DIY kendin yap
Master sınıfları, talimatlar, faydalı ipuçları, yemek tarifleri.
» » »Orijinal fotoğraf çerçevesi
Onarımdan sonra, her zaman küçük plastik panel artıkları vardır. Boşta yatarlar ve odayı çöplerler. Onlara ikinci bir hayat vermek için bir fırsat var - fotoğraflar için güzel ve tamamen özel çerçeveler şeklinde.

Malzemeler ve araçlar.

İş için ihtiyacınız olacak:

Çalışması gerekiyor


PVC panel Sabitlemek için yaygın olarak kullanılan plastik bir başlangıç. PVA yapıştırıcısı. Tutkal fırçası Basit bir kalem. Çizgi. Kağıt bıçak. Makas. Katı substrat Fotoğraf. Sabır.

İşin ilerleme.

Tabla yüzeyini çizmeyecek şekilde alt tabaka üzerinde çalışmalar yapılır.
1. Bir kalem ve bir cetvel kullanarak, panellerin yüzeyinde, boyutları fotoğrafın + 0,5 cm boyutuna tekabül eden bir dikdörtgen işaretleyin, daha sonra sabitlenmiş bir başlangıcı görüntüyü kapatamayacak şekilde yedek gereklidir. Ortaya çıkan konturu kesin. Plastik paneller normal bir kırtasiye bıçağı ile çok kolay ve düzgün bir şekilde kesilir.

büro bıçağıyla kesmek


Çerçevenin temeli hazır.
2. Ardından, fotoğraf için çerçeve görevi görecek başlangıçları hazırlayın. Uzunluğu çerçevenin boyutuna eşit olması gereken dört şerit kestik.

eşit olmalı


Panele sıkı bir şekilde oturmaya başlar, böylece kolaylık sağlamak için daha geniş kısımlarda birkaç kesim yapabilirsiniz. Tahtaların kenarlarında, arka kısımda fotoğraf çerçevesinin görünümünü bozacak örtüşmeler olmaması için kesimler yapıyoruz.

kesik yapmak


3. Hazırlanan başlangıçları panelin kenarları boyunca sabitleyin.

panelin kenarları boyunca sabitleyin


4. Bir sonraki adım, ön taraftaki köşe bağlantılarının işlenmesidir. Başlatmalar üst üste özenle bindirilir ve üst kısımda bağlantı hattını işaretleriz. Her iki şeridi de işaretleme için kestik. Bitmiş formda, çerçeve fotoğraftaki gibi gözüküyor.
Bitti! Sadece bir fotoğraf eklemek için kalır!

birbirlerine dayamak

İki tahtayı da kes

çerçeve böyle görünüyor


Dekorasyon.


Burada hayal gücünüzü sınırlamanıza gerek yok! Çerçeveyi beyaz bırakabilir, herhangi bir renkte boyayabilir veya eldeki şeyle dekore edebilirsiniz. İşlem sırasında, lekelenmemesi için fotoğrafı film veya camla kaplamak daha iyidir.
Küçük eczane şişelerinden 1. Alüminyum kapaklar çerçeveye hacim katacak ve çok orijinal görünecek. Onları dama tahtası şeklinde yapıştırın.

Sadece onları yapıştırın


2. Aynı kapaklar ancak bir çiçek şeklinde kesilmiş. Ortada küçük bir boncuk yapıştırın.

küçük bir boncuk yapıştırmak


3. Yeni Yıl Klaket Konfeti - Çocuk fotoğrafları için harika bir dekorasyon. Onları çerçeveye rasgele sırayla (veya bir karmaşa daha iyi) yapıştırın.

rasgele sırayla çerçevelemek


4. Kırık bir saç tokasından bir ayrıntı bile dekorun özgün bir öğesi olabilir.

dekorun orijinal unsuru


5. Çerçeve sprey boya ile düzgün bir şekilde kaplanmışsa, tutkal fırçasının arka ucu böyle ilginç bir desen çizebilir.

ilginç desen


Bu şekilde, bir türden, herhangi bir şekilde ve boyutta fotoğraf çerçeveleri oluşturabilirsiniz. En önemli şey bir bıçakla çalışırken tembel olmak ve parmaklarınıza bakmak değildir!
Geri git
Yorumlar (0)

Ayrıca okuyun

Çamaşır makineleri için hata kodları