Urob si sám
Hlavné triedy, pokyny, užitočné tipy, recepty.
» » »Ako skládať palčiaky
Pre ihličky v našej dobe je všetko, aby si uvedomili svoj tvorivý potenciál. Materiály, vlákna, priadza, vlákna a obrovské množstvo doplnkov. Ak nie sú k dispozícii žiadne znalosti a skúsenosti, pomôžu vám podrobné pokyny a majstrovské kurzy. Tento článok bude užitočný pre tých, ktorí práve začínajú ovládať techniku ​​práce s pradenou vlnou. Podrobne popisuje proces plstenia detských rukavíc. Na prácu budete potrebovať balenie vzduchom navíjaného utierky, prírodnej vlny asi 30 gramov, ozdobné vlákna z rastlinného hodvábu, olivové mydlo. Ak chcete vytvoriť vzor, ​​musíte zakrúžkovať detské pero a zväčšiť výsledný obrázok o tretinu. Pracovnú plochu prikryte ovinovacím vzduchom bodkovanou handričkou. Jeho veľkosť by mala byť taká, aby sa usporiadanie dalo voľne zmestiť a dielo bolo možné pokryť zhora.

Vytvorte vzor


Pre detské rukavice je lepšie zobrať vlnu v česanej stuhe dobrej kvality. Vlákna majú dĺžku 15 - 18 cm a vzor úplne pokrývajú. Obe rukavice sú rozmiestnené naraz. Vlákna vytiahnem z pásky tenkými prameňmi, ktoré rovnomerne uzatvárajú vzor.

vzor zatvorte


Ďalší tenký rad leží cez vlákna. Dispozícia by mala byť tak tenká, aby cez ňu bol viditeľný olejový plát.

tenký rad leží s vláknami


Suché vlákna sú veľmi mobilné. Môžu sa posunúť aj od malého ponoru. Aby sa tomu zabránilo, je potrebné ich navlhčiť. Existuje mnoho spôsobov, ako to urobiť. Jedným z najjednoduchších je opatrne naliať roztok olivového mydla.

je potrebné zvlhčiť


Pri mydlovej vode je rozloženie napojené pozdĺž obrysu. Toto by sa malo robiť pomaly, aby sa kabát nepohyboval. Potom je všetko prikryté jemne obrusom.

všetky sú pokryté pupienkom na obrus


Ak je rozloženie zakryté, musíte ho jemne zatlačiť dlaňami. Zároveň je rovnomerne rozložená mydlová tekutina v celom kabáte. Potom tyč navalte a niekoľkokrát vyčítajte.

držať sa


Práca je trojvrstvová. Po oboch stranách olejovej utierky, uprostred usporiadania mokrého mydla. V tejto podobe je ľahké preklopiť na druhú stranu. To je potrebné urobiť.

otočiť na druhú stranu


Pomaly otvorte handričku. Vlna, ktorá vyčnieva za okraje vzoru, je vtiahnutá dovnútra. V miestach hladkého ohybu je možné rezať nožnicami.

Otvorte handričku


Najzraniteľnejšie miesto v palčiakoch sa nachádza blízko palca. Niekedy pri rozvrhnutí vlákna neklamú rovnomerne. Tieto miesta je potrebné ďalej posilňovať.

urobte rezy nožnicami


Za týmto účelom je práca pokrytá handričkou. Vykloní sa na stranu, na ktorej je vlna. Malé vlnené pramene sa aplikujú na slabé miesta.

vlákna neleží rovnomerne

Vlna je zabalená vo vnútri


Rozloženie sa znova zatvorí a prevráti. Vlna je navinutá dovnútra. Nezatvorená časť vzoru je podobne ako prvá strana pokrytá vláknami pozdĺž a naprieč.

Vlna je zabalená vo vnútri

Proces sa opakuje


Proces sa opakuje. Ak má vlna rovnakú hrúbku, ale iný odtieň, sú jasne viditeľné všetky nedostatky v práci, ktoré nie je ťažké opraviť. Výrobok je trvanlivejší, ak je usporiadaný vo viacerých tenkých vrstvách. V tretej a štvrtej vrstve je na oboch stranách vzor.

Vlna je zabalená vo vnútri

Vlna je zabalená vo vnútri

Vlna je zabalená vo vnútri


Na vyrovnanie spodného okraja môžete použiť malý obdĺžnikový kus olejovej utierky, pomocou ktorej sa vlna s okrajom zabalí dovnútra.

vlna s okrajom zabaleným dovnútraNa dekoráciu sa používajú rastlinné vlákna žihľavy, banánov, bambusu, kukurice, konope a mnoho ďalších.

používajú sa rastlinné vlákna


Sú usporiadané na prednej strane palčiakov v náhodnom poradí s tenkou vrstvou.

zabalené vo vzore


Potom sa musí rozloženie otočiť a všetko, dokonca aj malé vlákna, by sa malo vyladiť a zabaliť do vzoru.

zabalené vo vzore


Palčiaky sa opakovane stáčajú paličkou nahor a nadol. Keď sa vlna „schmatla“, treli sa na vatou handričkou, až kým neboli dostatočne pevné a usadili sa na správnej veľkosti. Tento proces zvyčajne trvá niekoľko hodín. Nakoniec by sa mali hotové rukavice dobre opláchnuť studenou a horúcou vodou. Na batérii môžete uschnúť.

ručné dekorácie

ručné dekorácie

ručné dekorácie


V prípade potreby môžete kresbu aplikovať suchým plstením.

Ako skládať palčiaky

Ako skládať palčiaky
Vráťte sa
Komentáre (1)
  1. Svetlaia
    #1 Svetlaia hostia 8. augusta 2017 05:35
    0
    Je možné nosiť také rukavice. Sú odolné, ak áno, môžete vysypať ponožky. Prírodná vlna sa veľmi dobre zahrieva a dá sa povedať, že sa lieči

Prečítajte si tiež

Chybové kódy pre práčky