Urob si sám
Hlavné triedy, pokyny, užitočné tipy, recepty.
Originálne alebo umelé kožené maľby sú skvelým spôsobom zdobenia interiéru. Sú vlastnými rukami originálnym darčekom pre mamu, napríklad na sviatok 8. marca. Ak chcete vytvoriť zátišie „Kytica. Callas “bude potrebné: hrubý kartón, samolepiaci papier, kúsky kože alebo jej náhradky, žltá priadza, vodotesné lepidlo, špáradlá, drôty a nožnice. Najprv musíte vytvoriť vzor papiera. Do albumu nakreslite požadovaný počet lístkov a listov. Veľkosť častí je vybraná ľubovoľne, čo zodpovedá parametrom základne z kartónovej základne.

kresliť náčrtky na papier


Preneste papierové vzory na pokožku, vystrihnite časti kvetu.

Preneste papierové vzory na pokožku


Namažte polovicu bavlnenej púčiky lepidlom a zabalte ju do žltej priadze.

Odrežte koniec nite


Odrežte koniec nite. Tyčinka je pripravená.

zábal so žltou priadzou


Pokračujeme v práci s lístkami. Lepte kúsok drôtu pozdĺž okrajov kože. V budúcnosti táto akcia uľahčí danie kvetu alebo listom požadovaný tvar.

lepidlo na okrajoch pokožky


Dostaneme výsledok.

Dostaneme výsledok


Horná časť obrobku musí byť starostlivo rezaná, to znamená, že musí byť odstránená prebytočná koža. Drôt nechajte na základni. Vylepte tyčinku uprostred plátku a pomocou drôtu zabalte okraje kvetu dovnútra.

okraje kvetu zabalte dovnútra


Takéto puky by sa mali ukázať.

púčiky


V ďalšej fáze dáme listom reliéfny tvar. Na tento účel naneste lepidlo pozdĺž vzoru a ohnite plachtu na polovicu.

ohnite plachtu na polovicu


Centrálna žila sa nechá vyschnúť.

nechajte uschnúť


Rovnakým spôsobom sa dajú rozlíšiť aj iné žily. Ak je to potrebné, prilepte drôt okolo okrajov vzoru a získajte vypuklý tvar listu.

drôt prilepte


Prejdeme k spodnej časti obrázka. Povrch kartónu je ozdobený samolepiacou fóliou. Celý film nebol nájdený, preto pracujeme opatrne s dvoma prúžkami.

Prejdeme k spodnej časti obrázka

ozdobte samolepiacou fóliou


Keď je pozadie pripravené, použite podrobnosti. Z diaľky oceňujeme celkový obraz. Môže byť potrebné pridať alebo znížiť počet farieb, zmeniť ich umiestnenie.

použiť podrobnosti


Varovanie! Rozhodujúcim momentom je zafarbenie stoniek a listov. Pri tvorbe obrázka kože remeselníci zvyčajne používajú akrylové farby. Toto nie je bežný profesionálny prípad, ale amatérske predstavenie. Použijeme kvaš a akvarel. Aby sa farba nenasiakla, pripravíme pre ňu roztok vody, octu a soli (2: 1: 1). Navlhčite kefu a natrite koženku.

počet farieb


Nechajte listy zaschnúť 8-12 hodín.

Navlhčite kefu a koženku


Nie je to zlé, však? V konečnej fáze prilepte diely k základni. Začneme kvetmi a stonkami.

Začneme kvetmi a stonkami

Začneme kvetmi a stonkami


Mimochodom, zabudli hovoriť o ráme. Vyrobíme z kožených obdĺžnikov. Najprv nakrájame kúsky s rozmermi približne 0,5 x 1,5 cm, potom vyrobíme pásy s nožnicami napodobňujúce okraj.

imitujúce okraje


Rám začneme lepiť z pravého dolného rohu a postupne sa pohybujeme smerom nahor.

lepiace strapce


Navrhujeme dolnú a hornú hranicu. Dokončujeme prácu prilepením okraja k ľavému okraju kartónovej základne. Rám je pripravený.

lepiace strapce


Zostáva pridať do farieb listov. Vyberáme najvhodnejšie miesto pre zeleň a nasaeme lepidlo. Varovanie! Plamene pomôžu vytlačiť povrch pokožky. Ak podržíte okraje alebo stred plátku nad ohňom, objavia sa konvexné hľuzy. S koženkou taký trik nebude fungovať.

Koženka obrázok


Takže všetky detaily sú suché. Toto je obrázok z koženky „Kytica“. Callas. “

Koženka obrázok


Jednoduché a originálne. Mama alebo priatelia sa určite budú páčiť obrázok.
Komentáre (0)

Prečítajte si tiež

Chybové kódy pre práčky