Urob si sám
Hlavné triedy, pokyny, užitočné tipy, recepty.
» »Remeslá z diskiet

Vyrobili z diskiet tašky, vložili ich ako držiaky pohárov, kovové jadrá magnetických diskov premenili na časti pre tamburínu správcu a namiesto svetelných filtrov použili magnetické disky na pohľad na slnko. O tom, čo sa mi stalo, keď sa v mojej hlave stretlo umenie a geekiness a bolo napísané v tomto príspevku.


Rád kreslím. Mám veľa značiek, pier a ceruziek a niekedy som si uvedomil, že by som nemal dosť obvyklých tácok a puzdier na ceruzky, z ktorých je veľa kancelárskych potrieb. Chcel som niečo vlastné a šité na mieru mojim potrebám. Všetko to začalo, keď som čítal príspevok o životnom hackerovi o stojane na perá z diskiet. Robí sa to veľmi jednoducho - odoberie sa päť diskiet a navzájom sa spoja krúžkami. Vylepšil som okruh a nespároval som ich, ale zlepil som ich. Stojan vyrobený pomocou tejto metódy sa neskôr upravil pridaním viečka na lepiacej páske do škatule na gumu.Jeden stojan nestačil a ja som urobil ďalší, vymenením spodnej diskety za disk CD, zvýšená stabilita a vyzerá to dobre. Neskôr som urobil ďalší stánok podľa starej metódy a prilepil ju k novej, dodatočne som pridal niekoľko diskových oddielov z tých istých diskiet. Už dva roky mi verne slúži na stole.To však nestačilo a potom som začal vyrábať ďalšie tácky. K CD sa pridalo ďalšie CD, ktoré zosilnilo dno, urobilo ho krásnym odspodu a ďalej zlepšilo stabilitu. Medzi disky sa umiestnil kúsok papiera, takže v strede „lievanca“ nič nevypadne. Na spojenie stojanov bola časť disku odrezaná z oboch strán. Potom som okamžite odrezal roh disku a nepoužil som ďalšie diskety na spojenie dvoch stojanov a urobil som ich okamžite spojenými, stena medzi krabicami bola spoločná. Priečky boli navrhnuté pre rôzne značky, od hrubých po tenké. Tu je vlak, ktorý sa teraz chváli na mojom stole.


Perá sa však stále viac a viac snažili postaviť ešte pohodlnejšie. Po vybratí špeciálne zakúpenej škatule diskiet som sa rozhodol postaviť stojan, ktorý bol pod uhlom. Metodika bola rovnaká ako po prvýkrát - škatuľka s dnom vyrobená z diskety alebo kartónu (pre pôvodný vzhľad), oddeľovače od diskiet, ale ďalšie dva disky boli pripevnené na stranu, ktoré držia stojan pod určitým uhlom. Prvýkrát som použil malé samorezné skrutky, ale dokázal som sa s nimi trápiť, druhýkrát som ich prilepil. Tácky sa ukázali
neuveriteľne pohodlné a hrdí na miesto v blízkosti prenosného počítača.V určitom uhle sa atrament zhoršuje menej a je vhodnejšie kresliť paličky, okrem toho môžete okamžite vidieť farbu alebo hrúbku.Teraz premýšľam, kde používať staré sidyuki a dividendy, z ktorých som nazhromaždil veľa. Naozaj tamburín neurobíte?Ana Buigues zo Španielska našla dosť zaujímavú aplikáciu pre staré diskety.


Vyrába notebooky zo starých diskiet a predáva ich v internetovom obchode za 5 dolárov a 7 dolárov v závislosti od počtu strán.


Vyzerá to celkom súcitne.


Tu je taký originálny nápad pre domáci notebook.

Ďalším použitím pre staré diskety je taška!
Takáto taška sa nezdá príliš pohodlná, ale dizajn, ako sa hovorí, si vyžaduje obeť.

Vráťte sa
Komentáre (0)

Prečítajte si tiež

Chybové kódy pre práčky