Urob si sám
Hlavné triedy, pokyny, užitočné tipy, recepty.
» » » »Roztrhané džínsy
Roztrhané džínsy nie sú prvým rokom v rade. Pravdepodobne veľa z ďalekých políc v skrini nájde staré džínsy. Ak na nich tvrdo pracujete, môžete robiť módne veci vlastnými rukami. Pre prácu, ktorú budete potrebovať:

- džínsy;
- nožnice na manikúru;
- pinzety;
- pastelka;
- kuchynská doska;
- špongia;
- nôž;
- strúhadlo.

Potreba pracovať


S týmito položkami môžete dať starým džínsám šancu na nový život. Začnime teda:
1. Kriedou označte miesta budúcich dier.

Roztrhané džínsy


2. Vložte kuchynskú dosku (alebo iný tvrdý predmet) do džínsov a prúžky odrežte v akejkoľvek vzdialenosti od seba nožom (alebo nožnicami). Doska musí byť položená tak, aby neprerezala spodnú časť džínsov. Rezy môžu byť zvlhčené vlhkou špongiou (bude ľahšie rezať týmto spôsobom).

Krieda označuje umiestnenie budúcich dier


3. Teraz pomocou pinzety oddeľte priečne nite od každého výsledného prúžku. Táto práca je usilovná, vyžaduje veľa času.

budúca diera


4. Takto sa tvoria budúce diery. V dôsledku oddelenia vlákien sa vytvorí veľa strapcov, ktoré sa musia pravidelne odrezávať. Na konci by mal zostať malý okraj.
5. Po oddelení všetkých nití časť z nich nebude visieť veľmi esteticky. Nožnice musia starostlivo rezať všetok prebytočný závit.

Roztrhané džínsy

Roztrhané džínsy

Roztrhané džínsy


6. Potom môžete pomocou strúhadla vytvoriť oder. Pokrčte rukami miesto budúcich odier a otrite ho strúhačkou. Pre tento proces je lepšie strúhať strúhadlo s rovnými a veľkými otvormi. Výsledkom je chaotické odieranie.

Roztrhané džínsy


7. Otvory môžu byť vyrobené na ľubovoľných iných miestach, predných aj zadných. Pre štvorcový rez by ste mali urobiť dva rezy nožnicami a na tomto mieste starostlivo oddeliť vlákna.

samostatné priečne závity

samostatné priečne závity


Počet odier závisí od túžby a trpezlivosti. Môžete si vyrobiť niekoľko úhľadných dier alebo naopak - džínsy vyzerajú príliš nedbalé.
Komentáre (1)
  1. Dmitry
    #1 Dmitry hostia 10. júla 2015 11:20
    0
    Ale náboženstvo jednoducho neumožňuje použitie brúsneho papiera?

Prečítajte si tiež

Chybové kódy pre práčky