Urob si sám
Hlavné triedy, pokyny, užitočné tipy, recepty.
» »Jednoduchý spôsob eliminácie počítačového hluku
Kvalitné a čisté počítačové vybavenie vydáva počas prevádzky hluk, ale je tak zanedbateľné, že pripomína dych vetra. To isté sa nedá povedať o počítačoch a prenosných počítačoch, ktoré je potrebné vyčistiť, namazať alebo opraviť. Hluk by nemal rozptyľovať používateľa počas jeho práce. Preto musíte vedieť, čo spôsobuje a ako problém rýchlo vyriešiť.
Počítačový hluk má tri hlavné príčiny:
• znečistenie;
• opotrebenie hlavných častí;
• výroba maziva v jednom z chladičov.
Pre človeka, ktorý nie je počítačový profesionál, je ťažké určiť skutočnú príčinu problému. Samozrejme, ak existuje čas a túžba, je najlepšie kontaktovať servisné stredisko. Ale v tomto článku chcem povedať spôsob, ktorý mi pomohol eliminovať nepríjemný hluk pred príchodom počítačového majstra.
Chcem hneď poznamenať, že to nie je všeliek a časom sa hluk vráti. Toto je dočasné opatrenie, ktoré pomôže uľahčiť existenciu používateľa až do príchodu zamestnanca servisného strediska.
Krok 1. Najprv musíme počúvať počítač a vytvoriť zdroj hluku. Hluk môže vydávať veľa detailov. Môj hluk vyvolal chladič zdroja energie. Takto to vyzerá.

spôsob, ako eliminovať počítačový šum


Môžete tiež vidieť, že chladič je zaprášený a musí sa vyčistiť, ale bohužiaľ, je lepšie, aby osoba, ktorá nikdy neotvorila prívod energie, odstránila nečistoty alebo ich úplne namazala.

spôsob, ako eliminovať počítačový šum


Krok 2. Nemôžeme úplne odstrániť nečistoty nahromadené vo ventilátore, bez demontáže zdroja napájania to nemôžeme. Počítač však môžete namazať. Na to potrebujete: striekačku (dve), motorový olej a suchú špongiu.

spôsob, ako eliminovať počítačový šum


Chcem to hneď objasniť: vyberte striekačku s malou ihlou a ako mazivo môžete použiť iba šijací stroj a stroje pre domácnosť. Ideálnym počítačovým mazivom je, samozrejme, tepelné mazivo. Je hrubý, nerozširuje sa a dlhodobo udržuje funkčný stav všetkých častí počítača. Ale v tomto prípade sa môžete obísť bez toho.
Krok 3. Prejdite priamo na diaľkové mazanie. Do striekačky zbierame trochu motorového oleja.

spôsob, ako eliminovať počítačový šum


Teraz späť do nášho chladiča. Os ventilátora je mierne viditeľná za železnou sieťou. Je pokrytá zlatou nálepkou. Nálepku je potrebné opatrne prepichnúť ihlou na niekoľkých miestach a vložiť olej.

spôsob, ako eliminovať počítačový šum


Krok 4. Zostávajúci olej na povrchu odstránime suchou špongiou. To je všetko.

