Urob si sám
Hlavné triedy, pokyny, užitočné tipy, recepty.
» » »Spôsob, ako zväčšiť veľkosť koženej obuvi
Nedávno sa takáto obťažnosť stala - kúpil som si topánky pre demo-sezónu. A ja som chcel vziať rast, to je o väčšiu veľkosť. Dlho ich zmerali, zdvihli ich a v dôsledku toho zostali v topánkach nesprávnej veľkosti. Keď som sa vrátil domov, zistil som, že čižmy neboli dosť prerastené, ale už boli takmer malé - veľká špička spočívala na špičke topánky. Je to hanba, otravné a v poriadku. Po dlhú dobu som nemal smútok a našiel som takú cestu von. Vzal som si bežné kliešte, zabalil som bežnú handru nasiaknutú do vody na zvieraciu časť a vložil som ju do kufra. Je potrebné vložiť tak, aby sa koža topánky napínala, to znamená s námahou. Namiesto klieští si môžete vziať vhodný pevný predmet, ktorý bude vhodný na natiahnutie obuvi na požadovanú veľkosť. Teraz berieme obyčajné železo s parníkom a zohrejeme ho. Na prednú časť topánok položíme dvojito zloženú bavlnenú handričku a začneme sa naparovať, ale iba opatrne a bez fanatizmu.

Potom topánky necháme na jeden deň. Môžem povedať, že po všetkých manipuláciách, ktoré som urobil, sa topánky natiahli. Veľký prst mojej dcéry teraz nespočíva, ale pohodlne a voľne sedí v topánkach. Dúfam, že vám moje skúsenosti pomôžu!

spôsob, ako zväčšiť veľkosť koženej obuvi

spôsob, ako zväčšiť veľkosť koženej obuvi
Komentáre (1)
  1. rozrazil
    #1 rozrazil hostia 13. novembra 2017 22:59
    0
    Je to škoda, že nešpecifikovali, ako veľmi týmto spôsobom natiahli dĺžku topánok - polovicu veľkosti alebo celú veľkosť.
    Všeobecne sa už dlho zaujímam o otázku opačného charakteru: ako zmenšiť dĺžku a šírku obuvi? Keď si kúpite - topánky sa zdajú byť vo veľkosti. A keď nosíte týždeň, napína sa presne na polovicu a stáva sa veľkým. Je smutné, že nemôžem okamžite kúpiť tú istú obuv o polovicu menšiu - som o polovicu menšia, ale teraz to tak nie je. A kúpiť si zámerne menšiu veľkosť - nebudem sa do nej zmestiť, aby som ju rozdelil na tú správnu. :(

Prečítajte si tiež

Chybové kódy pre práčky