DIY kendin yap
Master sınıfları, talimatlar, faydalı ipuçları, yemek tarifleri.
» » »Eski bir gardırobun restorasyonu
Çok sık yaşlı mobilya o kadar derinden kök saldık ki yaşamlarımızda ayrılmanın bir yolu yok, pratikte hiçbir yolu yok. Bu, geçen yüzyılın başındaki eski gardırobun durumudur. Çevresindeki dünya değişti, apartman modern bir görünüme kavuştu ve dolap inatla yerinde durdu, modern kardeşlere yol açmak istemiyordu.

eski dolap


Eski dolap kesinlikle odanın genel tarzını karşılamadı, etrafındaki mobilyalara uymuyordu ve donuk bir kırmızımsı renge sahipti.
Ancak yine de, cesur bir karar verildi - yaşlı adamı restore etmek ve orijinal yerine bırakmak.
Hızlı bir inceleme, birçok çatlak, cips ve yarık olduğunu ortaya çıkardı.

çatlak ve cips kütlesi


Restorasyon çalışmalarının ilk aşaması, her zaman zayıf yapıştırıcı elemanların ve varsa eski verniklerin kaldırılmasıdır.
Eski verniğin tamamen yok olması için vernikler ve boyalar için kabinin tüm yüzeyine özel bir yıkama yapılması gerekir. Durulama işlemi bir fırça veya çelik spatula ile yapılır. 20-30 dakika sonra, yıkama eski verniği eritir. Bundan sonra, yüzeyi bir spatula ile ve daha sonra sert zımpara kağıdı ile iyice temizlemeniz gerekir. Şimdi kabin yüzeyi düzgün, kuru ve pürüzlüdür.

kuru ve pürüzlü


Şimdi ahşabın yüzeyindeki tüm çatlakları ve çizikleri dikkatlice ve dikkatle "iyileştirmeniz" gerekiyor. Bunu yapmak için, tahtaya özel bir macuna ve yumuşak bir kauçuk spatulaya ihtiyacımız var. Tüm kusurların üzerine macun dökülür ve kurudukça ince zımpara kağıdı ile parlatılır.

zımpara kağıdı ile zımparalanmış


Daha sonra, tüm yüzeyleri sıvı renkli bir leke ile örtün.

renkli lekeli kapak


Tekdüzelik etkisini elde etmek için, 2 saat ara kurutmaya sahip 3-4 katman gerekecektir. Son leke tabakasından sonra ahşabı oda sıcaklığında 20-30 saat kurutmak gerekir. Şimdi ilk kaplamaya vernikle devam edebilirsiniz. Bunu yapmak için, su bazlı modern bir akrilik vernik kullanmak en iyisidir. Kabinin tüm yüzeylerini eşit şekilde cilalayın.

vernik


Vernik, yüzeye sert doğal tüylü özel bir fırça ile uygulanır. Fırçanın hareket yönü yukarıdan aşağıya doğru olmalıdır ve asla tersi olmamalıdır.

Vernik kuruduğunda kabini süslemeye devam edebilirsiniz. Bunu yapmak için, "altın" etkisi ile kenar yapıştırıcı bir mobilyaya ihtiyacımız var. Bu kenar ile dolabın yan duvarlarını, cephesini ve özellikle de dolabın orta mahfazasını süslüyoruz.

kenar yan duvarları süsleyin


Gerekirse, iç lastiği dış giyim için değiştirebilirsiniz. Modern mağazalarda, metal veya ahşap bir lastik ve bunun için sabitleyicileri alabilirsiniz.

Şimdi son cilalamaya devam edin. Bunu yapmak için, bir aerosol kabında özel bir ultra parlak vernik kullanın. Bu vernik çok kolaydır ve uygulaması kolaydır ve ürüne yenilik ve şıklık kazandırır.

dolap dolabı


İç kısımdaki çekmeceleri ve rafları süslemek için kenarlardaki mobilya kenarları kullanılabilir.

Eşit uygulayın.


Tüm bu güzel evraklara sadece 3-4 gün harcamak yeterli, ancak şimdi yaşlı büyükannesinin gardırobunun ikinci bir hayatı var ve modern iç mekana mükemmel bir şekilde uyuyor.

modern bir iç
Geri git
Yorumlar (5)
 1. Rus
  #1 Rus misafir 20 Şubat 2015 14:15
  2
  İyi iş!
 2. marina
  #2 marina misafir 16 Mart 2015 14:19
  0
  Müthiş! Söylesene, hangi renk lekesi kullanılıyor?
 3. Nastya
  #3 Nastya misafir 17 Eylül 2015 11:59
  0
  Süper !!!
 4. Ivan
  #4 Ivan misafir 3 Kasım 2015 23:26
  6
  Restorasyon kelimelerinin anlamını muhtemelen bilmiyorsunuzdur?
 5. Sania
  #5 Sania misafir 11 Haziran 2016 10:58
  1
  Bana mutfak dolabımın çok kaliteli olduğunu söyleyin, ancak dolabın yüzeyi kendini hissettiriyor, yani sildiğiniz zaman yağ çoktan bozuluyor, silinmiyor, çünkü yağlı.

Ayrıca okuyun

Çamaşır makineleri için hata kodları