Urob si sám
Hlavné triedy, pokyny, užitočné tipy, recepty.
» »Záhon starých pneumatík
Každý majiteľ letnej chaty by chcel, aby jej územie bolo v porovnaní so susednými pozemkami najkrajšie a najunikátnejšie. Aj keď v našej dobe v obchodoch je ponúkaný široký sortiment dekorácií a materiálov pre návrh stránky, stále si môžete zostaviť svoj plán a ušetriť tým peniaze. V tomto článku sa zameriame na jednu z možností, ako môžete sami vytvoriť jedinečnú dekoráciu, a to posteľ starých pneumatík. Tento kvetinový záhon má tvar veľkej šálky.
Na túto prácu budeme potrebovať:
• dve pneumatiky;
• kovový profil (50 - 60 cm);
• Nožnice na kov;
• plastové fľaše (najmenej tri);
• skrutkovač;
• Samorezné skrutky;
• nôž na obuv;
• akrylová farba;
• Kefa.

Na výrobu tohto záhonu potrebujeme dve pneumatiky. Jeden z nich by mal byť menší. Takéto staré pneumatiky si môžete bezplatne vyžiadať v ktorejkoľvek predajni pneumatík.

pneumatiky


Ako je znázornené na obrázku, strana pneumatiky musí byť odrezaná. To je možné dosiahnuť pomocou klasického zavádzacieho noža. Výsledkom sú tri prvky.

odrežte pneumatiku

odrežte pneumatiku


Ďalším krokom bude výroba rukoväte pre pohár. Na to potrebujeme kovový profil, ako aj nožnice na kov. Keď sa ustupuje každých 10 cm, je potrebné urobiť rezy na boku profilu. To je nevyhnutné, aby bolo pohodlné ohýbanie. Okraje profilu musia byť tiež orezané a ohnuté, aby bolo vhodné pripevniť sa na pneumatiky.

strihať a ohýbať profil

strihať a ohýbať profil


Ďalej je potrebné pomocou kovových skrutiek a skrutkovača priskrutkovať rukoväť k spodnej a hornej časti misky (k hornej a dolnej pneumatike). Tieto dve pneumatiky sa musia navzájom spojiť. To sa vykonáva pomocou samorezných skrutiek vo vnútri, ako je to znázornené na obrázku.

pripevnite rukoväť

pripevnite rukoväť


Výsledkom je taký pohár. Vezmite prosím na vedomie, že tretí prvok, ktorý bol odrezaný zo strany veľkej pneumatiky, je základňou kvetinového záhonu a hrá úlohu podšálky alebo stojanu.

kvetinový


Keď je pohár pripravený, pokračujeme v jeho zdobení. Na to potrebujeme 3 alebo viac plastových fliaš, konkrétne ich spodnú časť. Dno fliaš môžete orezať pomocou stavebného noža a nožníc. Takto získame kvety, ktoré je možné maľovať v ľubovoľnej farbe. Pomocou jednej samoreznej skrutky je potrebné naskrutkovať kvety na vrchnú časť šálky.

kvety pre kvetinové záhony

kvety pre kvetinové záhony


Ďalšou fázou je maľba samotného kvetinového záhonu. Na tieto účely je najvhodnejšia akrylová farba. Jeho výhodou je, že si dokonale zachováva jas a v priebehu rokov nezmizne. Tu máte príležitosť vyjadriť svoju fantáziu a použiť tóny, ktoré sa vám páčia. Poslednou fázou práce bude naplnenie misky zemou. Potom môžete do nej zasadiť kvety. Tento kvetinový záhon bude vynikajúcou ozdobou vašej letnej chaty. Jeho výroba nie je komplikovaná a pomocou potrebných nástrojov je možné vyrobiť šálku za pár hodín. Tento prvok bude môcť priniesť kreativitu do dizajnu vášho územia, ako aj prekvapiť a ohromiť tých, ktorí prechádzajú okolo tohto kvetinového záhonu.

kvetinový záhon starých pneumatík

kvetinový záhon starých pneumatík
Komentáre (1)
  1. MIV
    #1 MIV hostia 7. augusta 2017 11:06
    1
    Rozpočet možnosť pre kvetinový záhon alebo kvetinovú záhradu. Ale v mojej záhrade nepoužívam pneumatiky kategoricky.

Prečítajte si tiež

Chybové kódy pre práčky