Urob si sám
Hlavné triedy, pokyny, užitočné tipy, recepty.
» » »Ako variť domáce párky
Určite by ste nemali opakovať, že domáce jedlo je omnoho chutnejšie a zdravšie ako jedlá, ktoré ponúka naše stravovanie, pretože každá žena v domácnosti varí aj najjednoduchšie jedlo s dušou a myšlienky na tých, ktorí ho budú jesť. Koniec koncov, je nepravdepodobné, že by niekto rozmýšľal o príprave domácich jedál, ktoré by doplnili ich zloženie o akékoľvek umelé farbivá, príchute a ďalšie chemikálie, s ktorými nás moderný priemysel usilovne zaobchádza. To platí najmä pre klobásy a iné klobásy. Preto sa chcem naučiť variť svoje obľúbené jedlá sama. Tu sme sa rozhodli začať náš výskum s párkami. Len nedávno sme si kúpili chladené kurča a bez dlhého premýšľania sme sa rozhodli variť kuracie párky.
kuracie párky

Je lepšie usilovne pracovať pre blaho vášho žalúdka a zdravia, ako sa otráviť priemyselnou pekelnou zmesou chemikálií. Nechajte tieto domáce klobásy iba na diaľku pripomínať náprotivky svojich obchodov, ale o ich kvalite nemožno pochybovať. A pre deti je to najzdravšie a „spoľahlivé“ jedlo.

Zložky


Takže na varenie domácich párkov sme pripravili nasledujúce zloženie ingrediencií:
 • chladené kurča (celé) s hmotnosťou 1,7 kg;
 • čerstvé mlieko - približne 180 ml;
 • 1 kuracie vajce;
 • maslo - asi 50 g;
 • soľ - dve tretiny čajovej lyžičky;
 • paprika - lyžička;
 • mletý čierny korenie - tretina lyžičky;
 • horčica - lyžička;
 • rastlinný olej - nie viac ako 2 polievkové lyžice.

zloženie prísad

Na výrobu párkov sme použili lepiaci film. Varenie domácich kuracích párkov nám trvalo hodinu a pol.

Teraz o procese varenia:


Varenie mletého mäsa. Najskôr opatrne umyte kurča a rozložte ho na „náhradné diely“ (prsia, nohy, boky, krídla). Potom odložíme krídla (hodia sa na vývar) a polovicu kuracieho prsníka (hlavný milovník kurčaťa v našej rodine ho „vsadil“ na výrobu julienne). Zo zvyšných častí kurčaťa odstránime miesto zberu najškodlivejších látok - pokožku a z kostí odstránime všetko mäso (tu to potrebujeme). Používame kosti s krídlami pre vývar.
Varenie plnené

Teraz nakrájame čistú dužinu (a ukázalo sa, že je asi 800 gramov) na malé kúsky a spolu s maslom (zmäknuté) pomocou mixéra premeníme na mleté ​​mäso (bude fungovať aj mlynček na mäso).
Varenie plnené

Vmiešame vajíčko a časť mlieka do mletého mäsa.
Varenie plnené

Potom doplníme zmes korením, ochucovadlami a dôkladne premiešame do hladkého stavu, postupne pridávame mlieko a uistite sa, že mleté ​​mäso nie je príliš tekuté. Mal by byť pokojne držaný na lyžičke a nemal by sa šíriť. Pripravené mäso na párky necháme na pokoji 30 minút, aby sme trvali na tom.
mleté ​​mäso

mleté ​​mäso

Vytvárame klobásy. Odrežte kúsok prilepenej fólie (použili sme veľkosť 25 cm x 35 cm), dajte maximálne 2 polievkové lyžice mletého mäsa vo forme prúžku a opatrne zabaľte, čím získajte tvar klobásy.
Vytvárame klobásy

Toto je pravdepodobne najťažšie pri príprave párkov, pretože sa musíte snažiť stlačiť mleté ​​mäso pevnejšie a vyhnúť sa tvorbe dutín. Okraje fólie sú zviazané. Hotovo.
Vytvárame klobásy

Z celej vypchávky sme dostali 12 párkov, hoci nie všetky majú rovnakú hrúbku a dĺžku. Ale to nie je zmysel.
Vytvárame klobásy

Varenie párkov. Varte vodu v panvici, pridajte soľ a dajte klobásy.
varte párky

Po prevarení povarte 10 minút a vytiahnite vriacu vodu. Teraz zostáva variť uvarené klobásy v oleji až do zlatohneda - takže sú ešte chutnejšie.
kuracie párky

vyprážané klobásy

Aj keď sú dobré bez vyprážania: šťavnaté, jemné, aromatické. Pomôžte!
kuracie párky

Bon chuť!
Na záver uvádzam niekoľko tipov na túto tému:
 • na prípravu domácich párkov môžete použiť akékoľvek mäso (bravčové, morčacie, hovädzie, jahňacie) alebo kombinovať niekoľko druhov;
 • mleté ​​mäso môže byť doplnené akýmkoľvek korením a korením (kari, cesnak, zira, koriander) a milovníci rôznych chutí môžu pridať zeleninu (cibuľa, zelený hrášok, papriku, mrkva) alebo huby, syr alebo plátky slaniny;
 • mlieko sa môže nahradiť smotanou alebo mäsovým vývarom;
 • namiesto prilepenia fólie sa na výrobu párkov môže použiť pekáč alebo fólia;
 • na rozloženie mletého mäsa na fóliu môžete použiť vrecko na pečivo alebo plastové vrece s odrezaným rohom;
 • takéto klobásy sa dajú v mrazničke skladovať pomerne dlho.
Komentáre (1)
 1. Iglr
  #1 Iglr hostia 27. júla 2018 15:09
  1
  Neurobil som nič z kurčiat, o tom nemôžem nič povedať. Ale ak začnete používať túto technológiu na výrobu párkov z bravčového, hovädzieho a jahňacieho mäsa, dostanete do škrupiny kotlety. Bohužiaľ, nič z toho nepríde.

Prečítajte si tiež

Chybové kódy pre práčky