Urob si sám
Hlavné triedy, pokyny, užitočné tipy, recepty.
Rozhodli ste sa priviesť do domu hravé mačiatko? Potom by ste sa mali starať o jeho obsah. Mimoriadne miesto v živote domáceho miláčika je obsadené nevyhnutnosťou. Dnes budeme hovoriť o škrabacej stanici.
Je to tak usporiadané od prírody, že mačky cítia potrebu naostriť svoje ostré pazúry, a bolo by lepšie, keby dostali pazúrové pazúry včas, ktoré si môžete kúpiť nielen v obchode s domácimi zvieratami, ale aj sami. Jediný spôsob, ako si môžete uložiť nábytok, tapetu alebo iný nábytok, ktorý je pre vás hodnotný.

Typy šarlátových bodov


Obchody dnes ponúkajú rôzne pazúry pre domáce zvieratá:
 • horizontálne alebo vertikálne;
 • uhol;
 • jednozložkové alebo prefabrikované.

Môžu to byť jednoduché dosky s vrstvou tkaniny, koberca alebo obyčajnej hrubej lepenky. Svojim tvarom sa môžu podobať stĺpcom zabaleným do povrazu. Ak to priestor umožňuje, môžete si kúpiť viacúrovňový dizajn, ktorý vám umožní obnoviť prírodné podmienky.

Zvládame škrabadlo sami


Čo potrebujeme:
 • 3 tenký, s priemerom 5 cm a výškou 1,5 m, kmeň mladého výrubu;
 • sane, z ktorých sme rezali 3 tyče, každá 50 cm dlhá;
 • skrutky;
 • vŕtačka;
 • vytrhnúť;
 • doska s rozmermi 20 x 40 cm pre lavicu;
 • kus penovej gumy rovnakej veľkosti;
 • tesná tkanina;
 • nábytková pištoľ so sponkami.

Postup práce


Materiál pripravíme. Vyčistíme kmene vetiev a odrežeme požadovanú dĺžku. Náš dizajn naznačuje, že kmene brezy sú o 20 cm kratšie ako kmeň stromu osiky. Urobili sme to tak, aby mačiatko ležiace na polici mohlo nabrúsiť jeho pazúry. Z koľajníc na saniach vytvoríme spodné priečky tak, aby bola štruktúra stabilná.
DIY poškriabanie príspevok

Pripravíme skrutky rôznych dĺžok: od 2 do 7 cm.
DIY poškriabanie príspevok

Do koľajnice vyvŕtame otvor pre skrutku vo vzdialenosti 2 cm od jej okraja. Musí sa to urobiť tak, aby sa drevo nerozptýlilo. Pomocou skrutkovača prevezmeme skrutku otvorom v koľajnici do kmeňa brezy vo vzdialenosti 10-15 cm od okraja.
DIY poškriabanie príspevok

To isté robíme s druhým a tretím kmeňom a potom pripevníme na vrch stojanu - poličku tak, aby na ňom ležala mačka. Teraz môžete nechať mačiatko vyskúšať dizajn, aby sa ubezpečilo o jeho pevnosti, aby ste vzali do úvahy nuansy a včas opravili všetky nedostatky.
DIY poškriabanie príspevok

Potom môžete začať utahovať police a konečnú zostavu pazúry.
Vystrihli sme penovú gumu rovnakej veľkosti ako samotná polica a látku s okrajom na lem. Pomocou zošívačky nábytku pripevňujeme látku k doske.
DIY poškriabanie príspevok

Ak nie je zošívačka, môžete použiť lepidlo PVA. Aby spodná časť police vyzerala esteticky príjemne, pripevňujeme na ňu celý kus látky pokrývajúci všetky kĺby.
DIY poškriabanie príspevok

Poličku upevníme pomocou dlhých skrutiek.
DIY poškriabanie príspevok

Na hornú časť konštrukcie môžete pripevniť hračky alebo mašle na lano, čo priťahuje pozornosť mačiatka. Váš obľúbený bude milovať vaše stvorenie.
DIY poškriabanie príspevok
Vráťte sa
Komentáre (1)
 1. MIV
  #1 MIV hostia 7. augusta 2017 11:09
  0
  Súhlasím s tým, že každá mačka potrebuje škrabadlo, inak sa rozlúčiť nábytok, Takýto dizajn je však vhodný iba pre mačiatko. Moja mačka to jednoducho prevrátila.

Prečítajte si tiež

Chybové kódy pre práčky