Urob si sám
Hlavné triedy, pokyny, užitočné tipy, recepty.
Každá žena v domácnosti chce, aby bola kuchyňa pohodlná a krásna. Preto sa oplatí zdobiť vaječnú škatuľku vlastnými rukami. Na prácu budete potrebovať materiály, ktoré sa dajú ľahko nájsť v oddeleniach kancelárskych a stavebných obchodov.

Pripravte si:
- drevená alebo preglejka;
- škvrny na báze vody alebo alkoholu;
trojvrstvové servítky;
-akrylový primér;
-akrylové farby;
Kancelársky súbor
akrylový lak;
- špongia pre domácnosť;
lepidlo „PVA“
- rôzne kefy vyrobené z umelých štetín;
- malý brúsny papier.

pripraviť


Pripravte krabicu. Je potrebné odstrániť všetky otrepy a malé trhliny, preto použite brúsny papier. Uvoľnite vnútorné steny škvrny. Nechajte schnúť 15 minút.

prime s farbivom


Vonkajšiu stranu škatule potiahnite akrylovým základným náterom na drevo. Použite stredne širokú kefu. Počkajte 20 minút a choďte po nej s bielou akrylovou farbou. Je lepšie naniesť farbu kúskom špongie pre domácnosť, ale nie ju rozmazať, ale špongiu stlačiť a pohybovať sa malými prúžkami v jednom smere, akoby „mačkali“ farbu. Nechajte schnúť 20 minút.

základný náter s akrylovým základným náterom

trieť celý vonkajší povrch


Odrežte malý kúsok jemného brúsneho papiera a krúživým pohybom trite celý vonkajší povrch škatule. Je potrebné dosiahnuť hladkosť na dotyk. To je veľmi dôležité pre ďalšiu prácu s obrúskom.

trieť celý vonkajší povrch


Vezmite obrúsok, oddelte dve biele vrstvy, nepotrebujeme ich. K boku škatule sa pripojí farba a jemne sa zatlačí do rohov, aby sa získal odtlačok okrajov strany.

Vezmite obrúsok

rez požadovaný


Úsek, ktorý je potrebný na lepenie, odrežte pár milimetrov od určených čiar.

rez požadovaný


Vezmite obyčajný kancelársky spis. Naň položte odrezanú časť lícom nadol a handričku hojne navlhčite striekacou fľašou, mala by vznášať vo vode.
Ľahko roztiahnite obrúsok prstami, pretože sa zvlhčili záhyby. Nebojte sa, ak nerobíte náhle pohyby, potom vložka do vody ľahko prekĺzne po pilníku! Zdvihnite pilník, prebytočná voda bude odtekať a servítka k nej zostane prilepená.

rez požadovaný


Pomaly vložte obrúsok so spisom na stenu škatule - obrúsok do škatule. Pomocou kefy alebo látkovej chlopne potiahnite obrúsok cez spis, čím vytlačíte nadbytočnú vodu a vzduch. Keď vidíte, že obrúsok leží rovnomerne na stene škatule, zaháknite pilník za roh a vyberte ho z obrúsky.

odlepte ju z obrúsky


Na kefu napíšte lepidlo „PVA“, napíšte bez šetrenia a utrite látku jemným pohybom. Jedna strana je zlepená.

všetky ostatné prilepte


Rovnakým spôsobom prilepte všetky ostatné tri strany.

všetky ostatné prilepte

vyschol


Do jednej hodiny nechajte škatuľu prilepenú na všetkých stranách.
Vyčnievajúce časti obrúsku utrite jemným brúsnym papierom.

vyčnievajúce časti vložky


Prejdite na vonkajšiu stranu spodku. Aj keď máte bielu farbu, musíte ju namaľovať tak, aby zodpovedala bokom. Za týmto účelom miešajte farby, až kým nedosiahnete požadovaný odtieň, a spodnú časť natrite suchou kefou. Nechajte farbu zaschnúť.

vložiť a maľovať box

vložiť a maľovať box


Znečistenú, prilepenú a natretú škatuľu je potrebné lakovať. Prikryte niekoľkými vrstvami. Pred nanesením nového laku sa uistite, že predchádzajúci lak zaschol.

vložiť a maľovať box


Vyčnievajúce časti škatule (rohy, konce), maľovať hnedou farbou. A opäť prejdite lakom.

výzdoba


Vajcia sú pripravené!

Vaječný box
Komentáre (0)

Prečítajte si tiež

Chybové kódy pre práčky