Urob si sám
Hlavné triedy, pokyny, užitočné tipy, recepty.
» » » »Dekorácie tácky
Dnes ozdobíme krásny stojan na fľašu vína (alebo šampanského). Výrobok je možné použiť aj ako bonbón. Polovýrobok (sane od MDF) si môžete kúpiť v špecializovaných obchodoch s výšivkou. Na internete existuje aj podobné príslušenstvo pre ručné práce. Takže okrem sánkovanie potrebujeme:

- 2 m striebornej pásky, šírka - 13 mm;
- akrylová perlová farba a kúsok špongie;
- 2 m modrej saténovej stuhy, šírka - 9 mm;
- kamienky modrej farby, priemer - 6 mm;
- 1 m biela čipka, šírka - 2 cm;
- 10 ks iskier „snehových vločiek“, každý priemer - 2 cm;
- 2 nádherné prelamované korálky, priemer - 1,5 cm;
- dobré priehľadné lepidlo (vhodný je „Moment-Gel“);
- 1 m široká modrá priesvitná páska, šírka - 7 cm.

Veľkosti potrebných materiálov sú uvedené podmienečne, ak chcete, môžete si vyzdvihnúť originálne stuhy a kamienky. Hlavná vec je ukázať predstavivosť.

Tu je prázdny stojan na fľašu vína (sane z MDF):

Dekorácia na fľašu vína


Približná dĺžka výrobku je 30 cm, šírka je 12 cm a výška 14 cm. Najskôr pokrývame sane akrylovou farbou pravidelnou špongiou. Akonáhle prvá vrstva zaschne, okamžite aplikujte druhú vrstvu. Takže farba bude sýtejšia. Je možné pripraviť obrobok pred maľovaním, ale rozhodol som sa bez neho.

stojan prázdny


Strihali sme dva pruhy striebornej stuhy približne po celej dĺžke sane. Na určenie presnej veľkosti segmentu je najlepšie pripevniť pásku k obrobku. Špičky prúžkov môžu byť mierne spojené so zapaľovačom, takže budú vyzerať elegantnejšie. Stuhy nalepte na slepú stranu, ako na fotografii.

Rezané dva prúžky striebornej stuhy


Rovnakým spôsobom určíme dĺžku fragmentu modrej pásky. Tento prúžok nalepíme na spoj medzi dvoma striebornými segmentmi.

fragment modrej stuhy


Teraz opravíme iskry. Odkvapkáme kvapku lepidla, aplikujeme snehovú vločku. Kvapka lepidla „vykukuje“ otvorom v snehovej vločke.

opravíme iskry


Zatlačte modrý strazík hore.

stlačte modrý strazík


Ak chcete rovnomerne prilepiť snehové vločky, musíte najskôr vyznačiť miesta ich pripevnenia pravítkom. A opakujeme to päťkrát.

nalepte snehové vločky rovnomerne


Teraz začnime vytvárať luk pre náš stojan na fľašu vína. Vystrihli sme dva pruhy najširšej stuhy, každý asi 20 cm, z ktorých dostaneme dve luky, ktoré budú pripevnené k bokom saní.

začnime tvoriť luk


Úlomok preložte na polovicu tak, aby boli konce pásky spojené v strede. A šijeme švy „prednú ihlu“.

Pridajte fragment


Stiahneme šev. Mali by sme sa pokloniť. Odrežte asi 18 cm čipky, prešívajte ihlu „dopredu“ pozdĺž jednej hrany a utiahnite ju. Tu je výsledok:

Utiahnite šev


Teraz späť na striebornú stuhu. Rezáme tri úlomky po 20 cm, každý z nich preložíme na polovicu a upevníme pomocou ihly a nití.

Odrežte tri fragmenty


Šiť všetky tri úlomky do luku. Podobné dekoratívne prvky vyrábame z dvoch segmentov modrej stuhy dlhej 15 cm a potom tiež 8 cm.

Šiť všetky tri fragmenty


Ďalšou fázou je záverečné luko. Šijeme všetky prvky do jedinej krásnej dekorácie. Zhora pripevňujeme prelamovanú perlu.

posledný luk


Luk prilepíme na sane. A teraz všetky kroky zopakujeme ako prvé, iba pre druhú stranu produktu. Hotový stojan môžete použiť ako cukrovinkovú konzervu na uchovávanie sladkostí.

Stojanová výzdoba


A tu je príklad priameho použitia sane - ako stojan na fľašu vína (alebo šampanského).

Dekorácia na fľašu vína
Komentáre (0)

Prečítajte si tiež

Chybové kódy pre práčky