Urob si sám
Hlavné triedy, pokyny, užitočné tipy, recepty.
» »Ako čistiť motor automobilu sami
Motor, rovnako ako všetky automobilové diely, je znečistený. Pravidelne čistite vonkajšiu časť motora, aby ste zabránili prehriatiu motora. Vonkajšiu časť motora môžete vyčistiť pomocou špecialistov na umývanie auta, ale túto prácu môžete vykonať sami.
Pretože povrch motora je počas prevádzky znečistený olejom a prachom, mal by sa pravidelne čistiť.

Ako čistiť motor auta


Na čistenie vonkajšieho povrchu motora sa musia použiť výrobky na špeciálne účely. Pri práci sa odporúča používať striekací nástroj.

Ako čistiť motor auta


Etapy čistenia motora.
1. Najskôr naneste na povrch motora čistiaci prostriedok. V takom prípade by nemal byť motor horúci. Teplota motora by nemala byť vyššia ako 30 °. Takéto podmienky prispievajú k lepšiemu čisteniu. Práca sa musí vykonávať opatrne, aby výrobok nespadol do tváre.

Ako čistiť motor auta


2. Je nevyhnutné, aby sa čistiaci prostriedok striekal do ťažko prístupných oblastí motora.

Ako čistiť motor auta


3. Po nanesení produktu na povrch motora počkajte chvíľu. Čistiaci prostriedok po dobu 20 až 30 minút „znečistí“ špinu a uľahčí ďalší proces čistenia.

Ako čistiť motor auta


4. V ďalšom čistiacom kroku musí byť znečistenie zmyté. Vykonávanie tejto úlohy je pohodlnejšie a efektívnejšie s rôznymi nástrojmi, ako je striekacia pištoľ a kompresor.

Ako čistiť motor auta


5. Striekacia pištoľ je pripevnená k trubici kompresora. Potom zbraň upevnite do fľaše čistej teplej vody.

Ako čistiť motor auta


6. Potom je potrebné zapnúť kompresor a pod tlakom očistiť nečistoty z povrchu motora.

Ako čistiť motor auta


7. V prípade potreby prácu zopakujte.
8. Nakoniec nechajte povrch motora zaschnúť.

Ako čistiť motor auta


Pravidelne čistite motor. Takáto práca predĺži životnosť motora na dlhú dobu.
Komentáre (10)
 1. alexander
  #1 alexander hostia 30. júla 2016 01:35
  1
  Zaujímalo by ma, ako „Takáto práca predĺži životnosť motora na dlhú dobu.“ predĺžiť životnosť motora? Pridáte tiež pravdepodobnosť, že sa káble začnú rýchlejšie oxidovať.
 2. Hosť Eugene
  #2 Hosť Eugene hostia 5. decembra 2017 12:50
  5
  Dobré popoludnie som si prečítal, ako čistiť motor automobilu. Rozhodol som sa napísať, ako to robím a moji priatelia nejdú do detailov. Všeobecný zmysel spočíva v tom, že zhruba nalejeme motorovú naftu, dajte mi nejaký čas na umývanie a potom ju umyte domácimi chemikáliami (príliv ariel, jemné ruky, to znamená, že osobne čistím alebo podľa potreby niečo umývam) Používam prostriedok na umývanie riadu) výsledkom je môj názor, že zrieďuje nečistoty na motore, je to v podstate zmes oleja a prachu a následne zanecháva film, ktorý zabraňuje korózii, a domáce chemikálie nečistoty vymývajú (ak ich vyčistíte, vyčistite ich bez problémy s motorom v roku 1900), neobviňujte preto slovnú zásobu
  1. Alexey
   #3 Alexey hostia 5. februára 2018 19:37
   1
   Ak umožníme opustenie filmu, prach sa lepí desaťkrát rýchlejšie, než keby bol úplne čistý a bez tuku.
 3. Alexey
  #4 Alexey hostia 5. februára 2018, 7:40 hod.
  1
  99% prostriedkov na umývanie motora: použitie na studený motor (ľahké palivo). tj povedzme, poďme do garáže a necháme motor vychladnúť. V lete to bude v závislosti od teploty trvať niekoľko hodín. tj na bezpečné umývanie auta musíte celý deň stráviť v garáži. Výborne!
  1. Constantin
   #5 Constantin hostia 18. marca 2018 17:22
   2
   A ráno sa umyť, čo bráni?
   1. Azazello
    #6 Azazello hostia 21. mája 2018 10:55 hod.
    0
    Rušeň zhonu narúša.
 4. Hosť Vladimir
  #7 Hosť Vladimir hostia 22. mája 2018 21:19
  2
  Umyl som motor v chladnej službe a v dôsledku toho som spálil generátor. Na svoj kredit nahradili generátor zadarmo, rozumiem mojej chybe. Preto nie je všetko také jednoduché, ako je tu napísané. Generátor musí byť veľmi starostlivo chránený pred prienikom nielen špeciálneho vybavenia, ale aj čistej vody.
 5. Hosť Sergey
  #8 Hosť Sergey hostia 15. júla 2018 09:38
  1
  Po prvé. Batéria Po druhé, zatvorte elektrikára. Aj potom začneme umývať. Môžete používať naftu alebo petrolej cez striekaciu pištoľ. Po 30 minútach opláchnite pokiaľ možno horúcou vodou. Vykonajte odmasťovacie alebo benzínové ošetrenie cez striekaciu pištoľ. Pre bezpečnosť opláchnite vodou. pripojte batériu a choďte.
 6. Hosť Vladimir
  #9 Hosť Vladimir hostia 14. januára 2019 09:13
  1
  Všetko je správne, a čo je najdôležitejšie „cenovo dostupné“ ... pretože každý má v garáži kompresor a striekaciu pištoľ ... Je ľahšie dať 300-400 rubľov za umývadlo a špecialisti to za vás urobia za pol hodiny a veľmi čisté. Nehovorte, že je to drahé - pretože myjeme motor takmer raz ročne ...
  1. Gennady
   #10 Gennady hostia 24. januára 2019 16:17
   0
   Potrebujeme tiež nájsť umývadlo, kde by si vybrali umývať motor.

Prečítajte si tiež

Chybové kódy pre práčky