Urob si sám
Hlavné triedy, pokyny, užitočné tipy, recepty.
» » » »Majster - ikona triedy Saint Healer Panteleimon
Ikonografia je náročná a časovo náročná práca, ale môžete ju ovládať, ak si budete priať. Ak chcete kresliť, ste usilovní a vnímaví ku všetkému novému, páči sa vám táto majstrovská hodina.
Aby ste mohli začať pracovať, musíte si kúpiť všetko, čo potrebujete, a to:
- drevená doska (podľa vášho uváženia), doska na krájanie bez držadla je celkom vhodná;
- kvašové farby;
- kefy rôznych veľkostí;
- PVA lepidlo;
- lak na drevo, najlepšie matný;
- koža;
- biela akrylová farba.

1. Najprv musíme pripraviť dosku. Ak to chcete urobiť, musí byť dôkladne obrúsený a nalakovaný bielou akrylovou farbou.

pripraviť dosku

základný náter s bielou akrylovou farbou


Pôda sa aplikuje v dvoch až troch vrstvách. Každá vrstva sa vysuší a pieskuje. Ak je povrch dosky dokonale rovný, môžete začať kresliť.
2. Môžete si vytvoriť zoznam so skutočnou ikonou alebo vyfotiť z internetu. Jednoduchou ceruzkou urobíme erupciu výkresu.

vypáliť obrázok


Ak to nemôžete urobiť sami, stojí za to použiť pauzovací papier. K výkresu pripojte pauzovací papier, jemne krúžte. A potom preniesť na tabuľu. V takom prípade je však potrebné zvoliť dosku pre veľkosť obrázka.
3. Obrys vzoru by mal byť opatrne krúžený hnedou farbou. Dôležité: farba musí byť zmiešaná s vodou a lepidlom PVA. A musíte to urobiť tak, aby spodná vrstva farieb nebola umytá.

Obrys kresby


4. Natrite okrovú farbu, ako je to znázornené. Nezabudnite pridať vodu a lepidlo.
5. V tejto fáze musíme obrys vyplniť farbou. Je dôležité brať nielen farbu, ale aj najtmavší odtieň farby. Napríklad, keď maľujeme tvár (tvár), získame najtmavšiu farbu, v tomto prípade hnedú. Neskôr zvýrazníme ikonu.

vyplňte obrys farbou

vyplňte obrys farbou


6. Prišli sme do najťažšej fázy našej práce. Každý fragment musíme starostlivo nakresliť a zvýrazniť všetky podrobnosti obrázka. Je lepšie začať s tvárou. S cieľom rozjasniť tmavé tváre je potrebné zafarbiť svetlejší odtieň a na čelo, líce, nos nanesiť niekoľko vrstiev. Potom nakreslite oči, pery, obočie. Rovnakú prácu robíme aj pri záhyboch oblečenia. Tmavé miesta zvýrazňujeme ľahšou farbou. Lepidlo musí byť pridané, inak predchádzajúce vrstvy začnú zmyť. Po dokončení práce je potrebné vytvoriť rámec. Ak chcete nakresliť priamu čiaru pomocou kefy, musíte na dosku, na vrch pravítka a na ňu položiť dva kryty kvaša. Ak je čiara príliš bledá, opakujte znova.

Ikona Svätý liečiteľ Panteleimon


7. Na konci práce urobíme nápis na ikone a vymaľujeme kresbu. Lakový sprej je možné nanášať zo vzdialenosti 20 - 30 cm v dvoch až troch vrstvách. Keď práca vyschne, musí byť odvezená do chrámu a posvätená. Boh ti pomôže!

Ikona Svätý liečiteľ Panteleimon
Komentáre (0)

Prečítajte si tiež

Chybové kódy pre práčky