spôsob, ako eliminovať počítačový šum


A nakoniec chcem povedať, že takéto manipulácie sú vždy spojené s rizikom. Predtým, ako použijete moju radu, premýšľajte niekoľkokrát.
Komentáre (24)
 1. alex
  #1 alex hostia 2. november 2015 22:33
  4
  S olejom buďte opatrní, je ľahšie odskrutkovať 8 skrutiek a odstrániť samotný ventilátor, pretože v opačnom prípade hrozí riziko rozstrekovania oleja.
  1. tu máš pravdu
   #2 tu máš pravdu hostia 14. júl 2019 19:45
   0
   je to jednoduchšie a spoľahlivejšie
 2. Ramil
  #3 Ramil hostia 10. novembra 2015 23:24
  9
  Olej nevedie elektrický prúd, táto metóda musí mať svoje miesto. Je však lepšie rozobrať (pamätať na kroky a fotografovať každý proces (pre začiatočníkov), odstrániť chladič, odtrhnúť ten „zlatý štítok, otvoriť gumovú zátku, odstrániť poistný krúžok, odstrániť„ vrtuľu “, odstrániť z rany vlasy z rany, opláchnuť a posypať čepele antistatickým prostriedkom, suché, kvapkanie) a namontujte späť (nezabudnite na zámok), prilepte ho na vrch (najlepšie papierom - nálepkou) lepiacou páskou.
  1. Hosť Alex
   #4 Hosť Alex hostia 26. novembra 2018 09:46
   0
   Ak je zástrčka ventilátora vyrobená z gumy, stlačí sa ventilátor naraz ... ďalšou otázkou je, či mriežka krytu napájacieho zdroja zasahuje ...
 3. Yoshkin Cat
  #5 Yoshkin Cat hostia 27. decembra 2017 20:03
  30
  Článok od buldoka, len niečo napísať.
  1. „Perfektný počítač tuk - to je nepochybne tepelné mazivo." Kde vyzerajú spoločnosti Apple a Intel? Takýto talent zmizne)))
  2. Ak niekde pod zlatú nálepku nalejete, môžete olej naliať iba pod zlatú nálepku))) Samotné ložisko je zakryté gumenou zátkou.
  3. Namažte iba strojovým olejom, ktorý to nestojí, účinok bude trvať maximálne týždeň. Lepšie je mazať motorovým alebo prevodovým olejom, ich mazacie vlastnosti sú o niekoľko rádov vyššie ako burza, ktorá sa predáva v domácnostiach.
  4. No, s týmto špongiovým olejom môže byť rozmazaný iba na povrchu. Olej je ľahšie odstrániť papierovou utierkou.
  1. FoX
   #6 FoX hostia 7. apríla 2018 16:04
   4
   Všetko je správne zaznamenané, ale najlepšie je namazať ložiská ventilátora silikónovým olejom.
  2. utsktsuk
   #7 utsktsuk hostia 19. decembra 2018 08:44
   1
   olej ... olej ...
   PS: technická vazelína !!! Tu je to, čo musíte použiť, je ľahké vymeniť kozmetiku v ktorejkoľvek lekárni, hlavnou vecou je výber bez aromatických prísad ... Nie je to drahé, tuba / nádoba vydrží navždy, môžete ju namazať iba úplne rozobraným chladičom ... Jedným postupom však môžete pracovať nepretržite. ventilátor stačí na šesť mesiacov až rok, a ak ho používate pár hodín denne, potom na pár rokov ... Nuž, nálepku na obale zmeníme obyčajnou páskou (môžete tiež použiť maskovanie papiera), najskôr ju prilepíme / vyhladíme 3-4 krát / odtrhnite pre čistenie rhnosti, potom niekoľko dokončovacích vrstiev, príliš veľa v kruhu s nožom byrokratický spôsob ... fiksiruschie podložky odstrániť chladič je vhodný pre jemné pinzety a nastaviť na miesto prázdne jadro z pera (pre prípad fanúšikov gélu).
 4. Vyacheslav
  #8 Vyacheslav hostia 14. apríla 2018 18:48
  4
  Trvám na tom, že je k dispozícii dostatok maziva na týždeň, maximálne na mesiac.
  V takom prípade je ventilátor 80, ak je k dispozícii gril pre ventilátor,
  potom môžete robiť s malým množstvom krvi, bez analýzy systémovej jednotky a bez odstránenia
  napájací zdroj.
  1) Bočné frézy, opatrne uhryznite mriežku ventilátora.
  Veľmi ostré otrepy zostanú, preto je potrebné prijať opatrenia na ich otupenie.
  Inak môžete dosiahnuť celkom slušné škrty.
  2) Odstráňte nálepku a vytiahnite zástrčku.
  Ložisko je vhodné umyť zo starého sušeného tuku, môžete ho jemne rozpustiť v alkohole (benzín, acetón, rozpúšťadlo atď.) A zvyšok utrieť vatovým tampónom alebo vatovým tampónom a potom ho namazať novým tukom. S alkoholom a inými rozpúšťadlami bez fanatizmu, aby nedošlo k úniku do PSU. S mazivom to tiež nepreháňajte, ak ho napcháte pevne, ložisko sa môže veľmi zahriať.
  3) Uzatvoríme zástrčku, vyrezáme nálepku, ak je stále „nažive“, ak nie, je to v poriadku, lepiaca páska na pomoc.
  4) Mriežku na mriežku položíme na ventilátor, odskrutkujte ju a okamžite zaskrutkujte jednu skrutku tak, aby ventilátor nespadol dovnútra. A tak na druhej strane má autor 2 skrutky, možno všetky 4. Ak je všetko urobené správne a je aplikované bežné mazanie, bude to na rok stačiť. Najlepšie je však zbaviť sa blokov s 80 fanúšikmi, s výnimkou hluku, ktorý nemajú.
  Ako autor odporučil, bez pochopenia toho, čo robíte a ako je ventilátor navrhnutý, 100% mazanie zostane iba pod nálepkou. Veľa šťastia všetkým!

