Urob si sám
Hlavné triedy, pokyny, užitočné tipy, recepty.
» »Ako samostatne maľovať mramorovaný pohár
Pomocou tu opísanej jednoduchej mramorovacej techniky môžu vaše šálky zaujať nové príťažlivosť a stať sa stredobodom pozornosti vašich priateľov a hostí. A ukážeme, ako to môže urobiť každý vlastnými rukami.

Ako zafarbiť pohár sami


Budete potrebovať:
• šálka;
• kotúčik papierových utierok;
• lak na nechty;
• odstraňovač laku na nechty;
• lyžica;
• nádobu (napríklad plastovú jednorazovú platňu);
• voda;
• pohár.

Ako zafarbiť pohár sami


1. Príprava. Najskôr si usporiadajte potrebné materiály tak, aby boli vždy po ruke. Pre vzorku by ste si mali vziať niekoľko farieb a značiek lakov na nechty, aby ste s nimi trochu experimentovali.
2. Nalejte vodu a do nej pridajte lak na nechty.

Ako zafarbiť pohár sami


Nalejte mierne teplú vodu do jednorazovej plastovej platne, pričom nezabúdajte, že by ste nemali naliať veľa vody, ak chcete zafarbiť iba spodok šálky (ako je to znázornené na obrázkoch). Potom môžete do vody pridať lak na nechty. Mal by kvapkať, držať fľašu priamo nad hladinou vody a veľmi opatrne. Pomáha to rovnomerne rozložiť lak na hladine vody. Varovanie! Ak je vzdialenosť medzi fľašou a vodou príliš veľká, lak zostane vo vode vo forme kvapiek a obrázok bude hrudkovitý a hrudkovitý.

3. Zafarbenie pohára. Teraz si dajte šálku do ruky a hodte ju do vody. Opatrne a opatrne ho nakloňte na jednu alebo druhú stranu tak, aby lak rovnomerne pokrýval celú plochu určenú na tento účel. Táto časť práce sa zdá byť najťažšia a vyžaduje si určitú prax.

Ako zafarbiť pohár sami


Ak nie ste s výsledkom práce okamžite spokojní, môžete ju rýchlo a okamžite po aplikácii umyť z pohára odstraňovačom lakov na nechty a potom sa pokúste celú operáciu zopakovať. A keď vás výsledok aplikácie laku a mramorového vzoru uspokojí, pohár by mal byť najmenej dve hodiny suchý.

Ďalšie tipy:
1. Pracujte bez rozptýlenia! Pretože lak je veľmi rýchly, ako sieť, sťahuje sa na hladine vody, musíte pracovať rýchlo a aktívne.
2. Vyskúšajte výsledky pomocou rôznych typov lakov na nechty! Nie každý lak na nechty poskytuje dobrý výsledok. Niektoré laky sú rozmiestnené rovnomerne po hladine vody ako iné. A dosiahnutie požadovaného výsledku v tomto prípade je len otázkou pokusu a omylu.
3. Nezabudnite na čerstvý vzduch! Pamätajte, že lak na nechty uvoľňuje toxické výpary. Preto musíte pracovať buď vonku, alebo zaistiť dostatočné vetranie v miestnosti alebo v kuchyni.

Ako zafarbiť pohár sami


Ste s výsledkom spokojní? Teraz môžete piť svoje obľúbené nápoje z nového pohára s mramorovou optikou!
Komentáre (1)
  1. Laliky
    #1 Laliky hostia 8. augusta 2017 10:44
    0
    Krásne, ale pochybujem, že je odolný!
    Lak na nechty vydrží menej ako týždeň ... ako dlho vydrží na hrnček?

Prečítajte si tiež

Chybové kódy pre práčky