Urob si sám
Hlavné triedy, pokyny, užitočné tipy, recepty.
» » »Ručné mydlo" Mountain Peak "
1. Na začiatok potrebujeme:
-0,5 kg priehľadnej mydlovej základne (uprednostňujem angličtinu, veľmi dobrá práca).
- Farbivo je modré (pozri, že farbivo nie je migrujúce, t. J. Nerozpúšťa sa v základni, jasne si zachováva svoju farbu a okraj).
-Fil je bežné jedlo (musíme ho mierne rozdrviť).
- Vôňa (podľa vášho výberu a vkusu som si vybral tropické ovocie).
- Perla je modrá.
- Kefa (obyčajný akvarel).
- Oxid titaničitý (jedná sa o prášok, ktorý lakuje základňu v bielej farbe, vopred zriedenej vo vode. Ak je to pre vás ťažké alebo nepríjemné, vezmite si bázu z bieleho mydla).
- Alkohol (bez neho nie je možné pracovať).
-Figurský nôž (krásne odreže okraj hotového mydla, ak nemáte žiadne problémy, bude to iba priamy okraj).
- Nádrže a palice na miešanie.

Na začiatok potrebujeme


Dôležitá informácia: Pred naliatím základne a po tom všetkom nastriekajte alkohol. V prvom prípade odstrániť bubliny av druhom na spájanie vrstiev.

2. Berieme obdĺžnikový tvar pre naše budúce mydlo, možno plast, ale uprednostnil som silikón. Je ľahké z nej získať kúsok základne, mínus tejto formy je, že je nepriehľadný, výsledok nie je viditeľný po každej fáze práce. Na spodnej strane položte pokrčenú fóliu a všetko posypte alkoholom.

položte pokrčenú fóliu


3. Rozstrihneme základňu na kocky, rozdelíme ju na 3 časti: 2 malé a jednu veľkú uprostred mydla, vyhrievame časť v mikrovlnnej rúre pri strednom výkone. Na tavenie môžete použiť vodný kúpeľ, pre ktorý je to pohodlnejšie. Nemôžete priviesť základňu k varu, je to lepšie pomalšie a dlhšie.

topiaci sa v mikrovlnnej rúre


4. Pridajte 5–6 kvapiek modrej farby a 3–4 kvapiek arómy, málo premiešajte a pokúste sa nevytvárať zbytočné bubliny; Ak chcete jasnejšiu farbu, pozrite sa na ďalšie kvapky farby.

Naplňte fóliu vrstvou základne


5. Naplňte fóliu základnou vrstvou asi 1 cm, počkajte, kým sa neobjaví hustá ochladená vrstva. Je dôležité počkať, kým vrstva nezmrazí, nenaplní ju príliš horúcim substrátom, môže roztaviť spodnú vrstvu a potom nebudú mať žiadne jasné farebné hranice.

Naplňte fóliu vrstvou základne


6. Väčšinu základne sme utopili, pridáme 1-2 čajové lyžičky oxidu titaničitého zriedeného vo vode, 6-7 kvapiek arómy, premiešame a nalejeme do formy, počkáme na hustú vrstvu.

Väčšinu osnovy sme utopili

pridanie

Necháme formulár s mydlom


7. Roztopíme zostávajúcu malú časť základne, pridáme 3-4 kvapky modrého farbiva, 2-3 kvapky arómy a nalejeme do formy.

Vyplňte hornou časťou

Vyplňte hornou časťou


8. Nechajte formu s mydlom 2-3 hodiny, aby dobre stuhla. Kus sa ukázal byť dosť silný, musíte ho nechať uschnúť. Potom ju opatrne vyberieme z formy a presnejšie odstránime fóliu zhora, proces je rýchly a starostlivý.

nechajte zmraziť

uzavrieť

odstráňte fóliu


9. Vezmeme kefu, trochu ju namočíme a ponoríme do perleťovej mamy, potom opatrne (aby sme to nepreháňali), dáme matku perly na samé vrcholy vrcholov.

Ručne vyrábané mydlo

Ručne vyrábané mydlo


Dostali sme veľkú mydlovú mydlo, môžete z nej odrezať niekoľko menších kúskov, zarovnávať okraje s kučeravým nožom a náš vrchol hory iskrí v celej svojej kráse! Hotové mydlo dávame na ležanie vo vzduchu na ďalší deň a potom je už možné baliť.

Ručne vyrábané mydlo
Komentáre (0)

Prečítajte si tiež

Chybové kódy pre práčky