Urob si sám
Hlavné triedy, pokyny, užitočné tipy, recepty.
» »Sadenice korenia
Korenie je populárna zelenina na stole Rusov. Vysoký obsah vitamínov, mikro - a makrobuniek pomáha udržiavať telo v dobrom stave. Charakteristickým rysom sladkého a horkého (horúceho) korenia je, že pri skladovaní v čerstvom stave prakticky nestratí vitamín C počas 30 - 60 dní. Pepř je rastlina milujúca teplo, ale vďaka chovateľom sa môže pestovať na otvorenom priestranstve takmer vo všetkých oblastiach Ruska. Nevyhnutným predpokladom na získanie papriky je pestovanie sadeníc. Najprv musíte rozhodnúť o odrodách sladkej a horkej papriky. Populárne odrody papriky určené na pestovanie vonku.

Shanghai

korenie v Šanghaji


Odroda poskytuje úrodu veľmi skoro, asi tri mesiace po vyliahnutí klíčkov. Papriky sú veľké, až 12 cm dlhé, čisté zelené.

Sibírsky princ
Skoré korenie, ovocie v tvare - užšie, pretiahnuté kužeľa. Zber sa začína, keď ovocie zožltne a keď sú úplne zrelé, lesknú sa na červeno.

Perník muž

korenie perník muž


Raná odroda so zaoblenými plodmi mierne sploštenými dole. Má veľmi mäsité steny. Poskytuje stabilnú plodinu aj za nepriaznivých poveternostných podmienok. Jeden z najpopulárnejších medzi záhradníkmi.

blond

korenie blond


Zber je možný tri a pol mesiaca po výskyte sadeníc. Veľké ovocie do 250 gramov, podľa poľnohospodárskej technológie, môžete zhromaždiť viac ako 8 kg na meter štvorcový. Po dozretí získa jasne žltú farbu.

Tevere

korenie


Stredná odroda s krásnymi bohatými žltými paprikami. Plody sú veľmi veľké, hrúbka steny je až 1 cm.

Skomorokh
Jedna z najnovších odrôd. Úroda dozrieva v polovici piateho mesiaca po klíčení. Veľmi odolné voči mnohým chorobám, ovocie v tvare špicatého kužeľa, zelenožlté.

Ohnivý kruh

ohnivý kruh


Horúca paprika, typická „chilli“ podľa chuti. Plody sú úzke, dlhé až 12 - 15 cm, farba sa mení zo zelenej na nasýtenú červenú. Po výbere správnych odrôd je potrebné zasiať semená papriky pre sadenice včas. Sejeme sadenice sladkého korenia a horkého korenia.

Krok 1 Naplňte pôdu (na plodiny nočnej) pre sadenice. Nezabudnite zabezpečiť odtokové otvory.

Naplňte pôdou


Krok 2. Zalejte pôdu veľkým množstvom vody, je dôležité ju zaliať pred vysiatím semien, aby sa voda príliš neskĺzla.
Krok 3. Nasledujúci deň získame semená z balíkov.

semená


Krok 4. Roztierame ich z dvoch na päť kusov na šálku, pri sejbe do škatule je vhodné nechať medzi semenami najmenej 3 cm.

korenie pre sadenice


Krok 5. Posypte tenkou vrstvou pôdy, nie hrubšou ako dve veľkosti semien korenia. Mierne - jemne rozdrvte vrchnú vrstvu.
Krok 6. Zatvoríme filmom a uložíme na teplé miesto.

korenie pre sadenice


Keď sa prvé výhonky objavia po 8 - 10, položíme si dobre osvetlené okno. Prvý týždeň udržujeme pod filmom, ak zem zaschne, potom ju nenalievajte zhora, ale na nejaký čas ju vložte do panvice s vodou. Dátumy výsevu semien papriky pre sadenice - február, marec. Optimálne - od poslednej dekády februára do konca marca. Podľa lunárneho kalendára v roku 20015 sa odporúča zasadiť sadenice korenia 21. až 23. februára, 28. februára, 1. marca, 6. marca, 23. až 25. marca.

korenie pre sadenice
Komentáre (0)

Prečítajte si tiež

Chybové kódy pre práčky