Urob si sám
Hlavné triedy, pokyny, užitočné tipy, recepty.
» » » »Prelamovaná šatka
Keď príde zima, musíte sa obliecť oveľa teplejšie a myslieť na také veci ako šál a klobúk. Mnoho módy trpí kvôli tomu, pretože si nemôžu vždy zvoliť presne teplé doplnky, ktoré by zdôraznili ich štýl. Predstavujeme vám však verziu šálu, ktorá sa nielen dokonale zahreje, ale aj spôsobí, že sa budete cítiť mnohými obdivnými pohľadmi. Od pradávna sa čipke venovala osobitná pozornosť pri používaní v odevoch. Čipka je veľmi elegantná. V tomto malom workshope vás naučíme, ako ľahko pletiť šik.
Prvým krokom je príprava takýchto materiálov a nástrojov:
• vlákna - akrylové;
• hák - č. 4;
• nožnice.

DIY šál


Aby sme vyhoveli opakovaniu všetkých pletacích prvkov na potrebných častiach, máme vzor šatiek, ktorý chceme pliesť.

DIY šál


Zhromažďujeme 6 vzduchových slučiek (VP). Potom spojovacia slučka (SP) vytvorí kruh slučiek.

DIY šál


Zhromažďujeme ďalšie 4 VP, 1 dvojité háčkovanie (SN) so základňou v prvom VP kruhu, opäť 1 VP, 1CH, 1 VP, 1CH, 1 VP, 1CH, 1 VP, 1CH, 3 VP výťah (dráha) - toto bude dokončené prvý riadok jedného z fragmentov šatky.

DIY šál


Nasledujúci riadok by mal byť pletený výlučne s dvojitými háčikmi v každej VP predchádzajúcej rady a 1 v CH, to znamená, že by malo byť 12, po ktorých sú 3 dráhy.

DIY šál


Teraz je tu rad nádherných stĺpcov (PS) striedavo s SN. Hlavným pravidlom PS je to, že horná a dolná časť slučky sú spojené jednou slučkou, to znamená, že vlákno musí byť pretiahnuté cez niekoľko CH zhora, v zásade sa odoberie 3 až 5 z nich. Ale pozeráte sa na hrúbku vlákien, aké krásne. Vo výsledku by sa v tomto riadku malo získať 7 PS a 7 CH, medzi ktorými 3 VP. Rad končí samozrejme 3 dráhami.

DIY šál


Ďalší riadok tohto šatového fragmentu je podobný predchádzajúcemu. Výsledkom by malo byť rovnaké množstvo PS, CH a VP. Ďalej je potrebné prepojiť sériu VP a CH. Po vzletovej a pristávacej dráhe posledného radu sú 2 VP, 1 CH, 2 VP, 1 CH atď., Až do konca riadku, za ktorým nasledujú 3 dráhy. Posledný riadok tohto fragmentu by mal pozostávať výlučne z CH. Sú pletené do každej slučky predchádzajúcej rady. Prvý čipkový prvok je pripravený.

DIY šál


Pokračujeme k ďalšej časti pletenia. V posledných dvoch slučkách predchádzajúceho fragmentu je potrebné spojiť dva spoločné podniky, aby sa spojili časti šatky. Potom musíte vytočiť 4 VP a 3 dráhy. Druhá rada sa skladá z 1 VP, 1CH, 1VP, 1CH, 1VP, 1 CH, 1 VP, 3 vzletovej a pristávacej dráhy. Tretí rad je podobný tretiemu radu predchádzajúceho fragmentu a pozostáva z CH, pleteného 2 v každom VP a 1 v CH, 3 vzletových a pristávacích dráh. Nasledujúci riadok tohto fragmentu opakuje metódu predposledného v predchádzajúcom prvku a pozostáva z VP a SN. Je potrebné pliesť podľa rovnakého vzoru: 2 VP, 1 CH. Dráha 3 končí. Posledný riadok tohto fragmentu je tiež podobný poslednému riadku prvého prvku. Skladá sa z CH pleteného v každej slučke predchádzajúceho riadku. Všetky dokovacie časti rôznych úlomkov musia byť spojené pomocou spoločného podniku.

DIY šál


Týmto spôsobom musíte pliesť na dĺžku, ktorá vám vyhovuje, aby ste sa dobre zabalili a udržiavali v teple, ale nie ťahať šál po zemi. Ďalej je potrebné pripojiť druhú polovicu prvkov tejto časti. Zapadajú tiež stačí starostlivo prepnúť na pletenie na druhej strane a uistite sa, že každý pletený prvok je pokračovaním tohto na druhej strane. Konečný výsledok vás skutočne poteší.

DIY šál
Komentáre (1)
  1. llove
    #1 llove hostia 8. augusta 2017 19:53
    0
    Vložím svojich 5 centov. Aj keď vezmeme do úvahy skutočnosť, že tento šál nie je určený na nosenie blízko tela, vzal by som priadzu namiesto akrylovej, po prvé, prirodzenejšej (možno tenkej vlny alebo alpaky) a po druhé, tenšiu. Filigránový vzor bude vyzerať ešte rafinovanejšie.

Prečítajte si tiež

Chybové kódy pre práčky