Urob si sám
Hlavné triedy, pokyny, užitočné tipy, recepty.
» » » »Čo dať na Valentína? Šiť primitívneho medveďa srdcom
Urobte svojim blízkym radosť ručným darčekom. Jemný miláčik s výškou iba 15 cm, naplnený láskou a láskavosťou vám vždy pripomenie.
Ak chcete urobiť taký primitívny darček, budete potrebovať malý kúsok látky zo 100% bavlny s rozmermi 30 x 15 cm. Na vytvorenie srdca budete potrebovať strih ešte menej - asi 15 x 15 cm. Môžete použiť podobnú látku, ale už v kontrastnom odtieni. Vhodný je tiež rúno alebo plsť.
V tejto hlavnej triede boli použité kúsky textílie, ktoré zostali z predchádzajúceho šitia. Možno nájdete niektoré, čo je najdôležitejšie, že majú dobrú kvalitu.
Zložte látku na polovicu tak, aby bola nesprávna strana. Papierové vzory (môžu sa snímať na internete alebo kresliť samostatne) sa položia na materiál a načrtnú sa. Potom nasekáme látku kolíkmi, ale nerežeme ju. Je lepšie to urobiť, keď polotovary šijeme pozdĺž obrysu na písacom stroji alebo ručne. Nezabudnite zanechať malý káblový segment (2 cm), ktorý bude v budúcnosti potrebný na sústruženie a vypchávanie.
Čo dať na Valentína

Čo dať na Valentína

Čo dať na Valentína

Čo dať na Valentína

Čo dať na Valentína

Čo dať na Valentína

Po zošívaní sme odrezali prebytočnú tkaninu a odchýlili sme sa od stehu 3 mm. Odporúča sa to pomocou kľukatých nožníc. Ale ak nie, používame obyčajné, robíme ich však blízko záhybov zárezu. Strihali sme ich veľmi opatrne a nedosiahli stehy o 1 mm. Môžete ich hrať bezpečne a ľahko namazať tieto miesta pomocou PVA lepidla.
Časti otočíme na prednú stranu. Najvýhodnejšie je to pomocou sushi palice alebo ceruzky. Vyrovnávame všetky rohy a ohyby. Ak je časť zaseknutá, vyhlaďte ju.
Čo dať na Valentína

Čo dať na Valentína

Čo dať na Valentína

Potom polotovary naplníme holofiberom alebo syntetickým zimným prostriedkom. Snažíme sa naplniť telo, nohy a srdce pevne, bez vytvárania záhybov a „celulitídy“. Otvory, cez ktoré boli časti vytočené a vypchaté, sú zošité slepým švom.
Nasaďte tlapky do tela a prepichnite ich veľkou ihlou. Potom zošite srdce do vnútra nôh. Valentine Bear je takmer pripravený. Zostáva len nakresliť oči a nos na tvár a uviazať saténovú stuhu okolo krku.
Čo dať na Valentína

Čo dať na Valentína

Čo dať na Valentína

Týmto spôsobom môžete vytvoriť rôzne primitívne malé zvieratá - miláčiky a pridať k nim nejaké „chuť“ - srdce, šaty, sukňu, luk atď. Všetko záleží na fantázii a túžbe.
Komentáre (0)

Prečítajte si tiež

Chybové kódy pre práčky