Urob si sám
Hlavné triedy, pokyny, užitočné tipy, recepty.
Ahoj milí čitatelia. Dnes vám poviem, ako vyrobiť roztomilý penis z dostupných materiálov, ktoré môžu upútať pozornosť vášho dieťaťa. Dieťa môže s touto hračkou hrať, keď ste zaneprázdnení.

Hračka kohútik


Na jeho výrobu budete potrebovať:
1. Kartón z papiera, z ktorého bude vzorka vyrobená;
2. Látka, - biela, čierna, modrozelená a oranžová farba (podľa chuti však môžete mať akúkoľvek inú farbu);
3. Nožnice, nite (zodpovedajúce farbe), ceruzka, ihla;
4. Farebný papier, lepidlo, lepiaca páska;
5. Bavlnená vlna, pinzeta.

Hračka kohútik


Vezmite prázdny kartón a najskôr naň nakreslite vzorku budúcej hračky. Po vystrihnutí vzorky nakreslíme krídlo osobitne a pri vysekaní krídla uvidíme, ako budú vyzerať spolu:

Hračka kohútik


Teraz rozstrihneme vzorku na jej základné časti, aby bolo pohodlnejšie s ňou počas vzoru pracovať. Ak porovnáme každý kus vzorky so samostatným kusom hmoty, každú časť rozrežeme postupne po dvoch (pre ľavú a pravú stranu hračky): vyrežeme hlavu z bielej hmoty, telo a hornú časť krídla z modrozelenej a chvost s spodná časť krídla (perie) - čierna. Vyrábame oči, lastúry, zobáky, chodidlá a brady z farebného papiera (lepením do kartónu vo vnútri a lepiacou páskou na vonkajšej strane).

Hračka kohútik


Ďalej sa pripravujeme na šitie dvoch častí hlavy. Ak chcete šiť zobák s červeným bradou tak, aby sa kvôli vnútornému švu neusporiadali s požadovaným umiestnením, to znamená, že sú vonku, bude potrebné ich šiť takto:

Hračka kohútik


Zobrazuje vonkajšiu stranu hračky. Časť vpravo by sa mala otočiť hore nohami, položiť doľava a potom zošiť. Musíme však čeliť malým problémom pri zošívaní hrebenatky po hlave. Je príliš široký na to, aby sa zmestil do oblasti tkaniny (ak je zvnútra spojený švom, hlava sa nedá zvnútra vytočiť), na vzorke ukážeme:

Hračka kohútik


Z vonkajšej strany našijeme hrebenatku a potom prilepíme oči z farebného papiera lepiacou páskou:

Hračka kohútik

Hračka kohútik


Telo sme mierne zväčšili o veľkosť vzorky, o 1,5 cm, a jeho časti sme zvnútra spojili (vybral som požadovaný odtieň nití kombináciou jednej do dvoch: modrá a zelená). Špička chodidla je všitá:

Hračka kohútik

Hračka kohútik


Teraz vezmeme krídla. Šijeme ich zvonka a dáme ich do vnútra (podľa vašej chuti) buď mäkkou výplňou (bavlnená vlna) alebo tvrdou (kartónová fólia). Mám krídla zošitú do krídel, ktoré sú vyrobené tak, aby sa zmestili na krídla:

Hračka kohútik


Spodnú polovicu (ak je čierna tkanina) šijeme tiež vonku a potom ju prišijeme k telu a spájame ju pomocou lepenky so švom podľa farby hornej textílie:

Hračka kohútik


Po vyskúšaní tela hračky na hlave si náhle všimneme, že sa ich konce v krku líšia. Potom som to skúsil urobiť: Vyrezal som niekoľko pravouhlých chlopní z bielej látky a spojil som ich konce a šil som ich pozdĺž krku; Vďaka tomu bolo pohodlnejšie spojiť krk s telom hračky:

Hračka kohútik


Šiť krk telom:

Hračka kohútik


Dva detaily sa nemusia zmestiť, ak sú zošité z materiálov odlišnej kvality. Napríklad v našej hračke sa ukázalo, že telesná hmota je trvanlivejšia ako materiál hlavy, a preto sa podľa modelu zošité dohromady, nezmestili sa spolu (telo sa ukázalo byť príliš malé, muselo sa prepracovať). Keď sú telo s krkom a hlavou už spojené, mali by byť naplnené bavlnou. Zostáva nám vstúpiť iba cez otvor v chvoste - je jediný, ktorý zostane zo všetkých otvorov:

Hračka kohútik


Pretože je pomerne malý, mal by sa do neho plniť postupne a pinzetou; Pomáha tiež opraviť výplň v hračke a tlačiť ju hlbšie:

Hračka kohútik


Naša hračka je plnená bavlnou:

Hračka kohútik


Spojte detaily chvosta s vonkajším švom a vyplňte chvost bavlnou:

Hračka kohútik

Hračka kohútik


Pozrime sa, ako to bude vyzerať na našej hračke:

Hračka kohútik


Chcel som prerobiť kartónovú labku hračkárskeho kohúta na vyšívanú. Vzal som kus látky vhodnej farby a po výbere správnej veľkosti pre labku som z tejto látky urobil niekoľko štvorcových detailov. Keď som odrezal konce, prišil som z nich podlhovastú, mierne oválnu nohu a naplnil ju bavlnou:

Hračka kohútik

Hračka kohútik


Teraz šijeme chvost, krídla a labku z látky do tela hračky, odrežeme predchádzajúcu lepenku bez toho, aby sme sa dotkli švu:

Hračka kohútik


Náš hračkársky kohút je takmer pripravený; Rozhodol som sa prerobiť jeho chvost, aby bol o niečo väčší ako ten predchádzajúci (ako telo, pridal som ho asi 1,5 cm na dĺžku). Bude to správne, ak je chvost kohútika vysoký - mal by takmer dosiahnuť výšku hlavy. Po odstránení starého chvosta a prišití nového som sa rozhodol zmeniť polohu chodidla tak, aby bolo vhodnejšie umiestniť hračku (stojí samostatne):

Hračka kohútik


Teraz je náš kohútik s plyšovými hračkami pripravený. Dieťa sa s ním bude radi hrať a ocení zložité remeslo.

S pozdravom, Vorobyov Dinara.
Komentáre (0)

Prečítajte si tiež

Chybové kódy pre práčky