Urob si sám
Hlavné triedy, pokyny, užitočné tipy, recepty.
» » » »Sklenený svietnik
Aký romantický večer bez sviečok? Vytvárajú osobitnú atmosféru pre zamilované srdcia. Ale ako každý prvok, ktorý sa používa na prípravu romantického večera, sviečky si vyžadujú osobitnú dekoráciu. Preto dnes vyrobíme jednoduchými a originálnymi sviečkami zo pohára alebo pohára vlastnými rukami.
Na vytvorenie dekoratívneho svietnika vlastnými rukami použijeme:
- pohár alebo pohár;
- farby na vodnej báze;
- PVA lepidlo;
- dekoratívne obrúsky;
- farba pre farby / akvarely;
- špongia;
- srdce z plsti a hrubých vlákien vrecoviny ako dekor;
- priehľadné silikónové lepidlo;
- lak nastriekajte do rozprašovacej nádoby.

V prvej fáze práce pokračujeme v tónovaní povrchu skla alebo skla. Aby náter dobre ležel na povrchu, povrch skla najskôr odmastite a osušte. Na sklo nanášame farbu špongiou v niekoľkých fázach, aby sme mohli každú vrstvu dôkladne vysušiť. Na tónovanie je najlepšie použiť bielu farbu a potrebný odtieň pre budúci sviečok môžete dať už v záverečných fázach dekorácie.

poháre na víno

poháre na víno


Kým povrch pohára zaschne, vystrihneme z ozdobnej obrúsky prvky, ktoré ozdobia svietnik. Je lepšie vyrezať viac komponentov a „figúrku“ priamo na povrch pohára, ktoré sú vhodné na dekoráciu a ktoré možno vyhodiť, aby sa sviečka nezaťažila dekorom.

poháre na víno


Lepidlom PVA pripevníme dekoratívne prvky vložky na povrch skla. Nezabudnite dobre vyhladiť vrásky a vytlačiť vzduchové bubliny spod vložiek, len veľmi opatrne, aby sa neroztrhli.

poháre na víno

poháre na víno


Vysušíme povrch skla a pridaním malej farby požadovanej farby do farby zafarbíme povrch v potrebnom odtieni, aby sme vyhladili farbu medzi zlepenými prvkami a bielym povrchom. Farbu je možné nahradiť bežnými vodovými farbami. Pamätajte, že po vyschnutí farby bude farba menej nasýtená. Nechajte farbu zaschnúť. Okrem toho môže byť noha zo skla ozdobená srdcom z plsti a tvrdou pytlovinou, alebo akýmkoľvek iným dekorom, ktorý máte. Upevňujeme ju priehľadným silikónovým lepidlom. Odporúča sa nepoužívať veľké množstvo dekoratívnych prvkov a je potrebné starostlivo zabezpečiť, aby sa následne nedotkli sviečky, ale aby boli pod dnom sklenenej nohy.

poháre na víno


Ak sa má svietnik použiť raz, potom výzdoba nemôžete to opraviť a po romantickom večere namočte pohár do vody a odstráňte z neho náter, čím mu dodáte originálny vzhľad. Ak sa bude vyrábaný svietnik používať opakovane, je najlepšie povrch otvoriť špeciálnym lakovacím sprejom, aby sa v prípade potreby mohol prať alebo utrieť navlhčenou handrou. Teraz zostáva iba zapáliť sviečky a dopřát si romantiku.

poháre na víno

poháre na víno

poháre na víno
Komentáre (0)

Prečítajte si tiež

Chybové kódy pre práčky