Urob si sám
Hlavné triedy, pokyny, užitočné tipy, recepty.
História šitia hračiek, vrátane mäkkých hračiek, sa začína dávno pred našou érou. Hračky, z ktorých jednoducho nerobili: drevené, z kostí zvierat, porcelánu, hliny, kúskov atď. V tých dňoch boli hračky pre bežných ľudí drahé a takmer neprístupné potešenie, pretože boli zriedkavé a stálo to veľa peňazí. S príchodom rôznych látok, materiálov, umelej kožušiny, vypchávkového polyesteru sa hračky začali vyrábať v obrovských množstvách a objavili sa v bezplatnom predaji pre každý vkus a rozpočet. Teraz na internete nájdete mnoho rôznych hračiek z umelej kožušiny, ktoré sú vybavené vzormi a spôsobom šitia. Problém je v tom, že nie každý začiatočník môže ušiť hračku, ktorá sa jej páči, dokonca aj s úplným súborom vzorov. V skutočnosti, v samotnom šití existuje veľa jemností, ktoré potrebujete vedieť, aby sa produkt ukázal hladký a presný. Dnes chcem povedať, ako šiť plyšovú hračku bez vzoru a špeciálnych zručností.
Na šitie takejto hračky budete potrebovať:
- umelá kožušina, najlepšie dlhosrstá;
-Syntéza na vypchávanie;
- nožnice;
- nite s ihlou;
- Príslušenstvo oči a jazyk;
- priadza a háčik;
Korálky sú veľké a malé.

budete potrebovať


Najprv zoberte kožušinu a nakrájajte malý pravouhlý rez. Ďalej odrežte tento pás uprostred a odrežte všetky štyri rohy každého výsledného štvorca.

nakrájajte kožušinu


Obe polovice nemusia byť úplne rovné. Všetky malé nepresnosti sa počas spájania skryjú a nebudú v konečnom výsledku viditeľné. Obe polovice sme dali k sebe kožušinou dovnútra a zošili sme tak, aby na spodku zostal malý otvor, ktorý bude potrebný na odvrátenie produktu.

šijeme


Prešívaný výrobok prevráťte a krátko odložte nabok. Ďalej musíte urobiť dve nohy. Za týmto účelom môžete vziať tenkú šnúru alebo, ak taká nie je, zobrať priadzu rovnakej farby ako kožušina hračky a háčkovať dva reťaze vzduchových slučiek.

zhasnúť


Teraz navliekame alebo šijeme na dva šnúry, jeden veľký korálik a jeden malý. Korálky fixujeme kúskami kožušiny a prišijeme ich k spodnej časti čipiek.

prišite na jednu veľkú korálku

prišite na jednu veľkú korálku


Teraz si zoberieme syntetický zimný prostriedok alebo bežnú bavlnenú vlnu a zabalíme si hračku. V ľavom otvore zašívajte nite priadze a zošite otvor.

napchať si hračku


Potom si zoberte oči na plyšové hračky a prilepte ich na kožušinovú základňu. Okrem očí môžete lepiť aj líniu a obočie - efekt tohto bude len lepší. Namiesto úst si môžete vziať jazyk na hračky a vystrihnúť z nej ústa. Ak to tak nie je, môžete nalepiť pravidelnú červenú guľôčku. Zhora šijeme slučku vzduchových slučiek a šijeme ju do hračky, zakrývajúcu miesto švu lukom zo saténovej stuhy.

Plyšová hračka bez vzoru


Plyšová hračka bez vzoru je pripravená. Môžete ho dať ako darček alebo ozdobiť svoj domáci interiér zavesením na karafiát. Veľmi často sa podobné hračky nachádzajú v predajniach automobilov, kde sa tieto roztomilé hádanky veľmi zaujímavo otáčajú v smere vozidla. Takáto hračka je šitá veľmi rýchlo, takže si ju dokáže vyrobiť aj školské dieťa. Inšpirácia pre každého a ľahká práca!

Plyšová hračka bez vzoru

Plyšová hračka bez vzoru
Vráťte sa
Komentáre (0)

Prečítajte si tiež

Chybové kódy pre práčky