  V zásade to zvládnete bez mriežky. Aj keď počas prevádzky omylom zastavíte ventilátor rukou, nič zlého sa nestane. Toto maximum bude fungovať pri ochrane jednotky PSU pred prehriatím alebo zastavením a počítač sa vypne.Takýto ventilátor nespôsobí zranenie.
  1. jhtg
   #9 jhtg hostia 8. mája 2018 12:33
   3
   tam je výsmech a zvrátenosť)))
   luxusné inštalatérske práce)))
 5. Dmitry
  #10 Dmitry hostia 8. mája 2018 18:28
  2
  Celý svoj život som demontoval PSU, vyfúkal som ich pomocou vysávača (s možnosťou fúkania), podľa potreby - riadil prach štetcom. Vytiahli zátku z vrtule, naliali olej. A to, čo je napísané v článku, so všetkou úctou k autorovi, je polovica bitky.
 6. Anatole
  #11 Anatole hostia 17. mája 2018 08:47
  3
  Mazanie ložísk tepelným tukom je nové slovo v údržbe PC.))
  A osobne, ako Vyacheslav, uhryznem stred grilu bočnými nožmi, odoberiem gumovú zátku, umyl hriadeľ a ložisko wd40 a namazal som lítiovým aerosólovým mazivom. Jedná sa o druh rozpusteného lítolu, ktorý po vysušení zhustne a trvá dlho.
  A takto čistím prach
  Beriem počítač a pretiahnem ho do plášťa pneumatiky. K dispozícii je preplachovacia pištoľ a stlačený vzduch. Zložím bočnicu a všetko vyčistím. Hlavná vec, ktorú tu potrebujete vedieť, je, že musíte vyhodiť počítač na ulicu! )
 7. denis
  #12 denis hostia 21. mája 2018 19:40
  1
  Ropa nevedie prúd, ale môže zničiť väčšinu plastov, z ktorých sú vyrobené ventilátory. Bezpečne sa smie používať iba silikónové mazivo! Okrem toho tiež olej dostatočne rýchlo zahusťuje, z čoho sa jednoducho zastaví nízkoenergetický ventilátor!
 8. Solder_Iron
  #13 Solder_Iron hostia 28. augusta 2018 10:18
  2
  Rovnako ako od profesionálov: namazať chladič, ktorý potrebujete:
  1. Vyberte
  2. Demontujte
  3. Opláchnite
  4. Suchý
  5. Odmasťujte
  4. Namažte nápravu silným silikónovým mazivom !!!
  5. Znova zostavte v opačnom poradí.

