Urob si sám
Hlavné triedy, pokyny, užitočné tipy, recepty.
» »Bavlnené ruže
Dobrý deň všetkým. Pretože teraz čítate môj článok, znamená to, že máte radi robiť rôzne krásne veci vlastnými rukami a že ste sem prišli kvôli inšpirácii a novým nápadom. Čo teda začneme? Dnes vyrábame ruže z vatových vankúšikov.
Preto potrebujeme:
- Bavlnené vankúšiky.
- Hliníkový drôt.
- Lepidlo.
- Nožnice.
- Kvaš zelený.
- Kefa.
- Lak na vlasy.
Vezmite si drôty a vatové vložky správnej dĺžky. Dĺžka drôtu závisí od toho, ako vysoko potrebujete stopku budúceho kvetu. Bavlnené vankúšiky sa budú musieť mierne roztrhnúť, ako je znázornené na fotografii. A obalte ich okolo drôtu. Kvôli spoľahlivosti sú konce vlny upevnené lepidlom. Stopka je pripravená. Ak stonka nie je ani v hrúbke, potom si nie je čoho báť, pretože v skutočných kvetinách stonky nie sú rovné.

vankúšiky z drôtu a bavlny

ovinúť ich okolo drôtu


Odložte teraz naše stonky stranou. Berieme tiež vatové vankúšiky a odrežeme z nich listy. V skutočnosti môžete tvar listu znížiť, podľa vlastného uváženia, rozhodol som sa rezať najjednoduchší tvar.

odrežte z nich listy

odrežte z nich listy


Teraz maľujeme stonky a listy z dvoch strán zeleným kvašom. Je lepšie maľovať noviny, aby nedošlo k znečisteniu stola.

maľovať


Nechajte zaschnúť. Aj keď máme voľný čas. Môžete si vyrobiť ružové puky. Kvet môže byť zozbieraný na stonke alebo môže byť urobený osobitne, pre koho je to vhodné. Zoberieme vatové vložky a znova prilepíme. Prvý disk otočíme hadičkou a zafixujeme lepidlom.

disk otočte


Vezmeme druhý disk a prilepíme ho na hornú časť skúmavky bez toho, aby sme okraje disku prilepili na hornú časť, potom ich podľa potreby upravíme (narovnávame). Lepte ostatné disky, až kým ruža nemá správnu veľkosť.

ruže

Bavlnené ruže


Púčik je pripravený, môžete ho prilepiť na stonku (ak samozrejme vyschol).

Bavlnené ruže


Potom nalepte listy. Listy môžete nalepiť na celý kmeň, ale chcel som ich nalepiť iba na spodnú časť puku.

Bavlnené ruže


Keď lepidlo dobre zaschne a všetky podrobnosti kvetu dobre drží, kvetina je pripravená. Z týchto ruží môžete vytvoriť krásne kvetinové usporiadanie, ktoré vyzdobí izbu vo vašej domácnosti.

Bavlnené ruže

Bavlnené ruže


Ako vidíte, môžete robiť kvety nielen biele. Pomocou kvaša môžete vytvárať kvety akejkoľvek farby. Áno, takmer som zabudol, na maľované škvrny na kvetine vám odporúčam naniesť lak na vlasy, ktorý nebude maľovať a lak im bude trochu žiariť. Zbohom, uvidíme sa skoro.
Komentáre (0)

Prečítajte si tiež

Chybové kódy pre práčky