Urob si sám
Hlavné triedy, pokyny, užitočné tipy, recepty.
» »Konkrétne postavy
Mnohí sa rozhodli vyzdobiť si svoj osobný pozemok a rozhodli sa získať záhradné sochy. Po zakúpení niekoľkých zaujímavých exemplárov, niekoľkých škriatkov, ježka a zajaca sa túžba niečo urobiť vlastnými rukami prebudí. Na tieto účely nie je potrebné kupovať drahé formy. Čísla môžete vytvárať pomocou improvizovaných nástrojov. Navrhujeme, aby ste začali svoju tvorivú činnosť s hubami, ktoré môžu robiť všetci.

Budete teda potrebovať:
• piesok;
• Cement;
• Lepidlo na kladenie obkladov Ceresit, Moment alebo iných značiek;
• Gumová guľa (môžete si vziať starú alebo kúpiť najlacnejšie);
• Plastová 2-litrová fľaša na sódu alebo pivo.
• Kovová tyč alebo tvarovky.

materiály


Gumovú guľu rozrezáme na dve časti. Potom zoberte vedro a nalejte doň piesok. Vyrobíme zárez v piesku a do neho vsunieme polovicu gumovej gule. Ak jednoducho položíte loptu na zem, potom bude v korune budúcej hubovej čiapky škaredý záhyb.

vytvoriť tvar


Teraz je čas urobiť betónovú zmes. K tomu je potrebné vziať piesok, cement a lepidlo na kladenie dlaždíc alebo lepidlo na vystuženie alebo lepenie polystyrénových dosiek. Lepidlo je potrebné, aby bola zmes húževnatejšia a trvanlivejšia a následne prasknutá. Pomer je: 1/2 piesku, 1/4 lepidla a 1/4 cementu. Keď pridávate vodu, nemali by ste naliať príliš veľa, pretože konzistencia by nemala byť príliš tekutá.

naliať roztok


Naplňte polovicu gumovej gule až po okraj výslednou betónovou zmesou a vyrovnáme ju. Berieme plastovú fľašu narezanú z dvoch hrán a prehĺbime ju v strede o jeden centimeter do naplnenej polovice gule. Výstuž vložíme tak, aby spájala fľašu (hríbová noha) a polovicu gule (hríbová čiapka). Je čas naplniť valec betónovou zmesou z plastovej fľaše.
Po tom všetkom, čo ste urobili, nechajte produkt zaschnúť.

Konkrétne postavy


Gumovú guľu je možné odstrániť nasledujúci deň, takže čiapka huby rýchlejšie schne a hríbik musí byť v plastovom valci najmenej tri dni. Po uplynutí tejto doby je potrebné vziať stavebný nôž a odrezať plastový valec, čím sa uvoľní huba. Teraz je potrebné, aby uvoľnená noha huby bola v otvorenom stave dobre suchá.

Konkrétne postavy


Tu je potrebné malé vysvetlenie. Keď je lopta odstránená, hríbová čiapka už bude mať dobrú kondíciu, ale bude vlhká a pružná na vykonanie niektorých úprav. Pomocou špachtle sa odporúča mierne zaobliť okraje hríbového uzáveru. Ak sa v hríbovom klobúku alebo stehne vytvorili nevýznamné medzery na povrchu, mali by byť vyplnené roztokom. Keď huba dobre zaschne a vyžehli ju, musí sa otvoriť primerom. Primer chráni huby pred rôznymi poveternostnými javmi a navyše bude vynikajúcim základom pre ďalšie zafarbenie.

Konkrétne postavy


Ako farby sa môžu použiť rôzne materiály: striekacia farba, olejová farba, akrylová farba atď. Ak chcete, aby vaše huby žiarili na slnku, môžete ich otvoriť po zafarbení vrstvou laku. Huby môžu byť maľované rôznymi spôsobmi. Ak na ňom urobíte červený klobúk a biele kruhy, získate veľmi zaujímavý, báječný agarik. Ak je hríbový klobúk hnedý, potom sa ukáže huba.Ak chcete niečo neobvyklé, môžete klobúk na hríbiku pozlátiť sprejom zo zlatej farby. A ak sa vám nápad páčil s muchou agaric, môžete maľovať hubovú čiapku červenou farbou a v obchode pre kreativitu kúpiť biele kamienky a nalepiť ich lepidlom.

Konkrétne postavy

Konkrétne postavy


Huby vyzerajú, keď sú zastúpené skupinou. Je vhodné, aby huby mali inú veľkosť, potom sa tým zdvojnásobí ich realita. Pre huby rôznych veľkostí sú potrebné gule s rôznym priemerom a rôzne plastové fľaše.

Konkrétne postavy
Komentáre (0)

Prečítajte si tiež

Chybové kódy pre práčky