DIY kendin yap
Master sınıfları, talimatlar, faydalı ipuçları, yemek tarifleri.
» » » »" Uğur Böceği "ile çakmak
Böylesine güzel bir kapmak “Uğur Böceği” pişirme sürecinde sadece vazgeçilmez bir yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda herhangi bir mutfağın içini daha canlı ve çekici hale getirecektir. Bu yapışma tığ işi kolaydır. Anneme, anneanneye, kız kardeşime hediye olarak mükemmel. Tackin yoğunluğu kullanılan ipliklerin yoğunluğuna bağlıdır. Saf pamuk ipliklerim var.
Örme için 100 g saf pembe pamuk ipliğine ve ayrıca siyah iplik kalıntılarına ihtiyacımız var. 3 numaralı kancayı kullan.
Başlamak için 7 hava halkası örüyoruz, zinciri kapatıyoruz ve tek bir kroşe ile 16 sıra örüyoruz. İlk üç sırayı tek bir kroşe ile ördükten sonra birine bir ilmek ekliyoruz. Tek bir kroşe ile 4-6 sıra örüyoruz, 3 döngüye de ilmek ekliyoruz. 7-9 sıra örgülerle örülerek 5 ana ilmeğe ilave ilmekler ekleniyor. 10-16 sıra örüyoruz, 8 ana döngüde ilmekler ekliyoruz.
Sonra, siyah bir iplik ördükten sonra 19 tek kroşe ördük. Çalışmayı genişletiyoruz ve örmeye başlıyoruz, ancak ilk döngüden değil, ikincisinden örüyoruz, böylece bir döngüyü kaldırıyoruz. Satırı sonuna kadar bağlarız, işi açacağız ve yine ilk halkayı çıkararak, sırayı sonuna kadar ördük. Böylece 8 satır örüyoruz, bir döngüyü kaldırıyoruz.

Geri ördük


Sonra, bir döngü örüyoruz. Bunu yapmak için, son döngüden 18 hava ilmeği örüyoruz ve son döngüyü diğer uca bağlıyoruz. İşi genişletiyoruz ve tek bir tığ işi ile bir satır örüyoruz.

bir ineğin kafasını örmek


Arkayı ördük. Bunu yapmak için 23 hava ilmeği örüyoruz, işi yerleştiriyoruz ve tek bir tığ işi ile bir sıra örüyoruz. Fakat son döngüyü örmeyin. İkinci döngüden başlayarak işi genişletip bir sonraki sırayı örüyoruz. Ayrıca ilmekleri çıkarmaya devam ediyoruz. Bir döngü kalana kadar. Ondan 36 hava halkası ördük ve sonunu kapattık.

üçgen


Daireler örüyoruz. 4 hava ilmeği örüyoruz, zinciri kapatıyoruz ve her sıraya 1 ilmek ekleyerek tek bir kroşe ile 3 sıra örüyoruz. 6 daireye ihtiyaç var.

kupa


Sonunda, tüm detayları diker ve bir uğur böceği şeklinde harika bir iş yaparız.

Uğur böceği
Geri git
Yorumlar (0)

Ayrıca okuyun

Çamaşır makineleri için hata kodları