Urob si sám
Hlavné triedy, pokyny, užitočné tipy, recepty.
Čoskoro príde Nový rok 2015, ktorý bude podľa východného horoskopu symbolizovaný znakom Modré ovce. Uvádzame príklad ručne vyrobenej hračky, ktorá sa dá použiť ako ozdoba (napríklad v aute alebo na vianočnom stromčeku).

mäkká ovca


Túto hračku si môžete vyrobiť z improvizovaných materiálov - použil som modrú kapucňu zo starej bundy a do konca druhého večera bola táto hračka úplne pripravená.

Budeme potrebovať:
1. Nite (biele, modré a modré), ihla;
2. tkanina;
3. Vata alebo syntetický zimovod.

Budeme potrebovať


Do všetkých vyššie uvedených vecí pridávame nožnice, lepidlo, čierny a biely papier, škótsku pásku (na vytvorenie očí, nosa a úst) - a môžete začať pracovať.

Budeme potrebovať


Začneme kreslením vzorky budúcej hračky.

Začneme kreslením vzorky


Vystrihli sme výsledný obrazec, potom ho rozdelíme na samostatné časti, nakreslíme ich na iný list papiera a opravíme podrobnosti tak, aby sa stali celistvými. Bude teda pohodlnejšie pracovať s textíliou.

Začneme kreslením vzorky


Po vystrihnutí všetkých vzoriek začneme pracovať s látkou.

Vystrihnite výsledný vzor


Každú vzorku som nakreslil dvakrát na samostatné okraje látky: najskôr na prednú stranu a potom na zadnú stranu, pričom som vzorku prevrátil. Na vzorkách som napísal názvy farieb, aby som nezabudol, akú farbu by mal mať budúci detail.
Podrobnosti o našej hračke sme vyrezali miernym odsadením švu.

Vystrihnite výsledný vzor


Najprv som urobil šev vnútorným, ale všimol som si, že hračka stráca jasnosť línií a vyzerala trochu ako ovca; preto tieto časti spojili vonkajším švom. Po zošívaní ich okrajov plnímeme bavlnu alebo syntetický zimný zmäkčovač a potom ich úplne zašijeme:

začať pracovať s látkou


Teraz sme sa rozhodli robiť uši našich oviec.

začať pracovať s látkou


Uši oviec nenaplňujeme bavlnou, ale z prednej strany na nich prišijeme bielu tkaninu, ktorá ako taká predstavuje vnútornú časť ucha:

ucho


Ďalej šijeme do tela uši, predok, chvost a hlavu oviec. Urobil som tiež ovčí pohár bez vatovej vlny, ale ak si budete priať, každý čitateľ a návštevník, ktorý sa môže pokúsiť vyrobiť rovnakú hračku na Nový rok, môže pohár naplniť vatovou vatou. Zostáva urobiť oči, nos, ústa a líca.

šijeme detaily


Z čiernobieleho papiera robíme oči ústami a nosom a prilepujeme ich páskou tak, aby sa papier rýchlo nezhoršoval, na hlavu nalepíme lepidlo.

urobiť oči


Po prilepení očí urobíme v hračke očko tak, aby zostalo na vetve vianočného stromu (hlavnou vecou je správna inštalácia očka tak, aby jahňa držala rovnomerne).

ovce


Maľujeme líca ružovou ceruzkou.

Maľujte na líca ružovou ceruzkou


Teraz je naša hračka pripravená. Dúfam, že sa stane dobrým symbolom nadchádzajúceho nového roka a prinesie vám to najdôležitejšie - pohodlie, dobrú náladu na Silvestra a samozrejme šťastie.

ovce


S pozdravom, Dinara Vorobyová.
Komentáre (0)

Prečítajte si tiež

Chybové kódy pre práčky