Kendin yap
Master sınıfları, talimatlar, faydalı ipuçları, yemek tarifleri.
» » » »Hediye kutusu
Küçük belirteçleri sürprizler veya hediyeler şeklinde sunmak için kutlamalar, etkinlikler ve etkinlikler her zaman takvimde yeterlidir, ancak bu işlemi sıradan değil özel yapmak, bir hatıra eşliğinde sıcaklığınızın bir parçasını paylaşmak her zaman güzeldir.
8 Mart'ta veya Noel'de veya güzel bir sabah veya romantik bir akşamda belki de güzel bir bibloda, sadece sebepsiz olarak sunuluyor, üretim süreci minimum çaba, zaman ve malzeme gerektiren bir kutuya sığdırmak kolay.

Eldeki araç ve gereçler:

Araçlar ve sarf malzemeleri


ambalaj kağıdı;
- kırtasiye makasları;
- basit bir kalem;
- 5 dakika zaman, biraz heves, olumlu bir ruh hali;

kahverengi kağıt kare


Bir kutu yapmak için ihtiyacınız olan her şeyi stoklarsanız, yaratıcı işleme güvenle devam edebiliriz - kağıdı “beş dakikada” bir kutuya dönüştürerek.
Başlangıçta, kahverengi kağıttan bir kare kesin. İstenilen kutu ölçülerine göre ölçüleri belirleriz. Bizim durumumuzda, kapağın ebadı 19 * 19 cm, kutunun son ebadı ise “beş dakikada” 6 * 6cm.

nasıl kare kesilir

Meydanın tüm köşelerini bükün


Kare kesildikten sonra, aşağıdaki fotoğrafta gösterildiği gibi köşeleri yavaşça merkeze doğru bükün.

Meydanın tüm köşelerini bükün


Bu süreçte, karenin tüm köşelerini merkeze doğru büküyoruz, aşağıdaki fotoğrafta olduğu gibi tek tek eylemleri tekrarlıyoruz.

iki kesim yapmak


Büküldükten sonra, fotoğraftaki gibi iki kesik yapın. Kesimlerin çok ortasına kadar yapılmadığını lütfen unutmayın. Dikkatli ol.

iki kesim yapmak


Kutudaki kapak hazır, şimdi her şeyi aşamalı olarak koyacağız, fotoğraftaki süreci takip ediyoruz:

adım adım katlayın

adım adım katlayın

kutuyu istifle

kutu hazır


Yani kutudan kapak hazır, şimdi tabanın imalatına geçiyoruz - kutunun alt kısmı için taban beyaz düz kağıt aldı. Ayrıca her şeyi, aşamalar halinde, sadece 3-5 mm kadar küçültdüğümüz boyutlarla yapıyoruz, bu durumda 18.6 * 18.6 mm.

aşağıya git

kutu hazır


Yazarın faydalı tavsiyesi: Kutunun üretimi tutkalsız olarak planlanmıştır, ancak fotoğraftaki kutuda, köşeler ve kenarlar daha iyi bir mukavemet için birbirine yapıştırılmıştır. Kendin yapılı kutularla, köşeleri yapıştırıp yapıştırmayacağınızı kendiniz anlayacaksınız. Asıl şey denemek ve denemekten korkmamak, yaratıcı süreç sonsuz ve güzel, zevkli.
Bir yay veya düğüm bağlayarak ortaya çıkan kutuyu bir şerit veya örgü ile süsleyebilirsiniz.

hediye kutusu


"Beş dakikada" kutusu hazır, sevdiğin tatlılarla doldurmayı unutma, küçük bir hatıra veya tatlı bir biblo koy. Önemli olan, hediye ile birlikte, kutunun tasarlandığı kişinin ruhundan ve sıcaklığından bir parça alacağı!
En iyi kendi ellerinle harikalar yarat!

DIY hediye kutusu
Geri git
Yorumlar (0)

Ayrıca okuyun

Çamaşır makineleri için hata kodları