Urob si sám
Hlavné triedy, pokyny, užitočné tipy, recepty.
» » » »Kryty na dokumenty z brezovej kôry
Obaly na dokumenty z brezy

S modernými technológiami a rôznymi miniatúrnymi nosičmi informácií však niekedy musíme používať bežné papierové dokumenty. Na prepravu a ukladanie takýchto dokumentov existuje veľa rôznych priečinkov, spisov, obálok a podobných výrobkov. Napriek veľkému množstvu je toto všetko sivé a nudné. Navrhujem zmeniť toto monotónnosť a šedivosť na exotickejší vzhľad! Zložka, obal na cestovný pas alebo akýkoľvek iný dokument môže byť vyrobený z veľmi zvláštneho, praktického a spoľahlivého materiálu, ako je napríklad breza breza. Nie je nič jednoduchšie, ako vyrezať kúsok kôry z brezy, ktorý si musel oddýchnuť v prírode.
Obaly na dokumenty z brezy

Musíte to však urobiť s minimálnymi stratami a smutnými dôsledkami pre strom! Konkrétne: nie je potrebné robiť hlboké rezy na kôre stromu až po samotné drevo. Navyše, najnižšia vrstva pred drevom je spravidla najpevnejšia a nestabilná na prácu s ním. Potrebujeme stredné vrstvy kôry brezy. Aby sme to dosiahli, robíme plytké rezy na strome pomocou kancelárskeho noža o veľkosti kusu, ktorý potrebujeme, a opatrne špičkou noža ohnite hornú a strednú vrstvu z kmeňa.
Obaly na dokumenty z brezy

Ľahko zaostávajú a ak opatrne vytiahnete ohnutú časť, môžeme ľahko odstrániť požadovaný kus materiálu, čím spôsobíme stromu minimálne poškodenie.
Obaly na dokumenty z brezy

Kôra sa nemusí sušiť kvôli vysokému obsahu dechtu, nemačkáva sa a nedeformuje sa, keď hotový produkt zaschne. Ak začnete pracovať nie v ten istý deň, ale povedzte, po chvíli môžete kôru namazať glycerínom, aby znovu získala elasticitu, napríklad čerstvo nakrájanú.

Náradie a prípravky


Na vytvorenie cestovného pasu budete potrebovať také materiály a nástroje:
 • Papierenský nôž.
 • Horák na drevo.
 • Nožnice.
 • Hrubý, priehľadný polyetylén.
 • Brezová kôra.
 • Tužka a pero.
 • Druhé lepidlo
 • Linka.
 • Glycerín.

Vytváranie brezovej kôry


Najprv musíte kôru olúpať. Aby sme to dosiahli, pomocou kancelárskeho noža ohýbame vrstvu, ktorú potrebujeme, od zvyšku kôry (čím je vrstva odstrániteľnejšia, tým ľahšia bude ďalšia práca) a opatrne a pomaly odlupujeme vybranú vrstvu.
Obaly na dokumenty z brezy

Následne priložíme náš dokument (v mojom prípade pas) v rozšírenej forme na list vybranej brezy a zakrúžkujeme ho ceruzkou.
Obaly na dokumenty z brezy

Teraz vezmeme nožnice a vystrihneme sa na kruhovom obryse, ale s okrajom viac ako tri milimetre. Potom obrobok sklopíme na polovicu, vložíme do neho pas a vyrovnáme ho nožnicami, čím ho privedieme k symetrii. Nezabudnite na rezervné polia!
Obaly na dokumenty z brezy

Potom vyberieme dokument z obrobku a odstránime ho nabok. Vystrihnite z hustých vnútorných (najlepšie priehľadných) okrajov polyetylénu pre poťah. Za týmto účelom sme do predlisku vložili 5 cm polyetylén a krúžili rukoväťou.
Obaly na dokumenty z brezy

Vystrihnite výsledné polia. Rovnaký postup zopakujte aj s druhou stranou. Rozrezaný polyetylén nanášame na vnútornú stranu obrobku a druhé živé lepidlo nanesieme.
Obaly na dokumenty z brezy

Žijeme len okraje, aby lepidlo nespadlo medzi brezu a polyetylén. Teraz berieme pravítko a každých päť mm kladieme značky. pozdĺž okraja brezy, kde k nej susedí polyetylén. Ďalej urobíme na značkách diery horákom.
Obaly na dokumenty z brezy

Toto miesto sme odložili stranou, aby sme vyrobili škrtidlo na upevnenie brezy a polyetylénu.Aby sa to dosiahlo, podľa pravítka sme odrezali tenkú (v šírke spálených otvorov!) Škrtidlo s nožom, odlupujeme ho, aby sme získali druh tenkej pásky a impregnovali ju glycerínom pre elasticitu.
Obaly na dokumenty z brezy

Teraz prejdeme týmto bičíkom do spálených dier.
Obaly na dokumenty z brezy

Konce turniketu skryjeme v dierach a fixujeme druhým lepidlom. Hlavná práca je dokončená. Ak chcete, môžete vypáliť alebo nakresliť značku na obálku obrázka.
Obaly na dokumenty z brezy

Alebo nalepte dvojitou páskou nejaké logo, napríklad moje. Po finálnom dokončení všetkých prác (vrátane umenia) utrite výsledný produkt glycerínom. Rovnakou technológiou môžete pre váš telefón vyrobiť puzdro na batožinu alebo priečinok na dokumenty rôznych formátov. Na vytvorenie priečinka budete potrebovať ďalší plastový sáčok so zámkom a dvojitú lepiacu pásku, aby ste ho mohli pripevniť vo vnútri priečinka. Opäť tiež pomocou dvojitej lepiacej pásky môžete ozdobiť sklenené poháre, rovné vázy, nože a ďalšie.
Obaly na dokumenty z brezy

Tento odolný a praktický materiál vám vydrží mnoho rokov.
Vráťte sa
Komentáre (2)
 1. cyrus
  #1 cyrus hostia 30. apríla 2018 20:10
  3
  barbar
 2. Hosť Vladimir
  #2 Hosť Vladimir hostia 7. mája 2018 05:12
  1
  100 ľudí, na odporúčanie autora, „otvorí“ 100 brezov. Háj “pod sekerou, zahynie 80% stromov.

Prečítajte si tiež

Chybové kódy pre práčky