Urob si sám
Hlavné triedy, pokyny, užitočné tipy, recepty.
» » » »Pletená detská taška
Nielen dospelí milujú všetky druhy kabeliek, ale malé módy nie sú pozadu. Malé deti pochopia všetko za chodu a snažia sa byť ako dospelí. V súčasnosti sú v predaji rôzne kabelky, ale ich ceny sa líšia a niekedy si ich nemôže dovoliť každá rodina. Existujú však aj takí, ktorí nemajú radi továrenské tašky. Preto navrhujem pletiť detskú tašku z priadze s krásnym pleteným kvetom. Okrem toho má každá ihlankyňa pravdepodobne všetky potrebné materiály.

Potrebujeme nasledujúci materiál:
  • Ružová priadza
  • Lila priadza
  • korále
  • Pletacie ihlice číslo 3
  • Háčik číslo 4
  • ihla


Na pletacie ihlice zbierame 35 slučiek z lila priadze. Pletíme podväzkový steh 6 radov. Potom sme pletené ružové priadze a pletené jeden rad. Potom opäť pokračujeme v pletení šál z lila priadze a pletíme 3 rady.

Pletená detská taška


Potom začneme pliesť s prednou plochou, ktorá musí byť pletená 3 radmi. Z tretieho radu pôjde pletenie kvetiny. Takže v 4. rade sme pletili 16 slučiek s lila priadzou, a 18,19,20,21,22 slučiek pletieme s ružovou priadzou, až do konca radu budeme vždy pliesť s lila priadzou. V nasledujúcom riadku s ružovou priadzou pletíme rovnaké slučky, ale tiež pletíme 17 a 23 slučiek. Ďalší riadok: ružové slučky 16-24 vrátane. Potom sme s ružovou priadzou pletili 12-14 slučiek, 15. sme pleteli s lila priadzou, 16-24 - ružovou. Ďalší riadok: 11-14 - ružová priadza, 15 slučiek - lila priadza, slučky 16-23 - ružová priadza. Ďalší riadok: 10-14 - ružová, 15. slučka - lila priadza, 16-22 - ružová a 24-26 - lila priadza. Nasledujúci riadok: pletíme 10-21 stehov s ružovou priadzou, 22 stehov - orgován a 23-27 - ružových priadzí. V ďalšom riadku sme pletili slučky v ružovej 10-17, fialovej pletenej 18-20 a ružovej - 21-28. Ďalší riadok: ružová priadza - 10-16, fialová - 17-21 a ružová - 22-28. Ďalší riadok: ružová farba - 11-16, fialová - 17-21, ružová - 22-28. Ďalší rad: 12-16 - ružová priadza, 17-21 - fialová priadza a 22-28 - ružová. Ďalej pletíme nasledujúci riadok: pletíme fialovú priadzu a pletíme 16 a 17 slučiek s ružovou priadzou, potom znova s ​​fialovou priadzou a 21-22 s ružovou priadzou, dvoma slučkami z lila a 25-27 ružovou priadzou. A posledný riadok s kvetinou: pletíme priadzu z lila a zo 14 na 24 slučiek pletíme v ružovej, jednu pletenú slučku s priadzou fialovú a pletíme 26 slučiek v ružovej farbe.

Pletená detská taška

Pletená detská taška


Potom pokračujeme v pletení s lila priadzou a pletením 2 radov predného stehu. Potom sme pletené 25 radov podväzkový steh. Potom musíte odrezať slučky na začiatku a na konci riadku. To znamená, že na začiatku a na konci každej rady sme spolu spojili dve slučky, je potrebné pletiť 6 radov takýchto radov.

Pletená detská taška


Zložte tašku tak, ako má byť, a zošite ju po stranách. Zároveň nezabudnite, že musíte šiť z nesprávnej strany, to znamená, že najprv otočíme vrecko na nesprávnu stranu.

Pletená detská taška


Po dokončení šitia otočíme kabelku na prednej strane a ohneme jej hornú časť, čím sa zavrie.

Pletená detská taška

Pletená detská taška


Z ružovej priadze odstrihnite nite dlhé asi 15 cm a pripevnite ich k spodnej časti vaku, čím vytvoríte strapec.

Pletená detská taška


Pomocou háčika sme pletili držadlo na kabelke dlhé asi 60 cm z dvoch farieb priadze, rukoväť šijeme do kabelky a na mieste šitia tiež vyrábame okraj ružovej priadze.

Pletená detská taška


Teraz ostáva šiť guľôčky, aby sa vrecko mohlo upevniť.

Pletená detská taška


Kabelka je veľmi priestranná, takže trochu módy si v nej bude môcť dať zrkadlo a dokonca aj malé hračky.

Pletená detská taška
Komentáre (0)

Prečítajte si tiež

Chybové kódy pre práčky