Urob si sám
Hlavné triedy, pokyny, užitočné tipy, recepty.
» » » »Remeslo na Veľkú noc
Ručné práce na Veľkú noc


Blížia sa sviatky, ktoré sú pre všetkých kresťanov také dôležité - Veľká noc a je čas začať sa pripravovať: jarné upratovanie, vyšívanie veľkonočného uteráka alebo obrúsku a príprava prezentácií pre príbuzných. A dnes vám ukážeme výrobnú možnosť malonákladová na Veľkú noc vlastnými rukami, ktoré môžete hrať s deťmi.
materiály:
• Sadra, voda a odlievacia nádoba.
• Akrylové alebo kvašové farby.
• Trblietky.
• PVA lepidlo.
• Vaječné škrupiny.
• Slané cesto.
Etapy výroby veľkonočných remesiel:
Na začiatok pripravíme všetky materiály a začneme pracovať s náplňou. Vyberieme vhodnú nádobu, v tomto prípade sa použije malá jednorazová platňa a do nej sa naleje sadra zriedená vodou. Aj v tejto fáze odporúčame starostlivosť o očko, ktoré môže byť vyrobené z povrazu alebo povrazu. Po vytvrdnutí sadry vyberieme obrobok. Ak ste zabudli na slučku, môže sa to urobiť na samom konci práce (prilepené na chrbte).

Ručné práce na Veľkú noc


Ďalej mieste soľné cesto, rozvaľkajte porciu a vystrihnite veľkonočný koláč. Sadrovú vrstvu natierame lepidlom a koláč vložíme, z cesta tiež vytvoríme ovál (na vrchnú časť koláča), sadrovinu natrieme lepidlom a časť umiestnime.

Ručné práce na Veľkú noc


Valíme z guľky malé guľôčky, narovnávame ich a dáme tvar vajíčok, umiestnime ich na obrázok bez toho, aby sme zabudli na všetko, čo je potrebné, rozmazať lepidlom. Okrem vajec môžete na pozadí vytvoriť aj niekoľko vŕbových vetiev alebo oslepiť niečo iné.

Ručné práce na Veľkú noc


V tejto fáze je formovanie ukončené a je potrebné produkt vysušiť. Na batérii slané cesto zaschne asi za deň alebo menej (v závislosti od hrúbky častí). Pri normálnej izbovej teplote cesto suší dlhšie. Medzitým vyschne cesto, môžete si pripraviť škrupinu. Z kuracieho vajíčka vyberte škrupinu, umyte ju, osušte, zakryte lepidlom Pva a posypte trblietkami. Škrupinu vysušte. Ak nemáte žiadne iskry, môžete jednoducho natrieť škrupinu farbami.

Ručné práce na Veľkú noc


Keď slané cesto na plavidle zaschne, zakryte všetky detaily náterom a vysušte.

Ručné práce na Veľkú noc


Okraje obrázka rozmazávame lepidlom a ozdobujeme kúskami škrupiny. Produkt sušíme a na tomto veľkonočnom remeselníckom remesle je hotové.

Ručné práce na Veľkú noc
Komentáre (0)

Prečítajte si tiež

Chybové kódy pre práčky