Urob si sám
Hlavné triedy, pokyny, užitočné tipy, recepty.
» » »Čistiace prostriedky pre domácnosť
Vážené hostesky, ako často študujete zloženie produktov, ktoré používate na čistenie, umývanie a umývanie riadu? Nie? Ale to je márne. Ak je to potrebné, prečítajte si informácie na etikete. Boli však časy, keď si naše babičky a babičky umývali a umývali kuchynský riad iba pomocou mydla pre domácnosť. Ale boli oveľa zdravšie ako my. Je to tak? Takéto mydlo napokon neobsahuje takmer žiadne chemické prísady, ktoré sú plnené aromatizovanými a viacfarebnými toaletnými mydlami. Okrem toho dobre pení a veľmi úspešne bojuje s baktériami. A prečo sa my, moderné ženy v domácnosti, starať o svoje zdravie a nevytvárať vlastný čistiaci prostriedok na umývanie riadu na základe tejto „tehly“, ktorá má nevkusný vzhľad a má veľmi nepríjemný zápach. Napríklad na vytvorenie jednoduchého gélu na umývanie riadu nepotrebujete viac ako tretinu hodiny.

Čistiace prostriedky pre domácnosť


A na realizáciu tejto myšlienky nebudú potrebné niektoré vylepšené, vzácne alebo drahé komponenty. Iba celkom dostupné a lacné nástroje. Výsledkom je, že získate domáci gél, ktorý nielen dobre čistí riad, ľahko odbúrava tuk, ale tiež dobre zvláda špinu na sporáku.
Na výrobu gélu potrebujete iba 4 komponenty:
• 25 g pracieho mydla;
• 40 ml. glycerol;
• 500 ml. voda;
• 15 ml. vodka.

bude potrebovať


Proces výroby domáceho gélu je veľmi jednoduchý:
Nalejte vodu do vedra, zapálte a privarte.

priviesť do varu


Medzitým odrežte správne množstvo gramov z veľkej tyčinky mydla a nastrúhajte túto malú tyčinku na strúhadlo s malými bunkami.

trieť

rošt


Vložte hobliny mydla do priestranného vedra a naplňte polovicou prevarenej vody. Dôkladné premiešanie a postupné nalievanie zvyšnej vody vedie k úplnému rozpusteniu triesok.

dokončenie kompozície mydla


Na urýchlenie procesu môžete použiť parný kúpeľ. Nechajte mydlový roztok vychladnúť päť minút, potom pridajte zostávajúce dve zložky (glycerín a vodku).

zostávajúce dve zložky


Znovu dôkladne premiešajte - získa sa homogénna mydlová hmota, ktorá sa po úplnom ochladení môže naliať do vhodnej nádoby na použitie.

opláchnite teplou vodou


Najprv sa ukáže, že výsledná kompozícia je tekutá, ale nebojte sa, pretože ochladzuje, zhustne a získa konzistenciu gélu. Pri správnom použití vytvorí dostatok peny, ktorá sa ľahko umyje teplou vodou.

Čistiace prostriedky pre domácnosť


Na rozdiel od výrobkov kúpených v obchode, z ktorých jedna kvapka je pravdepodobne dostatočná pre horu špinavých jedál, bude spotreba domáceho gélu o niečo vyššia. Ak si však uvedomíte, že z tyčinky s mydlom s hmotnosťou 300 g môžete pripraviť 6 litrov gélu, je prostriedok na umývanie riadu omnoho úspornejší a nie je zdraviu škodlivý ako priemyselný priemysel.

Čistiace prostriedky pre domácnosť


Urobte krok k zdraviu!
Komentáre (0)

Prečítajte si tiež

Chybové kódy pre práčky