Urob si sám
Hlavné triedy, pokyny, užitočné tipy, recepty.
» » »Háčkované korálky
Pletené šperky sa vyznačujú jedinečnosťou a originalitou. Okrem toho nesú energiu osoby, ktorá ich spojila. V každom výrobku je skutočne teplo rúk a kúsok duše majstra.
Je zaujímavé tieto produkty vytvárať, pretože vo väčšine prípadov úplne neviete, aký bude výsledok. Stačí posunúť vlákno iným spôsobom a celá tvorba bude žiariť novými farbami. Nie je o nič príjemnejšie, že si tento ornament užijete darček.
Na výrobu pletených korálikov budete potrebovať:
1. Bavlnená priadza.
2. Korálky v dvoch veľkostiach.
3. Spona magnet.
4. Voskovaná niť.
5. Staré zbytočné reťazca šperkov.
6. Super lepidlo.
7. Hák 1.5.

bude potrebné


Na začiatok vyrobíme pletenú šnúru. Na začiatok vyberieme 6 vzduchových slučiek a spojíme ich do jedného kruhu. A budeme to pliesť do kruhu. Hlavnou vecou nie je nechať si ujsť jedinú slučku, potom bude čipka nerovnomerná. Pletíme ho na požadovanú dĺžku. Všetko záleží na vašom nápade. Môžete priviazať pomerne dlhý kábel a potom to bude na krku v niekoľkých radoch.

Vytvorme pletenú šnúru

Vytvorme pletenú šnúru

Vytvorme pletenú šnúru

Vytvorme pletenú šnúru

pletená šnúra


Ďalej uviažeme veľké korálky. Uzatvoríme reťaz troch vzduchových slučiek a pletíme na veľkosť guličky, pričom do každej rady pridáme dve slučky. Zdvihnite steny do požadovanej výšky, vložte guličku dovnútra a dokončite guličku, postupne slučky znižujte opačným smerom.
Striedavo sme dali korálky na voskovanú niť. Pokiaľ to nebolo po ruke, je vhodná obyčajná priadza z priadze, s ktorou boli guľôčky priviazané. Pretiahnite guľôčky v dvoch radoch.

zviazať veľké korálky

zviazať veľké korálky

zviazať veľké korálky

korálku


Ďalej zvážte dve možnosti. Najprv skryte vlákno v pletenej šnúre. Za týmto účelom pripevníme malý kolík na okraj vlákna a natiahneme ho dovnútra šnúry. Zašite lem šnúry k guľôčkam pomocou ihly a nití. Prvá možnosť je pripravená.

korálku

háčkované korálky

háčkované korálky

háčkované korálky


Môžete ísť ďalej a vytvoriť druhú možnosť. Pletená šnúra pre neho bude potrebné zabaliť do retiazky. Zakrývame konce vnútri a pevne ich šijeme. Musia byť spojené tri prvky. Pripojte voskovaný závit k šnúre. Za týmto účelom umiestnite konce vnútri pleteniny a šiť. K okrajom kábla pripevnite magnetický uzáver. Na to je vhodné lepidlo. Musí sa kvapkať dovnútra upevňovacieho prvku a upevniť kábel. Ak je možné potiahnuť sponu, táto voľba bude spoľahlivejšia a produkt trvácnejší. Do šnúry môžete tiež umiestniť tenkú stuhu a nechať jej tipy, aby ste uviazli šperky.

háčkované korálky

háčkované korálky


Toto sú dve jednoduché možnosti, ktoré si môžete sami vyrobiť. K závisti iných a k ich radosti.
Komentáre (1)
  1. hosť
    #1 hosť hostia 23. mája 2015 20:11
    1
    Reťaz je úplne zbytočná.

Prečítajte si tiež

Chybové kódy pre práčky