DIY kendin yap
Master sınıfları, talimatlar, faydalı ipuçları, yemek tarifleri.
» » » »Kanaviçe işi fotoğraf
Günümüzde yüksek teknoloji ve sürekli otomasyon, manuel iş çok çok takdir edilmektedir. Bir haç ile işlenmiş resimler sıcaklık ve samimiyet taşır. Ve eğer bu resimleri modernize ediyor ve onlara özgünlük getiriyorsanız, yaratma genellikle övgünün ötesinde. Bir fotoğraftan ya da bir resimden yapılan çapraz dikişlerden bahsediyoruz. Hazır olmayan mağaza şemaları esas alınır, örneğin, işlemeli bir resmin yapıldığı temelde fotoğraftaki portre.

Programı almak için, istenen işin bir fotoğrafını özel bir siteye göndermek yeterlidir ve nakış için bir şemaya dönüştürülüp e-postaya gönderilecektir. Elbette, bu şemayı özel bir programda kendiniz yapabilirsiniz, ancak burada özel bilgi ve becerilere ve çok zamana ihtiyacınız var.
Programı aldıktan sonra yazdırmanız gerekir.

baskı şemaları


Sonra, sayfaları kesin ve birbirine bağlayın. Onları geniş bir genel şema haline getirmiyorum, çünkü çok çabuk yıpranıyorlar ve onlarla çalışmak zor oluyor. Parçaları ile bağlayın.

Parçaları birleştiririm


Bir sonraki adım. Tuvali kaldırdım. Portreyi daha gerçekçi ve orijinaline benzer yapmak için, 18 ve üzeri numaralardan bir tuval seçmek en iyisidir. Bu durumda nakış 18 numaralı tuvalde olacak.
Tuvali, sarkma olmaması için kasıtlıyorum.

Tuvali seçtim


Bir sonraki adım iplik seçimidir. Ben DMC ipi pamuk kullanıyorum. Şema iplik skeins sayıları ile renk paleti eşlik eder. Sadece gerekli renkleri satın almak için kalır.

iplik seçimi


Sonra, yaklaşık ortayı tuvale ve şemada buluyorum. Nakışa başlamak için hangi renge ihtiyacım olduğunu belirlerim. İğneyi geçiriyorum. Tuvali yırtmamak için iğnenin yuvarlatılmış bir ucu olmalıdır. Ve ilk dikişi yapıyorum, ipliği yanlış taraftan tuttum. Düğüm yapılmaz, iplik kendiliğinden sabitlenir.

ilk dikişi yapmak


İpliği açmayacak şekilde iyice sıkın.

İyi sıkın


Haçları dikmeye başladım. Sol alttan sağ üste dikiş yapıyorum. İğne içeri girer. Sağ alt köşeden içeriden dışarıya ve sol üste girer.

Haçları dikmeye başladım


Ve böylece desene göre her bölümü naklederim.

Her bölümü oyalarım

şemaya göre


Belli bir süreden sonra çizim zaten görünür durumda olacak.

çizim görünür olacak


Nakış bittiğinde, bitmiş işi ılık sabunlu suyla yıkamanız ve yanlış taraftan buhar vermeniz gerekir.
Portre hazır!

Kanaviçe işi fotoğraf


Bu tür portreler veya fotoğraftaki tematik işlemeli resimler, kendi dairenizin dekorasyonunun yanı sıra, herkesin istisnasız olarak mutlu olacağı harika bir hediye işlevi görebilir.
Geri git
Yorumlar (2)
 1. Natalia
  #1 Natalia misafir 5 Kasım 2014 10:35
  3
  Resim şaşırtıcıydı, ama tuvalin görünmemesi için çift iplikle süslemek isterdim. Ama bu benim takdirime bağlı))
 2. Julia
  #2 Julia misafir 9 Nisan 2017, 16:28
  0
  Lütfen bana nerede ve kime bir fotoğraf gönderebileceğimi, bir şema ve renk numarası alabileceğimi söyle?) Teşekkürler

Ayrıca okuyun

Çamaşır makineleri için hata kodları