Urob si sám
Hlavné triedy, pokyny, užitočné tipy, recepty.
» » » »Panel„ Rakovina vlákien a klincov “
Moja priateľka má narodeniny 11. júla, ukázalo sa podľa horoskopu, ktorým je rakovina. Preto som sa rozhodol dať jej symboliku darčekDIY vyrobené. Chcel som vytvoriť originálny panel nití a karafiátov s obrazom článkonožca. Táto ručná technika sa nazýva strunové umenie. Veľmi vzrušujúci a nezvyčajný výkon.

Pre prácu som pripravil tieto komponenty:
- drevená doska;
- kladivo;
- ozdobné karafiáty;
- awl;
- jednoduchá ceruzka;
- pravítko;
- nožnice;
- obraz rakoviny;
- nite čiernej a šedej.

Panel Rakovina nití a nechtov


Najprv musíte pripraviť obraz rakoviny. Pretože nie som veľmi talentovaný v kresbe, našiel som kresbu na internete, kde sú uložené omaľovánky pre deti. Zostáva iba znížiť.

obrázok


Jednoduchou ceruzkou som nakreslil rovnakú rakovinu na drevenú dosku. Aby som to urobil, krúžil som obrázok po obryse a potom som sledoval podrobnosti. Musíte tiež identifikovať rám obrazu. Len som ustúpil od okraja 0,5 cm a pomocou pravítka nakreslil rovné čiary.

Kreslil som jednoduchou ceruzkou


To je taká pekná rakovina.

Kreslil som jednoduchou ceruzkou


Je potrebné načrtnúť miesta, kde sa budú viesť ozdobné karafiáty. Za týmto účelom môžete do obrázku vložiť body v intervale 5 mm.

osnovy miest


Čím viac takýchto bodov existujú, tým hustejšie sú klinčeky usporiadané a obrazec bude zreteľnejší.
Na uľahčenie jazdy v nechtoch je lepšie pomocou plytkých otvorov vytvoriť plytké diery.
Použil som aj kliešte. Držali karafiát a išli do požadovanej výšky. To umožní určiť rovnakú jazdnú výšku všetkých klinčekov.

Je umiestnený klinček


Teraz sú vlákna súčasťou práce. Môžete si vziať akýkoľvek: od šijacích nití po pletaciu priadzu. Pri svojej práci som použil sériu Iris. K poslednému spodnému klinčeku som zviazal sivú niť a začal sa tkať medzi klobúky.

vlákna sú súčasťou diela

vlákna sú súčasťou diela


Najprv môžete niť viesť jedným smerom, potom opačným smerom, potom - jedným klobúkom. Ale chaotické väzby tiež vyzerajú dobre. Takto vyzerá sivé pozadie. Naplnil som ich medzerou medzi rakovinou a okrajom diela.

vlákna sú súčasťou diela


A s čiernou niťou som rozložil kresbu samotného symbolu. Pohyboval sa rôznymi smermi a snažil sa nenechať prázdne miesta.

Panel Rakovina nití a nechtov


Tiež som vytvoril symbolický rám. Len som vzal čiernu niť a skrútil ju medzi klinčekmi extrémneho radu v tvare čísla ôsmej.

Panel Rakovina nití a nechtov


Takto vyzerá dokončená práca.

Panel Rakovina nití a nechtov


K narodeninám mojej priateľky môj darček jednoducho spôsobil veľké prekvapenie a obdiv. Táto práca si okamžite našla svoje miesto na kuchynskej stene. Tiež mi dali sľuby, že tie isté panely by sa mali čoskoro objaviť v bytoch dvoch ďalších priateľov.
Komentáre (1)
  1. katrin1755
    #1 katrin1755 hostia 8. augusta 2017 08:44
    0
    Mám narodeniny priateľky v júli, takže je tiež rakovinou. A ona miluje iba ručné práce. Preto som si vybrala, čo jej chce originálne predstaviť a predstaviť jej. A narazila som na tento článok čisto náhodou. čo je najdôležitejšie, priateľ je nadšený darčekom!

Prečítajte si tiež

Chybové kódy pre práčky