Urob si sám
Hlavné triedy, pokyny, užitočné tipy, recepty.
» » » »Klobúk spojený„ váhami “
"Váhy" - veľmi efektívne pletenie. Čiapka spojená takýmto vzorom je veľmi teplá. Je zvlášť vhodný pre ponožky na jeseň alebo skoro na jar. Pre túto pokrývku hlavy nemusíte pliesť druhú vrstvu, pretože sa už zmestí do dvoch vrstiev súčasne. Vzor „vločka“ sa tiež nazýva krokodílové pletenie. Čiapka sa zmestí jednoducho.

vlnená priadza


Na pletenie klobúkov 54 až 56 o veľkosti hlavy bude potrebných 120 g vlnenej priadze CASYMERE GOLD, ktorej meter 100 g je 320 m, a tiež háčik číslo 3.

Zhromažďujeme reťaz


Výkresová správa pozostáva zo 6 slučiek. Zhromažďujeme reťazec 96 vzduchových slučiek. Toto bude veľkosť našej hlavy.

pletíme reťazovú slučku


V každej slučke reťazca pletíme 1 dvojité háčkovanie. Nakoniec končíme spojovacou slučkou.

Otočte pletenie


Odbočíme pletenie, Pod výškou tretieho stĺpca pletíme 5 s / sn, 1 palec. s. (nemôžete to pliesť) a pod výškou štvrtého stĺpca pletieme aj 5 s / sn. Potom vločku spojíme s predchádzajúcim riadkom v šiestom stĺpci pomocou jediného háčkovania. Takže na koniec riadku. Rad ukončíme spojovacou slučkou. Ukázalo sa, že to bolo 16 vločiek.

Pripojte pol slučku


Pletenie znova otočíme a cez každú slučku v predchádzajúcom riadku pletíme dvojité háčkovanie. Pripojili sme pol slučku.

váhy boli rozložené


Otočíme pletenie. Aby naše váhy boli v šachovnicovom vzore, začíname rad s dvoma jednoduchými háčikmi v slučkách predchádzajúceho riadku a pokračujeme v pletení. Až teraz neviažeme 2 a 3 stĺpce, ale 5 a 6. To znamená, že náš vzor sa jednoducho posunie o 3 slučky a hrana mierok v každom nasledujúcom riadku bude medzi dvoma vrcholmi predchádzajúcich.

Zopakujte správu


Správa sa opakuje 10-krát. Potom pokračujte v redukcii slučiek na vytvorenie koruny.
Aby sme to dosiahli, pri pletení dvojitých háčkovaných slučiek cez zviazané stĺpce vytvoríme dve dvojité háčkovania so spoločným vrcholom, to znamená, aby sa slučky zmenšili cez dva zviazané stĺpce. Prečo presne nad nimi? Áno, aby nedošlo k omylu a rovnomernému zníženiu radov.

zmršťovacie slučky v rade


Keď začneme znižovať slučky v riadku, prehľad sa trochu zmení. Väzbu stĺpcov nebude potrebné pripájať k predchádzajúcemu riadku. Ponechajte priestor, aby pletenie bolo voľnejšie a aby sa krásne tvorila korunka. Plette kresbu ako predtým. V tomto prípade sa počet vločiek zníži a vďaka voľnému popruhu sa rovnomerne rozdelí.

Pokračujte v znižovaní


Po 2 riadkoch poklesov vám zostane 9 stupníc. Pokračujte v znižovaní. Ak máte extra slučky, rovnomerne ich rozdeľte, keď urobíte rad viazaní stĺpcov na výšku, preskočte nie 2, ale povedzme 3 slučky.

zníženie možno zastaviť


Ak už zostalo 5 alebo 6 mierok, redukciu je možné zastaviť.

dokončiť korunu


Na dokončenie koruny pletíme dvojité háčkovanie zvnútra cez stĺpce predchádzajúcej rady a napínaním nite cez ne utiahneme.

súvisiace Beanie váhy


Máte krásnu korunu. Tam môžete vložiť zviazané tlačidlo inej farby a dostanete ružu.

súvisiace Beanie váhy


Čiapka pletená pre dospelú ženu. Ale jej dcére sa to páčilo natoľko, že to musela dať. Dieťa radosti nepoznalo hranice. A teplé a krásne, a nikto to nemá! Nosenie s radosťou!
Komentáre (0)

Prečítajte si tiež

Chybové kódy pre práčky