Urob si sám
Hlavné triedy, pokyny, užitočné tipy, recepty.
» » » »Objemové ovocie
Tvorivý proces spolu s dieťaťom môže nielen zjednotiť, ale aj obohatiť detské predstavy o svete. Deti dobrovoľne oživia zaujímavé nápady, uvedomia si svoj tvorivý potenciál a motorické zručnosti. Úlohou dospelého je správne prezentovať materiál, dotýkať sa tenkých strún detskej zvedavosti a fantázie. Objemové ovocie, ktoré vychádzajú z detských rúk, dobre zapadá do interiéru miestnosti a dá sa použiť ako podklady v triede.

Objemné ovocie


Na výrobu hrušiek budete potrebovať:
• Obojstranný farebný papier v 2 farbách
• Špáradlo
• Lepidlo
• nožnice
• ceruzka

Objemné ovocie


Najskôr pripravte malé časti a nechajte ich zaschnúť. Ako pevná tyčinka bude slúžiť špáradlo, vopred zabalené do tenkého pruhu papiera nasiaknutého lepidlom. Na tomto základe je základná štruktúra dobre spojená.

Objemné ovocie

Objemné ovocie


Ďalej sa nareže zelený list akejkoľvek veľkosti a tvaru. Odložte polotovary a pokračujte k hlavnej časti práce.

Objemné ovocie


Vezmite 4 prúžky farebného papiera veľkosti 8 x 14, preložte ich do polovice a potom do kríža.

Objemné ovocie

Objemné ovocie


Na čiare ohybu nakreslite podľa šablóny alebo iba polovicu ceruzky koncipovaného ovocia. Opatrne rezané, výsledkom čoho je osem kusov zaslepených na polovicu.

Objemné ovocie

Objemné ovocie


Vyzbrojíme sa lepidlom a rozmazávame detaily pozdĺž ohnutej línie. Množstvo lepidla by malo byť minimálne a oblasť spracovania by mala byť obmedzená iba ohýbacou čiarou.

Objemné ovocie

Objemné ovocie


Podrobnosti o kamarátovi použijeme v štyroch častiach, výsledkom čoho sú dve polovice budúcej hrušky.

Objemné ovocie


Jadro, vopred upravené pásom papiera, sa nanáša na stred potiahnutý lepidlom. Časti ukladáme na seba a upevňujeme ich stlačením pozdĺž línie ohybu. Dáme čas na to, aby sme dobre zaschli lepidlom, a potom rovnomerne narovnávame diely.

Objemné ovocie

Objemné ovocie


Jemne prilepte list k chvostu hrušky.

Objemné ovocie

Objemné ovocie


Aby malo dieťa skutočný záujem o spoluprácu s vami v páre, dajte mu právo zvoliť si farbu dodávok a možnosť pracovať samostatne pod prísnym vedením. Vzorku pripravte v predstihu tak, aby dieťa malo predstavu o výsledku práce.

Objemné ovocie
Komentáre (0)

Prečítajte si tiež

Chybové kódy pre práčky