Urob si sám
Hlavné triedy, pokyny, užitočné tipy, recepty.
» »Lampa na papier
Chcel by som kúpiť lampičky namiesto patosových lustrov. Prečo? Po prvé, sú lacné. Po druhé, keď sú zaprášené alebo roztrhané, môžu byť zmenené. Po tretie, dajú sa ľahko transformovať, boli by tam farby, servítky a voľný čas. Dlho som chcel vyrobiť balónik, ale potom som našiel vhodný kôš a nápad okamžite dozrel.

Pre teplovzdušný balón potrebujeme najjednoduchšie veci:
• papierová baterka,
• 4 obrúsky so slnečnicami,
• rozbitý kôš bez rukoväte,
• nálepky vo forme kvetov,
• nožnice,
• kefy,
• farby,
• PVA lepidlo,
• 5 - 6 metrov kábla
• cestujúci balónom a fantázia.

Papierová lucerna


Keď som v obchode narazil na servítky so slnečnicami, myslel som si, že sa veľmi podobajú plameňom, ktoré vytrhli z horáka a nafúkli balón. Baterka ležala na dlhú dobu, zostáva spojiť všetky prvky. Vystrihnite kúsky kvetov správnej veľkosti.

Papierová lucernaTeraz musíte z obrúska odstrániť tri vrstvy bieleho papiera, aby zostal iba lakovaný.

Papierová lucerna


Opatrne ju položíme na spodnú časť lampy a potiahneme lepidlom PVA. Lepidlo riedime vodou v pomere 1: 1, aby sa dalo ľahšie nanášať. Môžete použiť nezriedený, ale potom existuje veľké riziko roztrhnutia obrúsky, keď je na povrch rozmazaný. Kefa pre tento proces musí byť použitá s mäkkými štetinami.

Papierová lucerna


Z kúskov servítka postupne vytvárame náš plameň.

Papierová lucerna


Robíme to, kým úplne nevyplníme kruh. Snažíme sa rozdeliť servítky tak, aby nezostali žiadne škaredé medzery.

Papierová lucerna


Z vyššie uvedeného som sa rozhodol duplikovať rovnaký vzorec pre symetriu. Nech je to slnko.

Papierová lucerna

Papierová lucerna


Aby bol slnečnicový oheň jasnejší a úplnejší, namaľoval som červené a žlté kvaš na jazyky plameňa.

Papierová lucerna


Teraz priviazame šnúru na kôš a distribuujeme jej segmenty v kruhu na rovnaké vzdialenosti. Pokúste sa udržať všetky uzly vo vnútri koša. Každé zavesenie trvá asi meter šnúry. Kábel môžete voliteľne duplikovať okolo lampy. Je veľmi dôležité sústrediť košík, je to jeden z najťažších okamihov práce. Skontrolujte, či by mala visieť presne pod balónom. Na uľahčenie tohto procesu sa môžete pozerať cez otvor nižšie. Cez to môžete jasne vidieť, kde je stred koša. Skutočný kôš z vetvičiek je pomerne drahý, môžete ho prepletať z novín. Workshopy o tkaní novín možno ľahko nájsť online.

Papierová lucerna


Vo finále som sa rozhodol vyzdobiť stred tienidla papiera žlto-zelenými pruhmi kvaš a nálepkami kvetov. Pokúste sa nájsť nálepky na hodvábnom papieri, aby sa neodlupovali z hodvábneho papiera, ktorý je prilepený na tienidlo lampy. Svetelné nálepky s vrstvou fosforu vyzerajú na takýchto žiarovkách veľmi pekne. Výsledkom bol skutočný valčík kvetov.

Papierová lucerna


Sedíme v koši cestujúcich. Pokúste sa ich rozdeliť tak, aby nedochádzalo k deformáciám. Tienidlo lampy opatrne pripevnite na lampu a znova skontrolujte, či kôš rovnomerne visí. Potom pošleme balón na dlhý let. Dobrá cesta!

Papierová lucerna

Papierová lucerna

Papierová lucerna
Vráťte sa
Komentáre (0)

Prečítajte si tiež

Chybové kódy pre práčky