  A ak sa os chladiča vyvinula a zavesila, hluk sa znova objaví po 2 až 3 dňoch.
  1. Alexey Timofeev
   #14 Alexey Timofeev Návštevy 14. decembra 2018 18:18
   3
   Ešte lepšie je, hodiť starý chladič a nalepiť nový)))
 9. Hosť Alex
  #15 Hosť Alex hostia 26. september 2018 13:42
  0
  Ja by som nenalial olej do vretena, je ľahšie rozobrať napájaciu jednotku, vysávať, vyčistiť všetok prach a tiež ventilátor, potom odlepiť štítok z chladiča, nalepiť trochu grafitu, nalepiť ho, bude to fungovať 2 týždne a ísť na nový chladič!
  1. sisadmin
   #16 sisadmin hostia 3. októbra 2018 11:47 hod.
   2
   Najlepšie mazivo - sušiaci olej!
 10. A. Volk
  #17 A. Volk hostia 1. októbra 2018 01:27
  1
  Po prvé, nie chladič, ale chladič. Po druhé, pozrite sa, aké nečistoty máte v PSU! Len šváby nezačali. Ložisko je natívne špeciálne mazivo. Ľavý olej nalejte „dotykom“, pretože nevidel, kam nalievate -
  najistejší spôsob, ako ho vykopať. Vyberte jednotku napájania z počítača, rozoberte ju a vákuovo 15 až 20 minút, bez problémov. Potom nebude vydávať hluk.
 11. sisadmin
  #18 sisadmin hostia 3. októbra 2018 11:55 hod.
  1
  Najlepší radosť pre fanúšikov PC je slnečnicový olej, akonáhle je pomazaný a skóroval!
  1. JKTU
   #19 JKTU hostia 4. novembra 2018 12:09
   1
   slnečnicový olej a silikónový olej sú lepšie a tvrdšie
 12. JKTU
  #20 JKTU hostia 4. november 2018 12:07
  1
  je potrebné vyčistiť zdroj napájania a namazať, čo sa zle robí, čo môže spáliť
 13. Al
  #21 Al hostia 16. decembra 2018 14:06 hod.
  0
  Zvizdets. v tomto článku (najmä na fotografii) je možné usporiadať iba lepenie prachu. Obzvlášť, keď si uvedomíte, že zátky sú niekedy neslýchané - jednoducho sa uzavrú a tekutý tuk vytečie, niekedy guma a niekedy hluchý plast.
  A ak im chýba aj druh oleja, potom je khan zdrojom energie a možno aj počítačom. Pokiaľ ide o silné silikónové mazivo, ľudia píšu správne, nie je také ťažké ho nájsť.
 14. AlekseyV
  #22 AlekseyV hostia 28. decembra 2018 21:07
  0
  Rozložte a trochu nasaďte na os pomocou detského krému. Ak ložisko nie je mŕtve, zabudnite na hluk.
 15. radar
  #23 radar hostia 31. januára 2019 10:00
  0
  Je to docela účinná rada, ale rád by som ju upravil k lepšiemu.
  1. Olej uvedený autorom na fotografii sa lepšie nepoužíva. Použite prevodový olej, má oveľa lepšiu priľnavosť k materiálom osi a ložisku chladiča a je tiež hrubší a lepšie drží v medzere.
  2. V mnohých chladičoch je os uzavretá plastovým krytom, aby injekčná striekačka neprepichla.
  3. Je oveľa efektívnejšie odstrániť chladič, odstrániť nálepku a kryt pomocou ihly, odstrániť rozrezaný poistný krúžok z osi a rozobrať obežné koleso, pričom dávajte pozor, aby ste nestratili plastové a gumené krúžky na osi. Opláchnite nápravu a puzdro alkoholom alebo rozpúšťadlom, odstráňte zvyšky, opotrebované výrobky a staré mazivo. Potom namontujeme chladič späť, pripojíme ho k zdroju energie a prevodový olej vložíme do ložiska. Uistite sa, že chladič je tichý.Nasaďte kryt na miesto, namiesto pôvodnej nálepky používame kus elektrickej pásky. Ak ložisko dlho nefungovalo bez mazania, potom bude fungovať rok alebo dva až do ďalšej demontáže.
 16. Odrezal som to od samého začiatku
  #24 Odrezal som to od samého začiatku hostia 14. júl 2019, 7:48 hod.
  0
  a potom problémy

Prečítajte si tiež

Chybové kódy pre práčky