Urob si sám
Hlavné triedy, pokyny, užitočné tipy, recepty.
» » » »Výroba dreveného kolesa z košíka
V súčasnosti existuje veľa možností, ako vyzdobiť letnú chatu. Jednou z takýchto možností je drevené koleso. Tento prvok môže dodať chuť a urobiť špeciálny dizajn krajiny. Tento prvok je tiež skvelý pre vidiecky štýl. Teraz budeme postupne zvažovať pokyny na výrobu tohto prvku z dreva. Hoci práca vyžaduje určité zručnosti a špeciálny nástroj, ak sú tieto dva faktory k dispozícii, môžete ušetriť peniaze. Budete musieť platiť iba za materiál.

Výroba dreveného kolesa


Na dokončenie tohto prvku preto potrebujeme:
• Elektrické dekupírky;
• Meradlo elektrickej roviny alebo hrúbky;
• brúska;
• mlyn;
• skrutkovač;
• Scrupiny;
• Sekáč a palička;
• PVA lepidlo, lak, škvrna;
• Samorezné skrutky;
• Vŕtačky pre samorezné skrutky, ktoré budete používať, ako aj vŕtačku s perím 30 mm;
• Pravítko, štvorec, ceruzka, kompas, kefa;
• Les (doska s hrúbkou 50 mm a šírkou 25 mm).
Prvou fázou práce je výroba vzorov. Výkres musíte nakresliť pred veľkosťami kolies, ktoré plánujete vytvoriť. Priemer zobrazený na obrázku je 700 mm. Potom sa vyrobia štyri vzory, na ktorých sa rezajú polkruhy z dreva. Údaje polkruhu sa orezávajú pomocou skladačky.

Výroba dreveného kolesa

Výroba dreveného kolesa

Výroba dreveného kolesa

Výroba dreveného kolesa

Výroba dreveného kolesa

Výroba dreveného kolesa


Keď sú pripravené štyri polkruhy, musia sa zlepiť spolu. Na tento účel bude lepšie použiť lepidlo PVA. Tieto štyri časti môžu byť dočasne upevnené kovovým profilom alebo majákom. Kým lepidlo zaschne, v tomto okamihu môžete vykonať zvyšok častí kolesa.

Výroba dreveného kolesa

Výroba dreveného kolesa

Výroba dreveného kolesa

Výroba dreveného kolesa


Pomocou kompasu sa nakreslia dva identické kruhy s priemerom 20 - 25 mm na drevenej doske s hrúbkou 30 mm a tyčou s hrúbkou 50 - 60 mm. Môžete tiež variť prírezy na pletenie ihiel. Dĺžka obrobkov závisí od veľkosti vášho kolesa. Potrebných je celkom 8 polotovarov.

Výroba dreveného kolesa


Po upevnení kolesa a vytvrdnutí lepidla je potrebné na vnútornej strane kolesa vytvoriť 8 hniezd, do ktorých sa následne vložia spice. Táto operácia sa vykonáva s kladivom a sekáčom. Na uľahčenie vyhĺbenia hrotu môžete na výber hniezd použiť vŕtačku na pero alebo frézu so špeciálnou dýzou. Veľkosť hniezd by sa mala zhodovať s veľkosťou lúčov. A bolo by lepšie, keby lúče nešli slobodne do hniezd, ale naopak, museli by byť zatĺkané kladivom.

Výroba dreveného kolesa

Výroba dreveného kolesa

Výroba dreveného kolesa


Ďalej je potrebné hniezda dôkladne pokryť lepidlom PVA a do nich zatĺcť drevené pletacie ihlice. Keď sú lúče pevné, namontujeme koleso na výkres, aby sme určili presný stred a nalepili dva kruhy na obidve strany. Na ďalšie upevnenie vnútorného kruhu pomocou pletacích ihiel môžete použiť samorezné skrutky. Pretože medzi pletacími ihlami sa vytvoria medzery, musia sa vyplniť drevenými klinmi, ktoré je možné vyrobiť pomocou sekáčov alebo skladačiek.

Výroba dreveného kolesa

Výroba dreveného kolesa

Výroba dreveného kolesa

Výroba dreveného kolesaAk chcete ozdobiť koleso a dať mu trochu krajkového vzhľadu, môžete použiť rezačku s kučeravou dýzou. Napríklad, môžete venovať pozornosť ilustrácii, kde vnútorný kruh je spracovaný kučeravým rezačom. To isté sa dá urobiť aj so všetkými pletacími ihlami. Nakoniec sa v strede kolesa vytvorí priechodný otvor pomocou skrutkovača a 30 mm perového vrtáka.

Výroba dreveného kolesa


Potom sa pomocou brúsky odstránia všetky nerovnosti z povrchu dreva. Na niektorých miestach bude ťažké brúsiť pomocou brúsky, takže budete musieť používať obyčajný brúsny papier aj ručne. Napríklad medzi pletacie ihlice.Na uľahčenie tohto procesu je možné použiť elektrickú hoblovku, hoblovku a brúsku vopred pred pripevnením častí, pretože nie je veľmi vhodné brúsiť už zostavený produkt. Môžete tiež zvážiť, že ide o záhradné dekorácie a že koleso bude na ulici. Preto nie je potrebné povrch dôkladne obrúsiť a produkt dokonale vyhladiť.
Po brúsení kolesa sa musí koleso otvoriť škvrnou. Farba škvrny si môžete zvoliť podľa vlastného uváženia a vkusu. Niektorí nepoužívajú škvrny vôbec, pretože sa im páči farba prírodného dreva, takže ich iba otvárajú lakom. Škvrna však neslúži iba ako farba. Má tiež ochrannú funkciu pre drevo. Po otvorení kolesa škvrnou je potrebné výrobky nalakovať, aby sa pridal lesk. To sa musí urobiť v každom prípade, či už používate škvrnu alebo nie.

Výroba dreveného kolesa

Výroba dreveného kolesa

Výroba dreveného kolesa


Môžete si byť istí, že tento prvok dokonale ozdobí váš osobný pozemok. Toto zvýraznenie môže priniesť pohodlie a pokoj do krajinného dizajnu ktoréhokoľvek územia. Drevené koleso bude obzvlášť krásne kombinovať vedľa hlinených kvetináčov s kvetmi, opierajúcich sa o kamennú stenu. Táto ozdoba sa hodí k prírodným materiálom.
Komentáre (3)
 1. Vladimir Nikolaev
  #1 Vladimir Nikolaev hostia 15. marca 2017 22:59
  5
  Toto je detská paródia. Kolesá teda neboli vyrobené a nie sú vyrobené
 2. Dimka
  #2 Dimka hostia 17. marca 2017 07:51
  16
  [b] Vladimir [/ b], Otvor oči - toto je koleso na dekoráciu, nie na jazdenie na koňovi vo vašej dedine.
 3. Hosť Oleg
  #3 Hosť Oleg hostia 17. september 2018 04:54
  1
  Výborne! Skvelý nápad a cenovo dostupné prevedenie.

Prečítajte si tiež

Chybové kódy pre práčky