir saten kurdele alıyoruz ve papyon için özel kancalar takıyoruz. İlk önce sürgüyü koyduk ve aynı tarafta kayışın kasetinin ucunu kolayca yeniden boyutlandırabilmeniz ve daha sonra tüm bağın değiştirilmemesi için tutturuyoruz. Diğer taraftan kancayı takıyoruz.

ince saten kurdele

özel kancalar


Kalan küçük bir fraksiyon var ve şaheser kravatınızı gömleklerinize ve bluzlarınıza güvenle deneyebilirsiniz. Ana şeridi, fiyonklarla aynı renkte küçük bir şerit parçası kullanarak kelebekler ile birleştiriyoruz. Bu şeridi yayın arkasına dikin.

Kendin yap kravat


Hepsi bu, papyon hazır! Artık tüm arkadaşlarınızla mükemmel bir ürünle övünmenin yanı sıra kıyafetlerinizin tüm renkleri ile de böyle bağlar kurabilirsiniz. Ve arkadaşlarınıza böyle bir papyon sunmaya karar verirseniz, bir hatıra veya hediye olarak kabul edersiniz - bu sizin tanınırlığınızı ve sıcak tavrınızı sembolize eder.

Papyon
Geri git
Yorumlar (1)
  1. Irinaalexa
    #1 Irinaalexa misafir 29 Ağustos 2017 18:56
    0
    Sınıf! Bir mağazada böyle kelebeklerin fiyatı ne kadar biliyor musunuz? Ve burada her şey basit, orijinal ve neredeyse ücretsiz. Bu arada, bana küçük bir işletme için iyi bir fikir gibi geliyor. Master sınıf için teşekkürler !!!

Ayrıca okuyun

Çamaşır makineleri için hata kodları