Urob si sám
Hlavné triedy, pokyny, užitočné tipy, recepty.
V každej rodine je taška alebo box, v ktorom sú uložené palčiaky a ponožky, ktoré stratili pár. Toto zábavné remeslo umožňuje nielen šiť novú obľúbenú obľúbenú plyšovú hračku s dieťaťom, ale aj vyložiť zásoby. Opicu je skutočne možné šiť z rôznych ponožiek, vďaka čomu bude ešte jasnejšia a zaujímavejšia. Ukážem majstrovskú triedu nových surovín.

Budeme potrebovať:
• dve ponožky. Osobitne som si kúpil froté vo vnútri tohto produktu pre pančuchový priemysel;
• nožnice;
• nite, ihly;
• syntetický winterizér alebo iné plnivo;
• hrubé lano 0,5 m;
• červená priadza 10 cm;
• pravítko, krieda.

Hoisery Industry


Pracovný poriadok.
1. Na ponožkách naznačíme orezané čiary. Jedným z nich bude telo, hlava a nohy. Striháme ju na polovicu pozdĺžne od elastickej k päte.

rez


2. Položte druhý prst nabok a prvú značku a špičku nakrájajte. Stane sa z nej opičia tvár. Potom po celej špičke natiahneme a odrežeme dlhý tenký chvost. Zvyšný driek z elastickej na pätu je pozdĺžne rezaný a dostávame za ruky dva prírezy. Od zostávajúcej nohy od päty po pätu sú odrezané dva uši.

vystrihnite dve uši


3. Teraz je potrebné všiť všetky podrobnosti tak, aby naša opica bola froté, to znamená na prednú stranu. Pri šití nôh nechajte zadok rovný. Prostredníctvom tejto diery zmeníte produkt. Pri zošívaní labiek a chvosta opúšťajte tupý koniec ďasna a pri šití uší pozdĺž hornej a bočnej strany nešite spodok.
4. Ukázať podrobnosti. V tejto fáze práce je najťažšou operáciou vyvrátenie tenkého chvosta. Nebojte sa, že opica sa ukáže byť malá. Pletenina je napnutá a po naplnení do výplne sa naša opica zmení na orangutan.

výplň vo výplni


5. Vnútri častí plnímame výplň. Pre chvost môžete použiť obyčajné lano alebo silné povraz. Pichneme ho na veľký kolík a prechádzajúc chvostom ho vkladáme, ako predtým, ako sme vložili elastickú časť do spodných nohavíc.

vložili gumu do spodných nohavíc


6. Šiť všetky diery a prišiť papuľa, zastrčiť ju do okraja ponožky. Je lepšie si to všimnúť v dvoch bodoch: nad a pod, a potom už uložiť slepý šev. Udržiavanie symetrie je jednoduchšie. Ak proporcie nie sú veľmi dosiahnuté, nebojte sa. Šili sme opicu s jej „zvratmi a skokmi“, a nie bábiku Barbie.

šijeme opicu


7. Uši pripevnite na svoje miesto a potom ich trochu potiahnite za otvorenú hranu.

Uši upevnite na miesto


8. Šijete ruky podľa polohy nosa av rovnakej vzdialenosti od uší. Pripevnite chvost.

Pripevnite chvost


9. Urobte si oči. Za týmto účelom šijeme dve čierne gombíky. Ústa boli vyrobené z priadze z červenej vlny, úhľadne zametané nití v tóne. Aby naša krása konečne nadobudla „ľudský“ vzhľad, uväzujeme jej luk z atlasovej stuhy k jej krku.

ponožková opica


Toto očarujúce remeslo bolo vynájdené v štyridsiatych rokoch minulého storočia v USA. V tom čase bola krajina zničená hospodárskou krízou. Niekedy nebolo možné, aby rodičia kupovali svoje deti nielen hračky, ale aj potrebné jedlo. A potom milujúce matky a babičky vymysleli túto opicu šitím zo starých darovaných ponožiek. V poslednej dobe sa hračka objavila v Rusku. Buď sa stal znakom recesie v ekonomike, alebo je to krízová opica. Takže všetko bude v poriadku!

ponožková opica
Komentáre (2)
 1. Agent 007.
  #1 Agent 007. hostia 28. júna 2015 10:55
  2
  Wow tak krásne, ale hlavná vec je jednoduchá! úsmev
 2. alena
  #2 alena hostia 7. augusta 2017 10:47
  0
  Máte veľmi roztomilú opicu. Ukazuje sa, že takúto úžasnú hračku je možné vyrobiť nezávisle a bez špeciálnych materiálových nákladov! Len trieda!

Prečítajte si tiež

Chybové kódy pre práčky