Urob si sám
Hlavné triedy, pokyny, užitočné tipy, recepty.
Bežný obrázok zakúpený v obchode nikoho neprekvapí. Tak prečo si nerobiť obraz seba s plastelínou? Ak chcete, môžete si na obrázku dokonca znázorniť svojho miláčika - psa alebo mačku! Začnime!
Plastelíny

Bude potrebovať


Preto potrebujeme:
 • - plastelínu;
 • - nôž na rezanie plastelíny;
 • - nožnice;
 • - špáradlo;
 • - pravítko;
 • - lepidlo alebo horúce lepidlo;
 • - malá lepenka (to bude základom pre obrázok);
 • - malý spis;
 • tenké lano alebo čipka;
 • - A samozrejme fotografiu vášho domáceho maznáčika alebo akýkoľvek iný obrázok, napríklad vytlačený z internetu.

Plastelíny

Krok za krokom majstrovská trieda pre výrobu plastelínových malieb


Krok 1. Zoberieme akúkoľvek fotografiu alebo obrázok (bude to slúžiť ako vzor pre nás) (použil som fotografiu mačky šírky 9,5 cm a dĺžky 8,5 cm) a vystrihal základňu z hrubej lepenky pod ňou, základňa by mala byť širšia ako fotografia na každej strane asi 1 - 1,5 cm, a tiež vystrihnúť 4 pásy, bude to rám 11 cm dlhý a asi 2 cm široký.
Plastelíny

Krok 2. Potom vezmeme súbor a nakrájame ho na veľkosť našej fotografie, potom položíme túto časť súboru na obrázok (kvôli lepšiemu zaobchádzaniu môžete fotografiu opatriť lepidlom ceruzkou).
Plastelíny

Krok 3. Teraz potrebujeme plastelínu, aby náš obrázok vyzeral jasný, urobíme pozadie, preto zmiešame plastelínu so žltou a jasne zelenou farbou (ale nemiešame farby príliš veľa, je potrebné získať rozmazané realistické pozadie nášho obrázka.) Ďalej kus odtrhnite plastelínu a rozmazajte ju prstami na obrázku, ale uistite sa, že vrstva nie je príliš tenká.
Plastelíny

Krok 4. Teraz pripravíme hlinu na kožušinu mačky. Na oko budeme potrebovať béžovú farbu (biela plastelína + hnedá), hnedá, tmavo hnedá, čierna a tiež modrá. Začneme najtmavšou farbou čiernou, začneme ňou vyplňovať samotnú strednú časť papule.
Plastelíny

Plastelíny

Krok 5. Potom zoberieme hnedú plastelínu a tiež vyplníme tvár mačky.
Plastelíny

Krok 6. Teraz zoberieme hnedú plastelínu a urobíme to isté, pomocou prstov vyhladíme vrstvy dohromady, trochu ich premiešame, aby prechod vyzeral hladšie. Teraz pridáme najľahšiu farbu a urobíme ju tak, ako je to zobrazené na fotografii, a nezabudnite na uši - hrany urobíme čiernymi a vnútorné hnedé.
Plastelíny

Plastelíny

Krok 7. Ďalej, s béžovou farbou okolo papule, urobte vlnu.
Plastelíny

Krok 8. Vezmite špáradlo (môže sa nahradiť šošovkou, ihlou alebo iným ostrejším predmetom). Ak chcete, aby naša mačka vyzerala naozaj ako skutočná, urobte z nej vlnu, postupujte podľa smeru vlasov (k tomu môžete vidieť na miláčiku alebo na fotografii).
Plastelíny

Plastelíny

Krok 9. Teraz z modrej plastelíny urobte malé „palacinky“, toto budú oči, rovnakým spôsobom urobíme čiernych žiakov, a my tiež pridáme zvýraznenie očí pomocou bielej plastelíny.
Plastelíny

Krok 10. Teraz vyberte nos z hnedej plastelíny, zaslepte obdĺžnik a pripojte malý trojuholník k detailom, ako je to znázornené na fotografii.
Plastelíny

Krok 11. Teraz vyberte papuľa, slepé 2 „palacinky“ a jednu malú oválnu a prilepte ju pod nos a tiež pracujte na vlne.
Plastelíny

Krok 12. A posledným prvkom je čo! Samozrejme fúzy! Zrolovať bielu čipku z bielej plastelíny, rozdeliť ju na 10 častí a pripevniť k anténam.
Plastelíny

Krok 13. Poďme späť na základňu, pomocou lepiacej pištole nalepíme šnúru a potom na náš obrázok.
Plastelíny

Krok 14. Ďalej prilepte rám a prilepte všetky diely tak, aby všetko zostalo pevne uchytené.
Plastelíny

Krok 15. Potom zoberte hlinu akejkoľvek farby a prilepte ju okolo celého rámu.
Plastelíny

Krok 16. Teraz ozdobíme rám, z plastelíny navliekneme stredne hrubú šnúru a potom ju otočíme, aby sme vytvorili krásny povraz.
Plastelíny

Plastelíny

Tak tu! Náš nádherný obraz je pripravený! Môže sa to robiť spolu s deťmi, dobre sa u nich rozvíjajú jemné motorické zručnosti. Experimentujte, zmeňte farby podľa svojho vkusu, môžete tiež pridať mašle pre mačky alebo povedzme, že oslepíme nejaké iné zviera. Všetko záleží na vašej fantázii!
Plastelíny

Plastelíny

Plastelíny
Vráťte sa
Komentáre (1)
 1. Dmitry
  #1 Dmitry hostia 25. augusta 2018 11:33
  0
  Vyzerá to zaujímavo

Prečítajte si tiež

Chybové kódy pre práčky