Urob si sám
Hlavné triedy, pokyny, užitočné tipy, recepty.
» » »Ako opraviť opotrebované džínsy
U niektorých ľudí je stavba tela navrhnutá tak, že džínsy sú veľmi rýchlo pretrené okolo vnútorného švu. Nohavice samotné sú stále takmer nové a tkanina na tomto mieste už bola tenšia a hrozí jej roztrhnutie.
Ako opraviť opotrebované džínsy

Môžete opraviť opotrebované džínsy a dokonca to urobiť sami. Za týmto účelom zvnútra na denim prišite malé kúsky netkanej textílie. Je to materiál, ktorý je vhodný v tom, že môže byť zlepený pred šitím. Tým dôjde k bezpečnému odstráneniu opravy. Počas šitia neexistujú žiadne vrásky.
Vlákna pre prácu by mali byť vybrané tak, ako je to možné denim. K tomu je ešte lepšie ísť do obchodu s nohavicami. To je potom, že ten zatracený nebude zvědavým okom úplne viditeľný.

Materiály pre prácu:


 • vložka;
 • nite, ktoré zodpovedajú tkanine;
 • šijací stroj;
 • železo;
 • nožnice.

Ako opraviť opotrebované džínsy

Pracovné pokyny


Z netkanej textílie sa vyrezávajú dva kusy. Ich veľkosť by mala byť o niekoľko centimetrov väčšia ako drhnuté časti džínsov.
Kusy z netkanej textílie pripevňujeme na nesprávnu stranu, navrch oderu. Lepiaca strana položená na látku. Žehlička s horúcim železom, netkaná látka sa prilepí na džínsy.
Ako opraviť opotrebované džínsy

Stroj plnímame modrým (zodpovedajúcim džínsovým) vláknom. Cievka by mala mať rovnaké vlákno, ale môžete použiť tesné vlákno (čierne pre tmavé látky, biele pre svetlo modré). Šijeme na prednú stranu.
Začneme ukladať čiary od spoja k miestu, kde končí opotrebovaná oblasť. Šev by mal zodpovedať smeru vzoru na denimu. Pomocou páky šijacieho stroja „dozadu“ položíme čiaru v opačnom smere a vraciame sa k švu produktu.
Ako opraviť opotrebované džínsy

Položíme čiary čo najbližšie k sebe. Týmto spôsobom šijeme celú utretú oblasť.
Ako opraviť opotrebované džínsy

Z nesprávnej strany to bude vyzerať nasledovne.
Ako opraviť opotrebované džínsy

Odrezané časti netkanej textílie sme odrezali nožnicami blízko línie.
Ako opraviť opotrebované džínsy

Opravené džínsy vyzerajú elegantne a tkanina v mieste zatraceného je pevná a spoľahlivá.
Ako opraviť opotrebované džínsy

Darn džínsy vlastnými rukami boli veľmi jednoduché a vaša obľúbená vec bude trvať dlhšie ako jeden mesiac.
Vráťte sa
Komentáre (1)
 1. Moza
  #1 Moza hostia 26. apríla 2019 17:41 hod.
  1
  Ďakujem! Len prednedávnom tiež obnovili, boli zatracení, ... a teraz objavili antikvariát! a príliš sa otriasli nosenými džínsami: vezmeme pár párov takmer nových (mierne použitých) nositeľných odevov, ako ste všetci, a potom to jednoducho vyhodíme. Pysy: Naši ľudia sú ochudobnení, tu naznačujú zatracené džínsy

Prečítajte si tiež

Chybové kódy pre práčky