Urob si sám
Hlavné triedy, pokyny, užitočné tipy, recepty.
Dnes by som vám chcel povedať o šperku, ručne vyrobenej girlande. Jej šperky sú vyrobené vo veľkom štýle péřové materiál- metódou natáčania a lepenia papiera. V procese jeho výroby sme však nepoužívali špeciálny papier, ale vzali sme si praktický, ale najvhodnejší papier. Môže to byť napríklad saténový farebný papier predávaný v obchodoch Ikea alebo farebný papier pre tlačiarne. Tento veniec zaujme miesto v miestnosti a dodá mu veselý sviatočný vzhľad.

Vianočný veniec


Aby sme vytvorili takúto ozdobu, potrebujeme:
1) Farebný papier najvhodnejší na quilling.
2) Nožnice, lepidlo;
3) pinzeta, lepiaca páska;
4) Tyč z rukoväte.

Urobiť takúto dekoráciu


Najprv urobíme modrú snehovú vločku. Narežte papier na prúžky a ak je to potrebné, pomocou tyčinky krúťte kruhy špirálou. Vyrábame päť takýchto čísel:

Teraz otočte


Teraz sa krútime, ako mnoho iných postáv nazývaných „rohy“. Tu sú tieto:

urobiť z nich päť


Prilepíme prúžok ležiaci vedľa „rohov“ na fotografii a zložíme ho na dve časti. A urobíme päť rovnakých pruhov. Špirálové kruhy sme vložili do podlhovastých kosoštvorcov a prilepili všetky zložené figúrky a potlačili ich tenkými pinzetami. Dostaneme nasledujúci obrázok:

plátok


Vystrihnite pre ňu nové pásy papiera:

Vianočný veniec


Vyrábame z nich päť špeciálnych tvarov, ktoré sa nazývajú „dubové listy“: každý pás päťkrát preložte a ich konce prilepte k sebe, ako je to znázornené na fotografii nižšie:

Vianočný veniec

Vianočný veniec


Obrázok otvorte pomocou ihly:

Vianočný veniec


Ďalej urobíme päť tesných guľatých figúrok a päť figúrok vo forme kvapiek, potom ich prilepíme na snehovú vločku. Takéto číslo by sa muselo ukázať:

Vianočný veniec


A potom môže byť snehová vločka doplnená o nové vzory. Máme takú postavu:

Vianočný veniec


Teraz urobíme kvetinu. Rezané farebné pruhy:

Vianočný veniec


Skrútením a zlepením ich vytvoríme sedem tesných guľatých figúrok a šesť veľkých figúrok, po ktorých ich zlepíme. Toto je hotový kvetinový šľahač:

Vianočný veniec


Krútením dlhého zeleného pruhu pomocou tyče vytvárame stopku pre kvetinu a na bokoch nalepujeme figúrky. Výslednú stopku pripájame k koroli kvetu a náš kvet je pripravený:

Vianočný veniec


Teraz urobte žltý motýľ. Najskôr vystrihnite dva prúžky čierneho papiera a skrútte ich pomocou špirály v špirále, pričom v niektorých častiach nalepte každý pás tak, aby každý prúžok bol pevne uchytený:

Vianočný veniec


Teraz ich zlepíme k sebe a prilepíme antény:

Vianočný veniec


Potom z prúžkov žltého papiera urobíme krídla, to znamená, doteraz len ich „steny“, ktoré môžu byť vyplnené krásnymi vzorovanými postavami.

Vianočný veniec


Prvou ozdobou krídel boli figúrky nazývané „dubový list“, ktoré sme vyrobili vytvorením snehovej vločky. Za nimi prilepte malé okrúhle kučery na spodné strany krídel a vytvorte dvojité figúry zo vzorov bieleho a žltého papiera a potom ich prilepte:

Vianočný veniec


V špirále otočíme dva žlté a dva biele pruhy papiera a prilepíme ich. Žlté okrúhle kučery dávame tvaru kvapiek a lepidla na spodnú stranu veľkých krídel a na hornú stranu biele kučery:

Vianočný veniec


Ďalej nalepte dve malé žlté kučery na samé vrchné strany krídel a pripravte ďalších osem ďalších, neúplných a rôznych veľkostí:

Vianočný veniec


Nalepte ich na rovnaké žlté kučery a aby ste držali každý vzor, ​​mali by ste ho prilepiť k číslu, ktoré sa nachádza v jeho tesnej blízkosti (veľkosť a dĺžka kučier sa počíta vopred). Potom navalíme desať malých bielych guľôčok malej veľkosti, aby sme ozdobili spodnú časť krídel a prilepili ich:

Vianočný veniec


Po celú dobu, keď sme pracovali s motýľmi, sme mnohokrát opravovali dĺžku stien krídel, ktoré sa neustále menili, keď sa k nim pridávalo čoraz viac vzorov.Na horné strany stočíme šestnásť tesných zvlnení a prilepíme ich na krídla; potom urobíme nohu - stočíme prúžok čierneho papiera a prilepíme ho:

Vianočný veniec


To je všetko - naša motýľová figúrka je pripravená. Teraz môžete vytvoriť dve snehové vločky pomocou rovnakej techniky, červeného kvetu, hnedého motýľa, zelenej postavy a oranžového kvetu:

Vianočný veniec


Po vytvorení deviatich čísel dokončujeme práce na šperkoch a začíname pracovať na veniec, ktorý ich udrží. Figúrky môžu byť k nej priviazané nití alebo zlepené páskou. Vezmeme malý hárok papiera veľkosti A4, ohneme ho a prilepíme priečne konce:

Vianočný veniec

Vianočný veniec


Hárok musíte ohnúť štyrikrát:

Vianočný veniec


Nakreslite dve čiary pozdĺž horného a dolného okraja s miernym odsadením:

Vianočný veniec


Teraz nakreslite priečne čiary a ponechajte medzi nimi rovnakú vzdialenosť. Musia sa striedať cez horné a potom spodné línie pozdĺž:

Vianočný veniec


Vymazať celú kresbu gumou, zanechať sotva viditeľné stopy a rezať ju nožnicami pozdĺž priečnych obrysov, najskôr na jednej strane:

Vianočný veniec


A potom na druhej strane:

Vianočný veniec


Rozložíme plachtu:

Vianočný veniec


Teraz pomocou dlhej tenkej kefy (alebo pletacej ihly) otvorte plachtu a dajte jej zaoblený tvar trubice:

Vianočný veniec


Z druhej skúmavky urobíme:

Vianočný veniec


Lepíme ich páskou a natiahnutím girlandy prilepíme na viditeľné miesto:

Vianočný veniec


Prikladáme k nemu všetky naše ozdoby a všetko, - naša vianočná dekorácia je pripravená:

Vianočný veniec

Vianočný veniec

Vianočný veniec


S pozdravom, Vorobyov Dinara.
Komentáre (0)

Prečítajte si tiež

Chybové kódy pre práčky