Urob si sám
Hlavné triedy, pokyny, užitočné tipy, recepty.
» » »„ Vlčie maky “vyrobené z umelej kože.
Takýto obrázok bude skvelým doplnkom vášho interiéru.

Umelá koža Maki


Na prácu na obrázku budete potrebovať:
- PVA lepidlo a „Moment“.
- umelá koža v čiernej, perleťovej, červenej, zelenej a krémovej farbe.
- drevovláknitá doska s rozmermi 55x40 cm.
- Malý kúsok semišovej tkaniny.
- modrá farba, na vyfarbenie pozadia.
- nožnice.
- Jedna lyžica suchej krupice.
- malý list hrubej lepenky.

Začneme sfarbením pozadia. Berieme drevovláknitú dosku a na prednej strane ju namodro. A zatiaľ čo maľba prázdna zaschne, začíname vyrábať kvety a máme červené maky. Rezané kvetiny podľa vzorov. Na jeden kvet potrebujete 4 malé okvetné lístky s rozmermi 3 x 3 cm v tvare nepravidelnej kvapky. Štyri stredne veľké lístky s rozmermi 4 x 4 cm a ďalšie 4 veľké 6 x 5 cm. Ukazuje sa, že na jeden kvet potrebujete 12 okvetných lístkov. Vystrihli sme ich z červenej kože a namažte kefou z nesprávnej strany lepidlom PVA.

okvetné lístky


Kým lístky sušia, pristupujeme k výrobe stonky pre kvet. Berieme drôty dlhé 10 až 15 cm. Z kvetov umelej zelenej kože sme odrezali pás 1 cm široký a dlhý ako vybraný drôt. Nalepte „Moment“, namažte tento prúžok a poskytnite čas na nastavenie, potom ho nalepte na drôt a ponechajte 1,5 cm na vrchu drôtu nezlepený. Bude to slúžiť ako stopka pre ďalšiu prácu. Teraz vezmeme jednu štvrtinu servítky a vložíme ju do niekoľkých vrstiev. Potom zoberieme stonku a jej hornou časťou drôtu zafixujeme túto vložku.

podržte túto obrúsku


Vezmeme kožu zelenej farby a vystrihneme kruh s priemerom 6 cm av strede kruhu urobíme malú dieru. Prechádzame cez ňu stopkou s obrúskom. S týmto kruhom oviníme obrúsku a pripevníme ho drôtom hore a ponecháme asi jeden cm voľného okraja. Ukázalo sa, že mák máky.

škatuľka maku


Na vyplnenie tohto políčka je však potrebné zobrať lepidlo PVA, namazať jeho okraje a namočiť do suchej krupice. V tejto forme použijeme na obrázku dve také políčka.

namočte do suchej krupice


Ale v prípade maku musíte do tohto poľa pridať niekoľko tyčiniek. Vyrobíme z nich pruhy s čiernou veľkosťou 10x2 cm. Z tohto obdĺžnika odrežeme strapec - urobíme zárezy, nedosahujeme trochu k okraju a tyčinky budú vysoké asi 1,5 cm. Keď bude strapec pripravený, namažeme tiež jeho reznú hranu pomocou PVA lepidla a ponoríme krupice. A keď všetko vyschne, nalepte tento prúžok lepidlom „Moment“ na hotovú škatuľu so zvyšujúcimi sa tyčinkami. Stredná farba je pripravená.

pridať pár tyčiniek

pridať pár tyčiniek


Teraz späť k červeným lístkom. Ešte úplne nezaschli a každú akordeónový harmonik umiestnime po celej jeho dĺžke, trochu ho držíme a držíme v rukách. A potom ich nechajte úplne uschnúť.

späť k červeným lístkom


Po vyschnutí všetkých okvetných lístkov začneme tvoriť mak. Berieme hotové zelené centrum s čiernymi tyčinkami, otočíme stonku a začneme opravovať malé lístky. Nalepte ich pomocou „Moment“ lepidla s rohmi na spodok stonky.

začnite tvarovať mak


Teraz opravte stredné plátky v šachovnicovom vzore oproti prvému. Môžete ho pritlačiť klérickou gumou, až kým úplne nezaschne.

opraviť stredné lístky


Medzitým, časť kvetu zaschne, rezáme zelené listy. Ich výška bude od 13 do 15 cm a šírka od 5 do 8 cm. Cikcaky a vlny na listoch sú narezané náhodne. Zber lístia vyžaduje asi 15 kusov rôznych veľkostí.

rezané zelené listy


Na maku naďalej pracujeme. Tretí rad prilepte na sušené plátky a na všetky listy prilepte zelenú umelú kožu. Substrát je vyrezávaný do tvaru hviezdy s priemerom 7 cm a znovu liečíme klerikálnou gumou, až kým úplne nezaschne.

rezané zelené listy


A naďalej pracujeme na listoch.Potrebujete ich iba pokryť lepidlom PVA na nesprávnej strane. A keď listy uschnú, musia sa rozdrviť v rukách, získa sa nová forma listov.

rezané zelené listy


A počas tejto doby náš mak vyschol. Odstráňte žuvačku a narovnáme lístky. Kvet je pripravený. Takéto kvety budú potrebovať deväť kusov.

Kvet je pripravený

Kvet je pripravený


Naše maky na obrázku budú vo váze. Vyrobte si vázu. Berieme kartón, vystrihneme tvar, ktorý sa nám páči, potrebujú 4 prírezy, ale každý nasledujúci bude mať objem o 1,5 cm menší. A prilepte ich spolu ako pyramída. Počnúc veľkým dosahom k malému, ukladáme si jeden druhého. Potom vezmeme perleťovú pokožku a na ňu prilepíme. Váza je pripravená. Teraz máme pripravené listy, kvety a vázu.

vyrobiť vázu


Je čas na krémovú kúsok pokožky. Vystrihli sme ho ako základňu obrázka a 10 cm široké na jednej strane a 15 cm na druhej strane. Vezmeme lepidlo „Moment“, z nesprávnej strany namažeme niekoľko ľubovoľných prúžkov a umiestnime ich vodorovne. Dáme čas na to, aby sme lepidlo prilepili a na prednej strane urobili svorky, pričom záhyby pritlačíme lepidlom dovnútra. Na bok môžete prilepiť 2 až 3 lístky.

urobiť rám


Keď záhyby uschnú, táto látka sa prilepí na modrý základ v spodnej časti budúceho zloženia, bude to látka, na ktorej bude váza s makom. Vytvoríme rám pre obrázok. Rám prilepíme pod semišovú látku, je hnedá. Opatrne ho prilepte.

urobiť rám


Teraz nalepte vázu na podstavec a okolo nej zelené listy. Korálky umiestňujeme na miesta budúcich kvetov.

Umelá koža Maki


Potom zariadime kvety, aby boli krásne. A dobre to zafixujeme lepidlom Moment. K tomu je pripravená kompozícia „Miki“ a pre žiarenie kvetov môžete posypať sprej na vlasy. Všetko je pripravené.

Umelá koža Maki

Umelá koža Maki


Veľa šťastia všetkým.
Komentáre (0)

Prečítajte si tiež

Chybové kódy pre práčky