Urob si sám
Hlavné triedy, pokyny, užitočné tipy, recepty.
» » »Klapkové závesy
Všetky ženy vedia, že pohodlie v dome vždy vytvára záclony. Interiér bytu často závisí od toho, ako presne sú v ňom usporiadané záclony. Pretože záclony môžu vytvárať pohodlie, teplo, zväčšiť alebo zmenšiť priestor a výšku miestnosti. Môžete vložiť anonymnú tapetu, ale zavesením správnych záclon a jahňaciny bude miestnosť vyzerať módne a bohatá. Každá žena v domácnosti má staré záclony, ktoré je škoda vyhodiť a roky ležia nevyžiadané. Navrhujem používať staré záclony, aby sme z nich urobili koberec. Vezmite dva typy záclon rôznych farieb, lepšie ako obyčajný. Vzal som si dva druhy modrej a kávy. Potrebujeme tiež nite rovnakých dvoch farieb a podšívku pre hlavný materiál. Moje záclony sú vyrobené z tenkého hodvábu, a ak boli šité bez podšívky, potom, keď boli zavesené na okne, stočili sa a stratili tvar. Na obloženie môžete použiť starý list, mal som novú bielu tabuľu nevyužitú zo starých čias. Z papiera sú vyrezané tri druhy štvorcov, povedzme 20x20, 16x16, 12x12. Je to len na vás. Rozložili sme staré záclony a vystrihli rovnaký počet všetkých druhov štvorcov z dvoch farieb.

tkanivové štvorce

štvorčeky látky v rôznych farbách


Robíme to aj z podkladového materiálu.

šijeme štvorce


Počet štvorcov závisí od dĺžky okna, takmer okamžite si môžete na papier nakresliť jahňacinu a vypočítať potrebné množstvo. Ja osobne som sa znovu orezal, ak som ich nemal dosť pri šití. Po rezaní musíte položiť základ na štvorce.

štvorčeky látky v rôznych farbách

šijeme štvorce

šijeme štvorce


Štiepané bezpečnostné špendlíky sedí pri šijacom stroji. Šil som najväčšiu kľukatú funkciu, označil štrbiny na gombík, 0,5 mm.

šijeme štvorce


Každý štvorec bol všitý okolo obrysu opačnej farby vláknami, čím sa vytvoril kontrast.

šijeme štvorce

záplatové závesy


Kávové štvorčeky s modrou nití, modré štvorčeky s kávovou niťou.

šijeme štvorce


Potom opatrne odrezala prebytok okolo obrysu. Po spracovaní a orezaní štvorcov som na ne položil reťaze, vďaka ktorým som ich mal rád. Snažil som sa to vyjadriť jednoducho pomocou malého štvorca, ukázalo sa to jednoducho a nie príliš pôvodne, potom som ho postavil do uhla a vyzeralo to oveľa zaujímavejšie. Šil som to na písacom stroji v rovnakých funkciách, prvé reťazce boli dlhé.

záplatové závesy

záplatové závesy


Až potom sa reťaze vzájomne prepojili.

záplatové závesy

záplatové závesy


Celá garáž je pripravená!

záplatové závesy

záplatové závesy


Visel a môj manžel a ja sa mi to naozaj páčilo. Výhodou takejto garáže je veľká! Prezrite si Ottov katalógy. Na Západe milujú veci a dekorácie pre tento byt a byt v tomto štýle. Výhoda takejto garáže je zrejmá! Po prvé, každý má staré záclony, tiež staré plachty. Takže nemusíte minúť peniaze, aby ste všetko kúpili. Po druhé, každá žena v domácnosti má vždy vlákna, najmä preto, že ich nemusíte vyberať podľa farby. Čím viac sa vlákna ukážu byť, tým krajšie budú vyzerať na štvorcoch. Takže nebudete musieť míňať peniaze na nákup vlákien. Lambrequin, ktorý ste si sami vytvorili, je jedinečný, čo znamená, že sa s takýmto priateľom nestretnete od žiadneho z vašich priateľov. Veľkým plusom je, že keď sa lambrequin zavesí na okno a slnko padá dierami medzi štvorcami, vytvára to v miestnosti veľmi krásny zatemnený slnečný efekt. Šite a užívajte si svoje remeslá!
Komentáre (4)
 1. Volga
  #1 Volga hostia 27.5.2015 14:14
  1
  Toto je majstrovské dielo, rešpekt k kvalifikovanému pracovníkovi !!!!
 2. sofia
  #2 sofia hostia 29.5.2015 17:59
  0
  Zlaté ruky!
 3. Nadezhda Vasilievna
  #3 Nadezhda Vasilievna hostia 12. júla 2015 10:40
  0
  Je vidieť, že osoba a ruky z miesta, kde potrebuje rásť, existuje kreatívna žila
 4. Svetlaia
  #4 Svetlaia hostia 8. augusta 2017 06:07 AM
  0
  Dôkladná práca, ale samotné vytvorenie takýchto záclon. Ručná práca nie je obchod. tvorivé

Prečítajte si tiež

Chybové kódy pre práčky