Urob si sám
Hlavné triedy, pokyny, užitočné tipy, recepty.
» » » »Jahňacie z polymérnej hliny
Každý vie veľmi dobre a určite sa už teší na rok 2015 - rok Baránka. Toto zviera prináša veľa radosti, dobrej nálady, a preto je potrebné sa s ním stretnúť na Silvestra tak, ako má. Slávnostná rodinná atmosféra, krásny vianočný strom, luxusný slávnostný stôl a samozrejme veľa rôznych darčekov. Na Silvestra môžete dať absolútne všetko, dokonca aj maličkosti, ale na túto dovolenku to bude vyzerať ako veľmi cenný darček. V podstate to dávajú na Nový rok, takže je príjemné a nerentabilné: magnety, figúrky, prasiatka, plyšové hračky, Vianočné gule s obrázkom zvieraťa, ktoré prichádza v nasledujúcom roku. Od budúceho roku nás navštívia ovce darčeky- malé veci by mali byť vo forme oviec. Napríklad môžete vyrobiť malú figúrku z polymérnej hliny, nazýva sa tiež plast. Bude to pre vás zaujímavé a zároveň bude príjemné získať špeciálny ručne robený darček v novom roku.

Ak ste niekedy trochu vyrezali z plastelíny, potom sa naučte, ako ľahko vyrezávať z polymérnej hliny. Rozdiel vo formovaní je v tom, že hlina nie je taká viskózna ako hlina, je veľmi tvrdá a vyžaduje úsilie na miesenie, a preto musí byť výrobok po formovaní buď upečený alebo zvarený, aby plast vytvrdol a produkt si udržal svoj tvar. Budeme sa snažiť.

Vezmite na vyrezávanie jahniat:
Štyri farby plastu: čierna, mäkká ružová, mäsovo-béžová a biela, používame teplejšie odtiene, palice dlhé 8-9 cm a priemer 10 mm;
Plastelínová doska;
Nôž a palica na prácu s plastmi;
Kapacita na varenie (stará panvica, ktorá sa nepoužíva na potravinové účely);
Odlakujte lak a kefu, aby produkt poskytol jas.

Ovce z polymérnej hliny

materiály


Poďme najprv k telu jahniat. Odrežte asi 2 cm telovej hliny a hnette, až kým úplne nezmäkne. Drvené a tvarované ovál pre trup, trochu vyrovnal to. Odrežte asi 1 cm od telovej klobásy a hnette a prevalte kruh pre hlavu.

Ovce z polymérnej hliny

Ovce z polymérnej hliny


Upevňujeme hlavu k telu. Dobre stlačené.

Ovce z polymérnej hliny

Ovce z polymérnej hliny


Vystrihnite ďalšie 4 kusy po 1 cm, hnette každý a dajte tvar sudov pre jahňacie stehná. Nohy pripevnite k telu.

Ovce z polymérnej hliny

Ovce z polymérnej hliny


Z dvoch kusov vyrábame uši, pripevňujeme k hlave a dokola k vrcholu. Vyrobíme lúk z ružovej hliny a pripevníme ju na hlavu.

Ovce z polymérnej hliny

Ovce z polymérnej hliny


Z bielej hliny navinuli dva malé krúžky s priemerom 5 mm a dva čierne krúžky s priemerom 2 mm. Pritlačíme čierne kruhy na bielu, dostaneme oči, ktoré pripevníme k hlave. Ďalší malý ružový luk je pripevnený pod hlavu na tele. Na tvár pritiahneme úsmev nožom.

Ovce z polymérnej hliny

Ovce z polymérnej hliny


Teraz valíme gule 4 až 5 mm z bieleho ílu a pripevníme sa k telu. Bude to ovčia koža. Modelovanie skončilo. V pripravenej panvici prevaríme vodu, ovce vyhodíme do vriacej vody a varíme 12-15 minút. Vyberáme, ochladzujeme a lakujeme, aby sme dostali farbu.

Ovce z polymérnej hliny

Ovce z polymérnej hliny


Suché a darček ovce sú pripravené! Ak chcete urobiť krúžok na kľúče, pred varením ho vytvorte kovovú slučku, vložte ju do oviec a varte so slučkou a až potom môžete vložiť polotovar do kľúčovej reťaze.

Ovce z polymérnej hliny
Komentáre (0)

Prečítajte si tiež

Chybové kódy pre práčky