Urob si sám
Hlavné triedy, pokyny, užitočné tipy, recepty.
V súčasnosti sú veľmi populárne viacfarebné motýle vo forme brošní alebo sponiek do vlasov, vyšívané perličkami, perličkami a rakovinou, pokryté rôznymi vzormi. Nie je ťažké vytvoriť takúto ozdobu vlastnými rukami, najmä ak už máte skúsenosti s výšivkou. Ak chcete vykonať prácu, musíte sa pripraviť vopred:
- základ pre vyšívanie;
- korálky niekoľkých farieb a rôznych veľkostí;
- gimp;
- silné vlákna z kaprónu alebo polyesteru;
- nožnice;
- guľôčková ihla;
- marker;
- akrylová farba;
- kefa;
- hrubá lepenka;
- látka na nesprávnu stranu;
- brošňa;
- lepidlo.

Náčrtok je možné nakresliť priamo na základe vyšívania, ale stojí za to to urobiť iba vtedy, ak sa práca nevykonáva prvýkrát a predtým neexistovali žiadne problémy. Prvýkrát je lepšie najskôr dať obrázok na papier alebo na milimetrový papier a potom ho skopírovať pomocou pauzovacieho papiera. Po vystrihnutí siluety a kontrole symetrie je potrebné vystrihnúť jeden rovnaký obrys z hrubej lepenky. Táto lepenka bude umiestnená vo vnútri brošne a poskytne jej požadovanú tuhosť.

koráliková brošňa


Pomocou značky sa kontúra prenesie na základ pre vyšívanie. Ako základ môžete použiť akúkoľvek nepriestupnú tkaninu, ale pri práci s rakovinou je dôležité, aby podklad nebol praskavý. Na plsti, ktorá sa tradične používa na vyšívanie, je príliš veľa hromady, ktorá priľne k prasknutiu v práci, rozvíja ju a veľmi komplikuje proces. Preto bola pre túto brošňu použitá dvojitá vrstva lepená v troch vrstvách. Aby biela tkanina nesvietila cez korálky, mala by byť natieraná v požadovanej farbe pomocou špeciálnych akrylových farieb na látku.

koráliková brošňa


Po zaschnutí látky sa použije obrys vzorov. Prvým krokom je prišiť gimlet, pretože jeho kladenie vyžaduje voľný priestor.

koráliková brošňa


Potom musíte šiť kontrastné guľôčky blízko obrysu zvlnenia zvnútra alebo zvonka, v závislosti od zamýšľaného vzoru.

koráliková brošňa


Môže existovať viac ako jeden kontrastný odtieň guľôčok, farby, ktoré sú pri použití blízke, poskytujú dobrý výsledok.

koráliková brošňa


Veľké korálky medzi kučerami sú všité súčasne.

koráliková brošňa


Po dokončení vyšívania jedného krídla choďte na ďalšie, ale môžete ich vyšívať súčasne, ak je to pohodlnejšie.

koráliková brošňa


Po vyšívaní všetkých kučier a vzorov na krídlach vyplňte pozadie vybranými malými guľôčkami hlavnej farby.

koráliková brošňa


Nakoniec sú vyšívané chrbát a brucho moly.

koráliková brošňa


Toto poradie práce je pohodlnejšie, pretože vám umožňuje vylepšiť krídla symetrickejšie. Výšivka vyrezaná pozdĺž obrysu s prihliadnutím na švy sa kombinuje s látkou pripravenou na nesprávnu stranu brošne, pričom kartón sa vkladá do stredu tak, aby si brošňa udržala svoj tvar. Je potrebné pripevniť špendlík na nesprávnu stranu, urobiť zárezy v tkanine a dodatočne ju zaistiť niekoľkými očkami nití, aby zodpovedali tkanine.

koráliková brošňa


Pri montáži brošne je vhodné lepenku nalepiť na nesprávnu stranu látky, aby sa jej deštrukcia trením pri opotrebovaní spomalila. Lepenka by sa nemala prilepiť na výšivku zvnútra. Dokonca aj najhustejšia základňa v miestach, kde je vpichovanie ihlou umožňuje, aby lepidlo prešlo dopredu, a vyšívanie je veľmi ľahké pokaziť.Neskontrolovaná vopred odolnosť guľôčok môže zmeniť farbu pri kontakte s lepidlom, to isté sa môže stať pri lepení, strieborný povlak často trpí.
Hotová brošňa sa môže stať ozdobou kabátu, šatky alebo tašky, je však potrebné si uvedomiť, že často je pre strapce nežiaduci kontakt s vlhkosťou. Pri nosení na vonkajšom oblečení sa musíte chrániť pred dažďom a silnou snehovou búrkou.

koráliková brošňa
Komentáre (1)
  1. pivo
    #1 pivo hostia 29.06.2015 20:21 hod.
    0
    Ďakujem! úsmev

Prečítajte si tiež

Chybové kódy pre práčky