Urob si sám
Hlavné triedy, pokyny, užitočné tipy, recepty.
» »Vreckový rybársky prút
Zdravím všetkých milovníkov rybolovu na ľade, ktorí sú pripravení dokonca aj v tých najťažších mrazoch, aby sa vzdali domácich prác, a idem do rybníka chytiť pár bidiel. Dnes chcem navrhnúť výrobu vlastného vrecka na rybolov z ľadu. Toto náradie bude mať vždy na dosah ruky, nezaberie veľa miesta a dá sa ľahko vyrobiť. Navrhujem nájsť potrebný materiál a nezávisle vyrobiť „zázračný rybársky prút“ pre zimný rybolov.

Na výrobu zimného rybárskeho prútu z lekárskej striekačky budete potrebovať:
• nožnice;
• skrutkovač;
• kancelársky nôž;
• lekárska striekačka;
• plastová fľaša;
• skrutka a samorezná skrutka;
• kambrická (biela a červená);
• vhodné diely od konštruktora Lego.

nástroje


Postup výroby domáceho vreckového rybárskeho prútu na rybolov na ľade:
1. Je potrebné odstrániť piest z lekárskej striekačky a pomocou kancelárskeho noža vytvoriť drážku, ktorá bude slúžiť ako navijak, na ktorý je navinutá rybárska šnúra.
2. Vložte piest späť a pomocou klinca s horúcim plameňom vytvorte v striekačke otvor v úrovni drážky, aby bolo vhodné nechať prechádzať lesom.

vyberte piest z lekárskej striekačky


3. Odoberieme plastovú časť od konštruktora Lego, ako je znázornené na fotografii, a prebytočnú časť odrežeme. Potom zaskrutkujeme samoreznú skrutku a skrutku a získame rukoväť na otáčanie piestu, pomocou ktorej budeme navíjať a spúšťať rybársku šnúru. Môžete zapnúť fantáziu a vyrobiť pero z iného materiálu, napríklad z medeného drôtu.

odrezať prebytok

dostať pero

pero


4. Od nasledujúceho kroku odoberieme aj príslušné časti od projektanta, ktorý bude slúžiť ako vrch rybárskej tyče, a potom k nemu pripojíme signalizačné zariadenie. Druhým lepidlom pripojíme špičku k lekárskej striekačke a čakáme na úplné prilepenie.

pripojte poplašný signál


5. Teraz z plastovej fľaše vyrobíme signalizačné zariadenie. Aby sme to dosiahli, pomocou nožníc vyrežeme tenký plastový prúžok a vyrobíme polotovary spojovacích prvkov z cambric. Na upevnenie signalizačného zariadenia na vrchol a na bielu kambriku, cez ktorú budú prechádzať lesy, používame červené kamery.

skusový alarm

skusový alarm

Vreckový rybársky prút


6. Zostáva iba zabaliť rybársku šnúru na piest, prešiel cez otvor v tele injekčnej striekačky a pracovnú kameru na indikátore uhryznutia. Pripevňujeme háčik alebo zimnú mormyshku a domáce náradie je pripravené na použitie.

Vreckový rybársky prút

Vreckový rybársky prút


Čakáme na začiatok zimného obdobia a chladného počasia, a keď sú rybníky pokryté silným ľadom, ideme loviť. Vezmeme do ruky pohodlný a elegantný rybársky prút, položíme ho na háčik červotočej červene a po chvíli sa na snehu posúvajú pruhované bidlá. Takže sami so svojimi silnými stránkami si môžete vytvoriť nádhernú zimnú rybársku udicu, ktorá prinesie veľa šťastných rybárskych okamihov života. Prajem všetkým veľa šťastia a veľké úlovky! Nenechajte sa leniví a pripravte si rybárske návnady a vystrojte sa!
Komentáre (0)

Prečítajte si tiež

Chybové kódy pre práčky