Urob si sám
Hlavné triedy, pokyny, užitočné tipy, recepty.
» » » »Čajové poháre v indickom štýle
Veľa domov má z čaju zbytočné plechovky. Z nich môžete ľahko vytvoriť originálny suvenír a užitočnú maličkosť. Čaj v indickom štýle sa môže pripraviť pomocou tejto techniky decoupage, Hlavná vec je tu ukázať vašu fantáziu a fantáziu.

Na výkon budete potrebovať:
  • Kartónová škatuľa alebo plechovka od čaju.
  • Akrylová farba pre stavebníctvo.
  • PVA lepidlo.
  • Lac.
  • Obrúsky s vhodným motívom.
  • Kvašové farby.
  • Trblietavý obrys, perla.
  • Rôzne kefy


čajová kanvica


1. Nádobu prikryte vrstvou akrylu. Farba by sa mala nanášať rovnomerne a opatrne maľovať obraz na plechovke. Niekedy je lepšie znovu naniesť akrylovú vrstvu tak, aby povrch bol dokonale rovný. To isté robíme aj s uzáverom.

Nádobu prikryjeme vrstvou akrylu

Nádobu prikryjeme vrstvou akrylu


2. Na obrúsku vyberieme potrebný motív. V takom prípade je to slon indický, môžete si tiež vyzdvihnúť orientálne ozdoby a farebné kvetinové motívy. Oddeľte spodné tenké vrstvy vložky od obrázka. Pomocou nožníc sme vystrihli malý celý fragment vzoru, ktorý najprv prilepíme.

Oddeľte spodné tenké vrstvy vložky


3. Pripravte lepidlo. Malé množstvo PVA riedime vodou, miešame do hladka. Začneme jemne nalepovať kúsok tkaniva na povrch plechovky a vyhladiť všetky vrásky a bubliny, ktoré sa tvoria. Servítka sa zvyčajne hodia na lepenkový povrch, takže by nemali byť žiadne veľké problémy. Pomocou našich rúk roztrháme obrúsok na malé kúsky a prilepíme okraje pohára, úlomky položíme úlomky jeden nad druhý - to poskytne iba objem obrazu. Nechajte nádobu uschnúť pri izbovej teplote.

roztierané lepidlo

jemne nalepte fragment


jemne nalepte fragment


4. Pre povrch veka je lepšie zvoliť jeden integrálny fragment, aby vzor sedel rovnomerne bez prekrývania. Napríklad tu používame oči slona. Okraje nalepíme pestrými zvyškami obrúskov. Nechajte lepidlo úplne vyschnúť.

jemne nalepte fragment

lepidlo s pestrými zvyškami obrúskov

lepidlo s pestrými zvyškami obrúskov

lepidlo dno

lepidlo dno

lepidlo dno


5. Keď je nádoba suchá, choďte na dekoráciu. Tu môžete bezpečne zobraziť fantáziu - na zvýraznenie prvkov obrázka kontúrou, zafarbenie okrajov kvašmi, pridanie iskier. Šedý perlový obrys je dokonalý, ktorý sa nanáša na horný a dolný okraj plechovky a tiež zakrýva okraj veka. Na ďalšie zvýraznenie hrán a zvýšenie ich vizuálnej jasnosti používame zlatú farbu. Neváhajte a zakryte jednotlivé fragmenty obrazu „zlatom“, nakreslite rámček, prípadne doplňte lesk. Nechajte schnúť 10 minút.

lepidlo dno

ozdobiť

ozdobiť

ozdobiť


6. Posledným dotykom je natrieť produkt lakom. Môžete si vybrať matný alebo lesklý lak na decoupage, ktorý dostatočne rýchlo schne. Alternatívnym spôsobom môže byť pravidelný sprej na vlasy - husto ho sprejujte z krátkej vzdialenosti na jar a nechajte ho úplne vyschnúť. V takom prípade bude potrebné chrániť ho pred vodou a jemne ho utrieť navlhčenou utierkou.

choďte na dekoráciu

ozdobiť

Čajová kanvica v indickom štýle
Komentáre (0)

Prečítajte si tiež

Chybové kódy pre práčky